22 mesačný je nepokojný a má horúčku

sivana09
1. aug 2021

Baby prosim poraďte co by ste robili vy. Doma sme vsetci zaockovani. Vyhybame sa velmi vsetkemu a vsetkym. Ale maleho sme zacali trochu socializovat. Pred tyzdnom v sobotu sa hral na ihrisku so skupinkou cudzich deti - asi 10 rôzneho veku, vsetko bratranci sesternice u babky na prazdninach. V piatok poobede maly začal mat teploty a byt nepokojny. V noci sa často budil, mal teplotu do 38,7, vacsinou ale 37,5-38,5. Den bol lepsi, teplota iba obcas nieco nad 37… cely den odmietal jest uplne vsetko, on je ale aj bezne hrozny nejedak, zo soboty na nedelu vecer zaspal, pospal hodinu a pol a zobudil sa, zas na 38, tak som dala nurofen cipok, to bolo placu potom styri hodiny... Ked uz prestaval ucinkovat, zaspal, o trištvrte hodinu sa zobudil a tahal iba von. Tsk sme tak boli kocikovat trikrat, vzdy som ho prelozila do postele, do hodiny sa zobudil a chcel sa ist zase von ochladit... Čo robit? Ah a to mam zajtra nastupit do novej prace....

andrea_prestastna
1. aug 2021

@sivana09 vobec by som nesla von kocikovat ale to je vasa vec, cipok nedavam ked je 38'c iba paralen detsky kedze z nurofenu mi vracal, mozno mal slaby upal iba nemozete sa tak stresovat tych horucok este bude a nebude snad zakazdym korona, dajte mu cajik vlazny a vela pit ved dvojrocny uz pochopi ked mu poviete ze nejde do kocika predsa aj vy musite mat energiu trosku, drzte sa

lindusss2016
1. aug 2021

@sivana09 po prve, preco sa vsetkemu a vsetkym vyhybate??? Nerozumiem, to chces maleho drzat v bubline? Potom jasne, ze sa nakazi aj z pohladu na ine deti 🤦‍♀️ Kontakt s virusmi a bakteriami by mal byt sucastou jeho vyvoja, sterilita ti nepomoze vybudovat imunitu. Teraz ma pravdepodobne nejaku virozu, nemusis stresovat, je to u deti bezne. Cipok by som davala od teploty 38,5, dovtedy je lepsie nechat bojovat imunitu. Lebo ty mu tym cipkom sice teplotu zrazis, ale potom nema co zabijat bacily, takze sa choroba taha a predlzuje uplne zbytocne.