20-mesačná asi prehltla prsteň

nikk3y
4. máj 2023

Dobry deň, je tu dost všelijakých tém, tak sa vás opýtam kedže sa môže stať... alebo sa stalo nejakej maminke ❤
Máme 20mes.a asi mi prehltla tenký zlatý prsteň (bez kameňa, nič ostré)
no niesom si istá, samozrejme zajtra smer dr.a výmenný na rtg no otázka znie 🤔
ako dokázať aby sa do zajtra vykakala? teply obklad?
papá normálne, pije, včera ešte kakala (neviem kedy ho mohla prehltnúť) ... nálada normálna hrá sa, smeje pozerá rozprávky ...
nevšimla som si žiadne príznaky čo su pisané aj na nete keď dieťa niečo prehltne (preto niesom si ani istá ..)

a rečičky ohľadom toho ako je to možné atď.. tak tie si neprosím už teraz sa zožieram ale viem , že jej nič nieje tak sa ako tak ukludnujem... ( 🙂 )
nieraz bolo že dieťa prehltlo lego, sponky atď .. 🙂 takže budme chápavé ❤🦋 mám veľmi živé dieťa, ktoré je samostatne vo veľa veciach 🙂 vie sa zahrať, ľúbi detičky, podelí sa na ihrisku zo všetkým 🦋🦋

Pekný slnečný deň Maminy ❤

zuzinka888
4. máj 2023

No, moj ked mal zapchu mal jest makke hrusky a mali sme vela masirovat brucho aby sa to v crevach poposuvalo. Tak vela zdaru.

pribinak
4. máj 2023

Niečo čo sa bude ľahko posúvať v brušku, jogurt, ovocie, polievka, ..

sandyan
4. máj 2023

Skusila by som toto,vcera som kupovala v DM..masirovala by som brusko,mozno dlhsi teply kupel?

anavixy
4. máj 2023

Slivky (susene, kompot, stava), hrusky, tepla voda (vypit, vo neviem ci dieta vypije), mozno vlaknina (neviem ci funguje jednorazovo). Nevie ake priznaky by malo mat dieta co prehltne nieco neskodne, podla mna nijake. Ked ho do zajtra nenajdes v stolici, pojdete na rtg, ked sa tam prsten najde a dieta bude stale v pohode, bez tazkosti, aj tak budete len cakat, ci ho vykaka.
Drzim palce 🍀

matovicova
4. máj 2023

@nikk3y moja prehltla kameň, na rtg treba ísť hneď, pozrú, či sa predmet niekde nezasekol. Potom nám bolo odporučené jesť veľa rožkov 🙂 a prehľadávať každú stolicu. Ak by sa nenašlo do 3-4 dni, potom opäť rtg. Ale našlo sa 🍀

lilitela
4. máj 2023

@nikk3y presne tak, necakala by som "ani minutu". NIekde sa to zasekne, poskodi crievko... ; radsej ostat jeden den v nemocnici na pozorovani, obcas spravia sono, ci to uvidia, ci sa to hybe smerom von.

kp7333
4. máj 2023

Moja dcera ked prehltla kusok plastovej vidlicky (mala vyse roka), kazali nam na pohotovosti davat stravu s vysokym obsahom vlakniny (ovocie, zelenina - nie rozmixovane), aby sa ostry kusok obali. Idealne si pomarance, lebo telo ich nevie upne stravit a posuvaju prehltnuty predmet v crevach. Nasej sa to podarilo vykakat tusim az na 3.den.

kitycat
4. máj 2023

@nikk3y no, ja by som teda sla na pohotovost dat spravit robtgen, nech mam istotu ci ten prsten prehltla aby som neprehladavala ee zbytocne tyzden

lienka9
4. máj 2023

@nikk3y ja davam za cajovu lyzicku olivoveho oleja a do hodky ma dcerka vzdy krasnu kakanicu..davam teda ak dva dni nekaka a treti uz potrebujem nech sa vykadi...ale olejom nic nepokazis,tak kludne🙂

nikk3y
autor
4. máj 2023

dakujeme ❤ zajtra hneď ráno sa dostavim na rtg

hsara99
4. máj 2023

@nikk3y nemal prsteň ostré hrany? Ak hej, nečakala by som do rana

anavixy
4. máj 2023

@hsara99 myslim si, ze ziaden prsten (bez kamenov a inych ozdob) nema take ostre hrany aby nieco z toho hrozilo, maximalne sa zasekne v pazeraku, a to by uz mamicka zistila, alebo v zaludku a to zisti zajtra, ale to hrozi skor pri vacsich veciach, kamenoch…

nikk3y
autor
24. máj 2023

ahojte zlaté maminky, aj som zabudla napísať info : takže... asi sa zasmejete že som šialená :D ale ja som ho mala odložený nakoniec sa našiel, na rtg sme boli.. nnič tam nebolo tak začala komplexnejšia pátriaca akcia :D typu ... priateľ našiel a potom sa mi vysmieval :D ale tak priznala som že som blbá :D čo vám poviem 🙂 ...ale našťastie teda ho nespapala ( aj ako som písala že niesom si úple istá, kedze vzdy nam vsetko prinesie a podá nam 🙂 a vzdy ked som sa jej pytala či spaapala niečo čo nemaala tak vždy to negovala ..a nakoniec mala pravdu :D ) ... ale ďakujem vám veľmi pekne každej z vás ❤ ste užasné 😘