2-mesačná dcérka sama od seba mesiac nekakala

lucieblond110
29. mar 2024

Ahoj baby mam skoro 2m malinku a ta mi mesiac sama od seba nekakala aj ked som bola na pohotovosti vsetko je ok udajne aj pediatrucka to povedala ale mne sa to nezda aby tak male mimi samo nekakalo pri krmeni place lebo ma bolesti pri prdeni tiez a. Nonstop tlaci a to je teprve plac stech bolesti nevie spavat spi 20 min a potom sa zobudi zasa s placom lebo tlaci a njc nejde vykaka sa uz len pres rurku a to je problem mala uz kamelkovy caj fenikolovy milion kvapek sme pouzili nic viete niekdo nieco poradit kdo ma podobnu skusenost dakujem

deti95060810
29. mar 2024

kojíš?

gabriela2952
29. mar 2024

@lucieblond110 nemusí jej vyhovovať um, alebo ak kojis a niečo ješ, čo jej vadí. To, že používate rurku nevadí ona si na ňu nezvykne, tiež som ju musela pri dcérke používať cca 2 mesiace, čo inak nevedela

werony_n
29. mar 2024

@lucieblond110 skúste kúpiť pupik, je to masticka, ktorou vymasirujete bruško, to môže veľmi pomôcť, takisto by som cvičila nožičkami (v smere hodinových ruciciek), ja som toto robila pri mojej malej

gabriela2952
29. mar 2024

@lucieblond110 ešte mi napadlo, ak dávaš teda to um, tak jej ho zarabaj do kamilkoveho čaju

iritka
29. mar 2024

@lucieblond110 moja starsia tiez tak bola na rurke, ako pominuli koliky, kakala uz sama. Predpokladam ze stolicu tvrdu nema.

terry658
29. mar 2024

@lucieblond110 náš mal tvrdú stolicu a vôbec s sám nevedel vykakať,tak sme začali do mlieka pridávať vlákninu od Beby pre bábätká a odvtedy každý deň kakal.

lucieblond110
autor
30. mar 2024

Nekojim pouzivam iba um a mala nema ziadnu stolicu tak tak nieco vykaka ked jej pomozem s rurkou jednou to ozaj voli tvrde bobky a teraz zelene vodovite mala uz mala hipp combiotik potom bebu z dm a nic a nechcem jej tak casto menit mliecko aby nemala vatsie problemy pediatricka nam predpisala nutrilon alergy namiesto nutrilonu h a jej to nechuti lebo je horky

timea301196
30. mar 2024

Nevyhovuje um skúsila by som hypoalergennw mlieko. Možno ma abkm

natiblaskova
30. mar 2024

Môjho bolelo brucho z um jakmile sme prešli na neocate( alergiolog predpise) prestalo ho bolieť. (ale je nechutne, takže malý si musel zviknut) Malý bol alergický na kravské mlieko.
ja si myslím, že určite nie je! V poriadku aby malá nekakala mesiac. Skus si najprv cez internet alebo od známej kúpiť neocate.

princezna_bosorka
30. mar 2024

@lucieblond110 fenikel by sa takym malym detom nemal davat a rurka by sa mala idealne pouzivat len obmedzene (moze si zvyknut, mozes ju zranit). Skus sa poradit v lekarni, napr. nejake probiotika by mojli pomoct.

zuzanka.zuzu
30. mar 2024

@princezna_bosorka s rurkou môžeš zraniť? 🙄 však je mäkká.... a nie, nezvykne si na ňu, len 2mes. ešte nemá dobre crievka. či radšej nechať vytrapit? môžeš svoje, iným to ale nerad

tetapetra
30. mar 2024

@lucieblond110 skús masáž bruška, sú oleje napríklad od Saloos. A tiež priťahuj nožičky k brušku. Môžeš aj viac zatlačiť s nožičkami na bruško

mia3288
31. mar 2024

My sme mali problém s kakanim vystriedali sme viac mliek a nakoniec nám doktorka predpísala Beba sensitive a od vtedy nemala žiadne problémy.je špeciálne na zápchu.ak momentálne dávaš bebu tak to je v pohode v rámci značky sa môže horšie je keď sa menia značky ale niekedy sa inak nedá.dostat ju normálne kúpiť aj v DM alebo v lekárni skús vyskúšať ale nám ju predpisovala doktorka do 1roka a vtedy ju prepláca celú poisťovňa

manchester123
31. mar 2024

@lucieblond110 ahoj mali sme tento istý problém. Môj malý sa bez rektalnej rúrky nevykakal pol roka,kým sme prišli na problém. Stále plač, nafúknuté bruško, lekári... Používaš Vigantol??? Okamžite ho vysaď a nahraď iným vitamínom D. Budete mať spokojné bábätko 🏠

lucieblond110
autor
31. mar 2024

@timea301196 ma hypoalergene z nutrilonu H sme presli na nutrikon alergy a ziadna zmena premyslam nad nutrilon colics co je na koliky

lucieblond110
autor
31. mar 2024

@manchester123 vigantol mala nema vobec ma ho zakazany lebo tim ze sa narodila predcasne mala silne triasky tukou a zistili ji dost nizky vitamin D tak preto v porodnici bola o dva tyzdne dhlsie davaju jej vitamin do svalou

lucieblond110
autor
31. mar 2024

@werony_n pupik sme skusali nepomohlo

lucieblond110
autor
31. mar 2024

@terry658 a to je jedno do ake znacky tu vlakninu beba budem pouzivat

terry658
31. mar 2024

@lucieblond110 podľa mňa je to jedno. Na krabičke sa nič také nepíše.

lubkovaandrejka
6. apr 2024

@lucieblond110 Ahoj,nasa mala to iste. Pucila sa, neustale nafuknuta. Prostr sa nevedela vykakat inak ako s rurkou. Bolo to kvoli tomu,ze ma alergiu na kravsku bielkovinu. Ked jej alergologicka nasadila neocate mlieko ,odvtedy kaka normalne a pravidelne.

natiblaskova
6. apr 2024

@lubkovaandrejka aj ja som to písala.. Ale to asi pre autorku nie je zaujímavé keďže musí ísť k lekárovy. Neviem ja osobne som to riešila hneď a nie po tak dlhom čase. Asi si neuvedomuje, že takto sa májinkéj môžu roztrhnúť čreva alebo sa to bude musieť riešiť chirurgický... Ale dúfam, že nie

lubkovaandrejka
6. apr 2024

@natiblaskova ano, vidim. Davam ti za pravdu. Ja si tiez myslim,ze to bude ono.

soraya25
6. apr 2024

Skús ešte začať dojcit, dieťa trpí na UM zrejme ho neznáša dobre

lenkakravcova
6. apr 2024

@lucieblond110 mne Nutrilon u detí robí zápchu viac než iné mlieka. Najviac ich preháňali z Beby ale zároveň im aj Hami chutila. Možno vyskúšaj tie.

lubkovaandrejka
6. apr 2024

@soraya25 vies co, to je niekedy tiez viac na skodu ako na osoh. Teda, aspon co sa tyka mojej skusenosti. Moje bolo dojcene a kedze som nevedela,ze ma ABKM, alwrgiu na vajce a soju,tak som to veselo jedla dalej a chudatko, take malo problemy.

natiblaskova
7. apr 2024

@lubkovaandrejka presne aj u nás plus arašídy maleho bolelo brucho trápil sa a mal tak veľký ekzem, že nemal kožu na lickach

monicatko20
7. apr 2024

@lucieblond110 nepoteším ťa..my sme takto kukali tiež až do 4 mesiaca 🙄 malý mal skrytý reflux s kolikami..napínal sa celé dni, celé 4 mesiace sme preplakali..Nam veľmi pomohlo cvičenie, a poloha na šerblík vždy keď sa dalo som s malým cvičila, hýbala 🙈 mliečko jedine ktoré nám sadlo po dlhom skúšaní bola beba sensitive, dokonca negrckal z neho..ale stolica sa upravila až keď sme zaviedli tuhú stravu 😒 jeden čas na bolesti bruska zaberal coliprev 🙏 Držím palčeky aby ste to mali čím skôr za sebou 🙏 dodám len, ze u nás sa alergia nepotvrdila ..