2-ročná dcérka má mapovitý jazyk

juditkacharlotte
29. jan 2020

Cavko baby mate stym skusenost? 2 rocna dcerka uz tyzden ma na jazyku flaciky viete mi povedat s coho to moze mat pani dokt.tvrdi ze malo pije ale to neni mozne kedze dcerka vipije toho dost vela. Dakujem za infon

stanulienkat
29. jan 2020

Kvasinky. Treba dbat na hygienu,vylucit cukor. Vyplach ust roztokom z lekarne,resp. soda bicarbona s vodou. Cumel ak ma,tak vyhodit.

juditkacharlotte
autor
29. jan 2020

@stanulienkat hygiena je tam urcite rano vecer jej umyvam zubky jazyk oplachcem vodou, vypach mi neurobi kedze ma len 2 rocky a cumlik nema

stanulienkat
29. jan 2020

@juditkacharlotte Tak potom už len kúpiť v lekárni nejakú vodičku a Všetky sladkosti vylúčiť hlavne lízatká a cukríky

kika831
29. jan 2020

@juditkacharlotte niekedy to moze znacit aj infekciu ci uz v ustach alebo aj v krku. Aj moje deti to mavali- vacsinou pred chorobou. Treba nasadit nieco na imunitu- min C a D vitamin. Bud bude chora alebo si telo s tym poradi samo. Ale nasim to po niekolkych tyzdnoch 2-3 zmizlo postupne.

zuzubb007
29. jan 2020

Podľa toho aké fliacky, mne máva syn také mapky ktoré majú rôzne veľkosti a vždy zmiznú do týždňa je to vraj znížená imunita ako sa to spraví aj to zmizne

ollynka
29. jan 2020

mne lekárka povedala, že chýba zinok, keď sú mapky na jazyku.