2 ročná dcéra má problém s kakaním

vandul
24. jan 2012

Mamičky prosím Vás ak máte niektorá z vás skúsenosť s mojím problémom poraďte mi, moja práve dvojročná dcéra má problém s kakaním, Nie s tým, že by mala stolicu príliš tuhú a nedalo sa jej, ale prejavuje sa to tak, že keď na ňu prídu tie pocity pred kakaním, ľahne si na gauč na bruško a plače, potí sa a tlačí, niekedy aj hovorí "au" kaká" no trvá to asi 10-15 min a podarí sa jej vykakať, normálna stolica má toho tam veľa, vždy beží pre plienku a keď ju umyjem a znovu dám plienku už sa teší a vyprevádza ..."hovienko", že ahoooj! 🙂 Potom je vytešená a celá šťastná, neviem, či ju to naozaj bolí, či si našla len takýto spôsob s kakaním alebo ako, trápi ma to hlavne preto, že ju učím chodít na nočník alebo WC a takýmto spôsobom sa mi to asi nepodarí, na nočníku neposedí a na WC tiež, beriem ju aj so sebou nech vidí, čo sa tam robí, všetko už ovláda ale sedieť tam nebude.Nútiť ju nechcem, len kvôli tomu jej divnému spôsobu s tým kakanim neviem, čo mám robiť, ako ju to mám odnaučiť a ako jej vysvetliť, že je normálne kakať? Hádam sa tu niekto nájde, čo mi bude môcť poradiť, ďakujem 🙂

kamilka22
24. jan 2012

Ja mam tiez 2 rocneho syna, teraz je tyzden bez plienok. Tiez nechcel kakat do nocnika, tak sme kupili podsedak na WC. Spociatku do neho len cikal, kakat chcel len do plienky. Raz som "vymakla" ten cas, kedy chcel kakat. posadila som ho na wc, ale musela som sa otocit. Potom mal potrebne "sukromie" a pekne sa vykakal. Zakazdym ked kaka, tak mi "rozkaze", aby som sa otocila a nepozerala na neho. Skus tvoju dcerku pozorovat, ci ju to skutocne boli. Je mozne, ze raz aj mala tu stolicu tvrdsiu a zabolelo ju to a ona si to zapamatala - kamaratka mala tento problem. Po nejako case to u nich preslo. A ako dlho tento problem u Vas trva?

vandul
autor
24. jan 2012

@kamilka22 no takýmto spôsobom kaká odvtedy čo sme mali hnačku..asi mesiac dva... fakt neviem, ja len dúfam, že to prejde, teraz keď už vidím, že si ľahne na gauč zase na to bruško tak presne viem,že to je ono... aj jej vysvetľujem, že bolo by jej lepšie keby vydržala na nočníku alebo na wc, že bude mať čistejší zadoček a nebude to zlé... no ešte asi neni ten správny čas to ale neriešim moc, veď to príde, no bojím sa, že si zvykne kakať takto a potom čo? ako pôjdeme do škôlky? 🙂 jooj, neviem neviem...

strapco13
24. jan 2012

@vandul a nema po tej hnacek podrazdeny konecnik..trhlinku alebo pod? skus sedacie kamilkove kupele

vandul
autor
24. jan 2012

@strapco13 ďakujem, skúsim 🙂

kamilka22
25. jan 2012

@vandul Nemyslim si, ze si zvykne takto kakat. Deticky su mudre a ona zisti, ze ju uz zadocek pri kakani nestipe, neboli. Tiez sa priklanam k tomu kamilkovemu kupelu. Nic tym nepokazis. Mozno ju tam cosi pobolieva.

vandul
autor
25. jan 2012

@kamilka22 áno skúsim to, ale myslím si, že si to asi zapamätala...tak preto to má s tým spojené, verím, že si to odvykne, len kedy, ja by som už tak veľmi chcela keby sme sa naučili pekne na wc-ko alebo na nočník...🙂 keď nad tým tak rozmýšľam tak ona vždy nejako inak kakala, vždy ma držala buď za ruku a tak...chúďa zlaté, hádam zistí časom, že je to "kakanie" normálne...

tavicka1
9. feb 2023

@vandul dobrý deň odvykla so vassa dcéra od toho kakaniaaa ako dlho to trvalo?