20 mesačnej dcérke zarastá necht

jana954
24. nov 2016

Ahojte, viete mi poradiť... malá má 20m a zarastá nám necht na palci ľavej nohy. Čo a tým?

20mimka
24. nov 2016

Ahoj,ten necht len jednoducho s nechtom akokeby nadvihni z kože,pár dní po sebe opakuj..aj 2-3krat na deň,on vyrastie ,a potom správne odstrihni 😉

misiaknunu
24. nov 2016

Ahoj. Som pedikerka. Zvykne sa robit jemna tamponaz - akoby vypodlozenie tej casti nechtika, ktora zarasta. Zbehni za nejakou sikovnou pedikerkou, nech ti na to kukne. A poradi ako sa o to starat. Nechcem robit poplach z toho, ale za svoju prax som videla vela zarastenych nechtov v domacej starostlivosti aj u deti. A teda pekne to nebolo... Ale moze to byt jednorazova zalezitost a moze sa to diat aj castejsie...

katkahs
25. nov 2016

Mojej dcerke tiez priblizne v rovnakom veku zacal zarastat nechtik. Zistili sme, ze je to topankami - dcera ma sirsie chodidlo. Odkedy sme zmenili topanky, je vsetko ok 🙂 Inak pedikerka jej to len natrela ichtyolom. Kedze sa jej to len otlacalo v dosledku maleho miesta v topanke.

jana954
autor
25. nov 2016

Baby ďakujem krásne😉

krasnasvadba
25. nov 2016

@jana954 ja som s tým mala problém po pôrode, nepomáhali mastičky. V začiatkoch mi stále pomohol kúsok vaty, ktorý som si špáradlom natlacila pod necht až pod zarastenú časť. Tým pádom sa nech nadvihol a nerezal do kože. Ráno a večer vatu vymieňať a keď to trochu dorastie, problém zmizne

zdena12345
25. nov 2016

my sme podvihovali a ichtyol a kostihoj asi do mesiaca sa to zhojilo