2-ročný syn spadol z gauča na stôl

zuzka565
6. okt 2023

Dobrý deň mamičky. Chcem sa Vám opýtať na skúsenosť. Syn včera skákal po gauči aj keď to má zakázané a spadol dole tvárou na stôl. Udrel si nos. V sekunde ho zaliala krv. Celý sme boli od krvi a veľmi plakal , že ho boli nos. Tak sme išli na pohotovosť , či ho nemá zlomeny. Na RTG sa nepotvrdila zlomenina , že to má iba pomliazdene. Ale dr mu nepozeral do nosa. Bol pekne čulý ,hral sa. V noci pekne spal aj keď som ho kontrolovala. Dnes cez deň tiež v pohode. Ale keď išiel teraz späť na obed tak ma ako keby upchatý nos, že nevie dýchať a chrape, čo on nezvykne. Kúsok pokaslieva( bol prechladnutý) ale sopliky nemal. Ani cez deň. Môže to mať nejaký následok toho včerajšieho pádu? Na bolesť nosa sa mi sťažoval aj cez deň. Ďakujem

viestta
6. okt 2023

Vsak ma ten nos pomliazdeny, teda aj opuchnuty. Ma tam uplne standardnu modrinu a ta sa musi zahojit

zuzka565
autor
6. okt 2023

@viestta z vonka nemá nič. Ani opuch. Kúsok na ako keby uskrabnute.

simona20201309
6. okt 2023

@zuzka565 podľa mňa tam ma zaschnutu krv- chrasty, keď mu včera tiekla. Zvonku nemusí byť nic vidno, ale zvnútra ako pise viestta- opuch, krv.

zuzka565
autor
6. okt 2023

@simona20201309 teraz som mu kukla a má v jednej dierka zrazeninu zaschnutu. Úplné mu bráni v dýchaní lebo ju má na celú dierku ale ďalej od vchodu nosa

simona20201309
6. okt 2023

@zuzka565 možno nejaký zdravotník poradí co s tým. Možno nejaký krém na chrasty v nose? Ale je to čerstvé, počkala by som

luccija
6. okt 2023

@zuzka565 musíš mu to rozmocit a vytiahnut

saxana000
6. okt 2023

Strekni sterimar aleno vincentku alebo ho daj okupat a zhora mu zmoc vlasy krhlickou nech sa mu nabere aj do nosa voda a potom mu to skus vysparat vatovou tycinkou alebo odsat odsavackou.

jaskolka
6. okt 2023

@zuzka565 natrieť krémom, stačí kúpiť kalciovu masť v lekárni. Zmäkči to chrastu a tá sa odlupne. No nasilu ju netrhat, to by len zase sa vytvorila nová.

zuzka565
autor
6. okt 2023

Bola som s ním na krcnom. Mal v jednej aj druhej dierke krvné zrazeniny skoro 1cm dlhé a široké na celú nosnú dierku. Muselo mu to aj dnes zakrvacat ale zvnútra. Dr mu to vybrala a aj poodsavala. Dala niečo do nosa. Má vraj potrhané cievky v nose. Ďakujem vám za vaše rady. Dúfam že už bude dobre.