2 mesačný synček nechce kakať

baschmil
24. mar 2012

2 mesacny chlapcek mi nechce kakat sam bez rektalnej rurky to ani nejde..ked mu treba kakat tak hrozne place a nemoze sa vykakat alebo to nevie..jednoducho mu musim pomoct tou rurkou ..je plne kojeny ..neviem ako mu pomoct..mam zjest nieco co by ho prehnalo?

alenka600
24. mar 2012

@baschmil Moja dcera mala taku koliku a tak sa nevedela vytoto, ze si az vytlacila pupok do vonku a dostala pruh. Odkedy som kvoli bezplienkovej metode ju podrzala nad nocnikom, tak to z nej krasne ide. Lahsie sa tlaci v zvislej polohe ako poleziacky. Nemusis bezplienkovat, len mne ta poloha uplne vyriesila tento problem. Drzim palce

baschmil
autor
24. mar 2012

@alenka600 no len ja malinkeho este len tazko budem davat na nocnik... 😉

alenka600
24. mar 2012

@baschmil ale nie, ved v tom je ten trik, ja som zacala s malou ked mala 2 mesiace(teraz ma 3), presne ako Tvoj syncek. Nedas ho tam sadnut, ale podrzis ho tak pod kolenami a ritka mu bude vysiet dole. Vies si to predstavit?

annaopialova
24. mar 2012

skus biogaju sice je odtretieho mesiaca ale nemal by mu to vadit stoji10e a davaju sa 5kvapiek denne to by mu malo crievka upravit

wieruss
24. mar 2012

tak ako radia @annaopialova kup protiotika BioGaia a davaj aj nieco na prdiky napr. BabyCalm ( je to prirodna zmes olejcekov, aby ho tak nenafukovalo) Marecek mal tiez koliky, tak ta chapem, ze ako ti je ...treba to prekonat. Jedz aj ty lahsie jedla, vela tekutin, acidofilne mlieka, jogurty .... a cvic s malickym s nozickami, aby sa mu zacali hybat viac crievka. A ak sa da obmedz pouzivanie rektalne rurky, lebo maly si asi zvykol ze mu ju zakazdym das, a tak sa ani moc nesnazi

annaopialova
24. mar 2012

@wieruss ahoj asi omylom si my poslala spravu pre baschmil ja mam uz 18 mesacneho syna

alenka600
24. mar 2012

@baschmil u nas ziadne zo spominanych kvapiek nezabrali, ved vyskusaj. ale babycalm minimalne chuti dobre ak by aj nahodou nezabral🙂

baschmil
autor
24. mar 2012

@annaopialova mam boigaiu..aj sab simplex podavam lebo ma koliky a reflux..teraz mu zase nasli nejakeho bacila v moci a chceli ho cievkovat ale este raz skusim odobrat moc ja..predsa je to len drasticke..a nepomaha ta bio gaia..ale zda sa mi ze zmiernila koliky..

baschmil
autor
24. mar 2012

@wieruss vsetko to robime..ja uz neviem..zda sa mi a hned klopem na drevo 😀 ze kolika sa zmiernila..pouzivam biogaiu a j sab simplex, cvicime ale ked to na neho pride tak hrozny plac pred kakanim vtedy mu dam tu rurku lebo pri takom placi ked kope silno s nozkami sa ani cvicit neda..

martuska75
24. mar 2012

@baschmil Moje baby tiež potrebovali na kakanie rúrku. Bez toho sa vykakali málokedy. Zlepšilo sa to až s príkrmami. Podľa mňa ak dávate probiotika, tvoja dieta, kvapky na bruško, poctivé cvičenie tak už viac okrem rúrky neurobíš. Niňa prvého polroka kakala len s pomocou rúrky a teraz už ani neviem kde ju mám. 😉 Už len čakať pokial vyrastú. 😉

xenicka13
24. mar 2012

treba upravit aj tvoju stravu vela vlakniny ovovie zelenina kyslomliecne vyrobky ziadna cokolada viem podla seba a moj syn zas kakal raz do tyzdna ked som kojila dr.povedala ze nema odpad vsetko spotreboval

kaja73
24. mar 2012

@baschmil ja suhlasim s @alenka600 moj tiez kakal len na rektalku-vyse 2mesiace 😒- a ked som ho v 3m podrzala v klbku nad veckom,tak sa v pohode vykakal a odvetdy kakal len tak a vdaka tomu sa aj pytat zacal velimi skoro kakat- v 10m a od 16m sme uplne bez plienky-teda sme si takto pomohli nielen v jednej veci-kakanie-ale aj skore odlplienkovanie 😉

anesim
24. mar 2012

Plne kojené detičky nemusia kakať aj niekoľko dní. Moja od druhého mesiaca kakala každých 7-10 dní, bola som s ňou aj u Dr, všetko bolo v poriadku, až keď nekakala viacako tých 10 dní, tak som jej mala dať 1/8 z glycerínového čípku a to jej pomohlo behom 10 minút, ale ten sme dali iba pár krát 😀

stellamiapiccola
24. mar 2012

môj syn mal tento problém do 7 mesiacov len s hadičkou , dávala som mu sabsimplex 3x denne 3 kvapky a 1x denne biogaia 5kvapiek a nebol kojený.Chlapci mávajú tento problém nerob si z toho hlavu dávaj mu aj vodičku respektíve čajík prevarený fenikel alebo kmín .veľa ludí že dieťa kojene nepotrebuje piť no podľa mňa je to kravina.

jurkovamiluska
24. mar 2012

@baschmil nam pomohol sab-simplex, maly mi nekakal aj dava tyzdne, a este sme davali probiotika, dophilus, su od narodenia a problem zmizol, a tiez ta zvysla poloha, ten sabsimplex som davala na vecer, po predposlednom papani, okolo 6tej, neviem kedy ti papava, ale toto nam naozaj pomohlo, od vtedy kaka aj niekolko krat dennne, a ani nezbadam kedy 😀, a ty si skus dat slivky, su aj vyzivy, ja som ich jedla 😀

jurkovamiluska
24. mar 2012

@stellamiapiccola mi sme mali tiez problem, ale maly mi napr. caj vypluval, tak som pila ja feniklovy a kade som chodila, tade sompredela 😀 😀 😀

katy33
29. mar 2012

@baschmil No mojenko,my mame prave ten isty problem,nam malinka kakala do 2.mesiaca krasne sama,no potom sa to stoplo a odvtedy len rurkou,som už z toho zufala,boli sme na sone bruška,kt.bolo vporiadku,vyskušala som už uplne všetko,espumisan,sabsimplex,infacol a z probiotik,biogaju,dophilus a dokonca nam dr.poradila nutrolin,kt.je až od 6.mesiaca a to mala iba 3mesice 😕 ...ja papam kapustu slivky,jogurty...už som zo zufalstva skusila cez den nič nejest ,iba pit čaje ,vodu a acidof.mlieka,nechcela som tuhu stravu,že to malinkej pomôže,no nie...skusila som aj pit senny čaj-no prehanalo iba mna 😒 Teraz nam dr.vzala niekolko skumaviek krvičky a skusi patrat,či malinka nema na niečo alergiu,al.nejaky iny problem, no sama mi povedala,že tento probem je teraz velmi časty a vraj ma vela mamičiek ,kt.problem prešiel až po niekolkych mesiacoch a treba vydržat...no ja sa tiež obavam,či sa malinka na rurku nenauči 😔
Napr.,ked ide na nu kakanie,ja to viem,pretože namiesto toho,aby tlačila,si začne cumlat ručku a ona to tlačenie precumle 😠 ...večer ešte ako tak zaspinka,ale každu noc sme od cca 3.00 hore a len cvičime a masirujeme bruško až do rana 😔 Tiež zhanam všade rady,dr.nam radu,skušat všetko stale dokola, a vraj možno niečo zaberie 😕 ...po 5.tyždnoch dokonca malinka začala znova kakat-bolo to tak dva tyždne,minuly pondelok sme boli na našom 1.očkovani a presne odvtedy prestala kakat znova 😕 🙄
Ja len dufam a verim,že nam to čoskoro prejde...držkama j vam palčeky

erika1111
9. apr 2012

@baschmil skus aj kvapky sap simplex alebo cvicit nozkami,

baschmil
autor
11. apr 2012

vylucila som vsetky kvapky z lekarne a sla som do predajne diochi tu v kezmarku , kde pracuje mila pani, kt. mi odporucila kvapkyastomin a baktevir ..su trosku drahsie ale maminy- ZABRALO!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 kakame smespokojní a hlavne presiel nam aj plac..nic nechcem zakriknut tak klop klop na drevo..ale naozaj sa uz takto netrapime 🙂

tinki
11. apr 2012

@baschmil my sme používali rúrku do 4.mesiaca a nezvykli sme si. Keď to inak nejde, tak to nejde. Pi viac tekutín a vylúč zo stravy mlieko a mliečne výrobky. tie spôsobujú koliku.

veronikabv
27. apr 2012

Ahojte,môj 5 mesačný syncek ma problemy s bruskom a vykaka sa len s rekt.rurkou,všetci mi hovoria,že to nemám robit že ho mám nechať tak že on sa raz vykaka,ale nemôžem sa pozerať ako sa trápi keby som mu nepomohla s kakanim tak by sa ani nenapapal ani nevyspinkal.s rurkou sa aj vyprdka aj vykaka a potom je spokojný.len ja sa bojím,že sa mi sám neskôr nevykaka.viete mi niekto poradiť dakujem