2 mesačný syn občas rozpaží ruky ako keby zamrzol. Prečo?

maminkaalm
30. dec 2012

Mam 2 mesacneho synceka a niekedy sa stane ako keby dostal krc. Rozpazi ruky ako keby zamrzol. Po chvilke to prejde ked ho inac chytim. Stretli ste sa s tym niekto?

zuzi0911
30. dec 2012

@maminkaalm treba to oznamit hned po sviatkoch lekarke.

maminkaalm
autor
30. dec 2012

@zuzi0911 to urcite poviem vo stvrtok idemena poradnu, len ci sa mam na nieco zle pripravit

tea333
30. dec 2012

@maminkaalm urcite to konzultuj s lekarom. moze to znamenat nieco alebo aj nic

monro
30. dec 2012

Nemohol by to byt Morov reflex?

skibaby
30. dec 2012

toto robila aj nasa mala...cela sa zrazu napla, vystrela ruky, prsteky...trvalo to cca do 4 mesiacov, potom to zmizlo...

kamajka
30. dec 2012

a kedy sa to stava? ked ho zdvihnes alebo len tak z nicoho nic, ze lezi a rozpazi tak rucky? lebo ak to robi ked ho dvihnes tak je to prirodzeny reflex. ak to robi z nicoho nic tak by som to konzultovala,ale ak len v urcitej polohe ked ho zdvihnes tak je to normalne

xlucia
30. dec 2012

@maminkaalm este nema vymiznute reflexy. je to v poriadku, ale pre pokoj tvojej duse to povedz pediatricke. do troch mesiacov je ok

maminkaalm
autor
30. dec 2012

@kamajka je to ked ho drzime ako keby sa zlakol ze spadne, teraz citam ten Morov reflex a celkom to tak vyzera ako o tom pisu tak dufam ze to nicvazne teda nebude 🙂

gubcikova
30. dec 2012

@maminkaalm aj náš to mal ked sme ho vzali na ruky.bál sa

kamajka
30. dec 2012

@maminkaalm no jasne, je to prirodzene,aj moji to robili a este ked boli nahi, ze som ich sla kupat,,tak grimasu vystruhali, nadychli, rozpazili vsetko mozne len aby nasli nieco pevne pod sebou alebo vedla seba coho by sa mohli chytit🙂.. neboj sa,je to v pohode

maminkaalm
autor
30. dec 2012

@kamajka Dakujem za upokojenie

osemsmerovka
30. dec 2012

@maminkaalm nech ťa obvodna pošle na neurologiu po sviatkoch a nebudeš musieť rozmýšľať a trápiť sa 😉

zuzi0911
30. dec 2012

@maminkaalm neviem.nemusi to byt vazne.mozno len nejaky reflex.pri nejakom prudkom pohybe ved sama pises pri zmene sa to upravi.drzim palce.potom napis co to je

luciferkax
30. dec 2012

Podľa mna sa iba "ľaká", do troch mesiacov ho to určite prejde

namornicka
31. dec 2012

Volá sa to tuším "úľakové reakcie", je to neurologický termín a je to normálne u malých bábetiek, tuším okolo 3 mesiacoch by to malo zmiznúť. Aj moje obe deti to mali, mne to prišlo vtedy tiež čudné, dcére to neurologička takto nazvala (boli sme u nej s iným ale spomenula to v správe). Ide o to že bábetká v brušku sú stiesnené a stlačené a keď sú zrazu vo "voľnom priestore" tak akokeby sa zľakli že padajú, tak rozpažia ruky keď ležia na chrbte alebo ich niekto zoberie na ruky. Neboj, to nič nie je, zmizne to.

zuzanapd
31. dec 2012

@maminkaalm to je tzv. Morov reflex... je úplne fyziologický a môže pretrvávať do 6 mesiaca...potom sa už považuje za patologický reflex...
http://www.mamaaja.sk/dieta/dojca/reflexy-novor...

kalifa28
31. dec 2012

moorov reflex ako vyšitý.... nič v zlom, ale mne sa zdá divne, že toto niekto nevie.....

maminkaalm
autor
31. dec 2012

@kalifa28 pri dcerach som sa s tym nestretla , ved clohvek sa uci cely zivot 🙂

maminkaalm
autor
31. dec 2012

@zuzanapd dakujem za link 🙂