2-mesačné bábätko nekaká

cathrinka12
13. sep 2024

Baby prosím o radu moja mala krásne kakala od narodenia 2krat denne. Lenže mala slabý krvný obraz tak dostala železo po 3tyzdnoch.... Užívame dodnes
A začali sa problémy od začiatku je na UM a keď sa nasadilo železo kakala len pomocou čajíka fenikloveho dávam ho na doporučenie doktorky a pomáhal. Kakala pekne asi dva týždne a zrazu stop začala byť strašne zapečena a tvrdá stolica
Kakala mi krvou tak tu už nič nepomohlo len rúrka
Baby nekritizujte ma ale naozaj nič nepomáhalo
Ani cvičenie obklady espumisan.... Tak. Mi Dr poradila robiť mliečko v čaji jeden krát do do dňa stolicu jej to síce zmakcilo ale nevykaka sa sa musí jej dat rurku podotýkam nedávam jej ju každý deň iba keď vidím na nej ze už jej nieje dobre dávam tak raz za 2-3dni
Myslíte si že si na ňu zvykla už za tak krátky čas?
Používali sme ju tak v prímerie 2-3 krát týždenne, mesiac. Vidím ze ona cez deň sem tam aj tlači ale nič.
Bojim sa ze sa jej to tou rurkou len pohoršilo
Myslíte si že keď nam doktorka vysadi železo bude lepšie? A ze sa to spravi
Rurku som. Musela používať boli sme aj v nemocnici kvôli tomu a tam jej dávali stále rurku aj dvakrát do dňa
Bola strašne nafúknutá a bolelo ju bruško

dada4
13. sep 2024

@cathrinka12 a prečo by ťa tu mala ukamenovat nejaká matka? Za rurku? Či sa máš kukať ako sa bábätko trápi?
Ja som mala problémy so synom keď bol bábätko s kakanim a veru na rurke sme frcali dennodenne asi prvý polrok, však hádam som sa nemala na neho dívať jak vrieska. Bruško nafúknuté a zázračná rurka vždy pomohla.
A to švagriná mala tiež dcérku v tej dobe a u nich to isté ,každý deň rurka, inak by sa uvrieskali. A deti si nám na nič nenavykli....teraz sú pubertiaci a rurka im akurát tak pomohla keď boli bábätká😉

lienka_anulienka
13. sep 2024

Môj syn bol síce dojčeny ale taktiež kakal raz za týždeň možno aj 10 dní, trápil sa, vetry mal len ta stolica nijako nešla. Tiez som používala rurku, a keď som si potom prečítala rôzne diskusie tak som sa skoro zbláznila, ze si zvykol a bude problém. Ale začali prikrmy a krásne sa sam rozkakal. Úprimne, si nemyslím že za tak krátky čas by si zvykla, my sme používali pomaly od 2 mesiaca až do prikrmov, to bol tuším m 5 mesiac. Tiez nám nič nezabralo, ani masážne, obklady, čajíky... 🙂

cathrinka12
autor
13. sep 2024

Ďakujem krásne lebo som dost stoho vyľakaná ale keď inak to nejde je pravda že trápiť ju nenechám

janetinka27
13. sep 2024

@cathrinka12 davaj rurku a nevycitaj si to, rurka mu pomoze

veronikaszabova
13. sep 2024

@cathrinka12 pouzivali sme rurku asi 2 mesiace pravidelne. Potom uz v pohode. Nestresuj sa. V pohode pouzivaj dalej ❤️

martinka13
13. sep 2024

Rurku sme používali pri oboch deťoch. Pri synovi dokonca niekoľko mesiacov. Bola to pre nich úľava. Vôbec nič zlé na tom nevidím.

cathrinka12
autor
13. sep 2024

Ďakujem baby upokojí ste ma veľmi ❤️