2-týždňové bábätko sa nevie vykakať

6. sep 2024

Ahojte som čerstvá mamka a mám problém s mojim drobcom, má len 2 týždne ale strašný problém sa vyprázdniť, kojím a viem že je normálne že dieťatko nemá stolicu aj 10 dní no to naše malo druhý krát záchvat plaču, bordové, v kŕči, nedalo sa utíšiť pretože nevedelo vytlačiť stolicu. Mali sme doma našťastie rektalnu rúrku no aj s ňou to nebolo jednoduché, strašne bábo trpelo a ja som si nevedela dať rady čo s tým, prosím skúsené mamky ako by som mu vedela pomôcť?

dzulli1980
6. sep 2024

Dieťatku treba masírovať bruško, cvičiť nožičkami - zohnúť v kolienkach pritisnúť k brušku, vyrovnať a tak viackrát opakovať ... dcére som dávala Coliprev a denne sme používali rektálnu rúrku.

autor
6. sep 2024

Nemôže jej ta rúrka ublížiť? Podľa mňa jej podráždila konečník lebo sa mi zdalo že tam mala máličko krvi 😭 tak sa ju bojím viac použiť

autor
6. sep 2024

Inak samozrejme masírujeme bruško, polohujeme na bruško aj s nožičkami cvičíme no zatiaľ bez efektu 🥲

kp7333
6. sep 2024

Kup v lekarni alebo dm kamilkovy caj pre babatka. Pomaha aj nosenie v nosici a uz spominane cviky a masaze.

luciferka93
6. sep 2024

Cvičiť nozkami, polohovat, super je aj krém pupik, nám fakt pomohol keď bolo treba, a dávali sme biogaiu probiotika od narodenia sa smú, a tie dávame aj doteraz (3roky) ak treba. A inak veľmi nám zaberá teply kúpeľ ale pri 2 tyzdnovom bábatku by som neskúšala

blondinka95
6. sep 2024

Preventívne probiotika

vierkainka
6. sep 2024

No ja len pre istotu taká otázka,neber to v zlom....dala si trošku olejceka,alebo kremik na tu rúrku?lebo to treba....

michaela329
6. sep 2024

Cvičiť, hýbať, probiotika a rúrku mazať kremikom. Sestrin sa bez nej sam nevyprdkal a tiež ťažko kakal. Používali pomerne často na odporúčanie Dr.

colsami
6. sep 2024

Kup si v lekarni - cipok Lecicarbon - jedine co nam zaberalo. Nie, nie je navykovy, a nie, neskodi. Akonahle mal nas taketo stavy uz ako opisujes, dostal cipok a do 20min vsetko krasne nalozil. A to sme si presli cvicenim masirovanim vsetkymi kvapkami atd atd... proste nic.
Moze sa dat aj cely ale ja som robila tak ze som nozom nakrajala na 2-3 casti a tak dostal, a stacilo vzdy.

autor
7. sep 2024

@vierkainka nedala som olejček, mame rektálnu rúrku riocath a v návode to tam nikde nepísalo že to treba namazať 😭 dúfam že som nijak neublížila och bože 🥹

Ďakujem vam za všetky rady, snáď nieco zaberie 🙏

2tyzdnove dojčene bábätko ešte má kakat pravidelne. Stolicu nemusí mať aj dlhšie až od veku okolo 5tyždňov. A toto celé skôr vyzerá na nedostatočný príjem materského mlieka, než na zápchu, nakoľko materské mlieko je pre dieťatko tak fyziologické, že nemá ako spôsobovať zápchu a iné tráviace problémy. Rovnako tráviaca sústava bábätka je dostatočne vyvinutá, aby dokázala stráviť to, čo prijíma, lebo je to biologicky dané. Hľadala by som príčinu problémov inde než v kakani samotnom.

pehavcek
7. sep 2024

Rurku treba s olejcekom. Neboj nic sa nestalo. Maximalne mala ranka, ktora sa zahoji.

autor
7. sep 2024

@coccinellaseptapunktata no ja som si myslela že nemám dosť mlieka preto dostala jednu dávku umelého a hneď na druhý deň začal problém s vyprázdnením, vtedy mala tuhú stolicu ako dospelý človek, tak som kúpila odsávačku mlieka a zistila že ho mám dosť tak len kojím no včera po 5 dňoch zase mala problém sa vyprázdniť aj keď už mala stolicu riedku, tiež sa mi zdá že má dosť tekutín keďže plienky sú pekne plne precikané

kp7333
7. sep 2024

Koliky su bezne u babatiek. Zavisi aj od tvojej stravy- skus sa vyhybat jedlam, ktore nafukuju, bublinkovym napojom. Niektorym babatkam vadi mlieko v maminej strave. Su aj rozne kvapky proti naduvaniu - Coliprev, Espumisan alebo Sab Simplex.

zuzi0911
7. sep 2024

Probiotika . Za mňa probiofix baby . Veľa masírovať..a kľudne aj rektalku . Namazat olejxekom .my sme na tektalke holi skoro rok ...stolica bola ôk,ale koliky nás trápili

juliet86
7. sep 2024

do buducnoati naozaj daj vela olejceka na konecnik aj na rurku. dnu ma.ist ale ze uuuuplne lahko

juliet86
7. sep 2024

kolko ma.precikanych nie ocikanych ale precikanych plienok za den ? mohlo ho zapiect z tej davky umeleho mlieka

Tak toto zasa mení celú situáciu, lebo aj jedna dávka um mení charakter stolice bábätka. Zároveň však platí to, čo som písala, najmä ak máš pochybnosti, chcelo by to riešiť komplexne, najmä dojčenie a spánok bábätka.

timea301196
7. sep 2024

Treba nasadiť probiotika. Skontrolovať či nemá reflux. A samozrejme ty by si mala zo stravy vyradiť mliečne lebo z toho môže dieťa zapekať

autor
7. sep 2024

Plienky spotrebujeme tak 8-9 na deň čiže plne precikané sú určite aspoň 6-7, aj som si myslela že to umelé mlieko to mohlo vyvolať, tak dúfam že to prejde 🥹 aký olejček môžem použiť na tú rúrku? Klasický detský na telo?

mata0076
7. sep 2024

Nas maly kojeny nekakal rekord 11 dni, aj som pouzivala rektalnu ale taku makku gumenu ohybnu a niekedy nic, cize len masiruj brusko, cvic s nozickami kojene deti nemusia casto kakat. Ja som namocila rurku do kokosoveho oleja alebo olivovy olej dr hoj aj ritku som premazala najpr a jemne kruzive pohyby s trubkou.

pehavcek
7. sep 2024

Nasho tak zapieklo ked som kojila dokrmils maleho umelym mliekom (nevedel vytiahnut mliecko). Zacala som odsavat lebo stacila jedna davka umeleho a prislo peklo. Rurku a konecnik som potierala detskym olejcekom.

autor
7. sep 2024

@pehavcek a ako dlho to trvalo prosím? UM sme dali v nedeľu a ešte včera bol problem

pehavcek
7. sep 2024

Celkovo sa trapil mesiac ale to preto, ze kym sa mi odsavanim rozbehlo mlieko na dostatocne mnozstvo tak to chvilu trvalo. Po poslednom UM to trvalo niekolko dni. Potom sa uz vedel vykakat ale koliky mal este. Len uz sme nerurkovali. Koliky mu uplne presli cca okolo pol roka ked mal uz prikrmy, viac hybal, vedel si sadnut

vierkainka
7. sep 2024

Je uplne jedno aku mas značku rektalnej rúrky,olejcek treba dať.Ranka sa zahojí,ale nabudúce uz daj.🙂