2 dni sa mi nedarí zraziť synovi teplotu

18. sep 2024

Ahojte. 2 dni sa mi nedarí zraziť synovi teplotu. Vždy má nad 38, väčšinou 38.5 ale mal už aj vyše 39. Má 1,5 r. U doktorky sme boli. Čo poradíte prosím? Ja už plačem s ním

jaskolka
18. sep 2024

Ma aj nejaké iné príznaky? Kašle, bolí ho možno hrdlo, sopli?Crp je vysoké? Ak nie, tak to môže byť 6 choroba.

autor
18. sep 2024

@jaskolka nemá žiadne príznaky. Doktorka pozrela do hrdla a že vyzerá to byť od hrdla. Dnes dala antibiotiká.. Ale nebralo sa ani crp ani nič

gabika_81
18. sep 2024

Dávkuješ správne - podľa hmotnosti alebo podľa príbalového letáka? Sirupy/čípky sú nové neboli dlho otvorené? Tak veľa tekutín, vetrať miestnosť, prípadne ak by zvládol zábaly či vlažnú sprchu bolo by fajn. Ale nesmie mať studené rúčky a nôžky, inak zábaly nepodávame.

zuzpar
18. sep 2024

Tak ked len dnes dala antibiotika, tak este musis pockat aspon do zajtra, kym zacnu ucinkovat. Lieky na teplotu treba davkovat podla kg, nie podla veku.

autor
18. sep 2024

@gabika_81 áno myslím že dávam správne. Striedam aj čípky panadol a nurofen sirup. Dávam 2,5ml

kacena4
18. sep 2024

to fakt pri 38,5 places?? neprehanaj to. ak bude poriadne chory so 40tkami co budes robit? panikarit?? klud. ma teplotu 2 dni telo bojuje s chorobou davaj mu na znizenie lieky, drz v teple pridaj vitaminy, ked mate atb zaberu do 3 dni cakaj liec ho drzim palceky

jaskolka
18. sep 2024

Ma zapálené hrdlo? Môže to byť aj 7 choroba. Je divne, ze nebrala crp, to sa zvykne robiť hneď. Ak je to vírusové, tak. ATB sú zbytočné.
Ak je to 6 choroba, tak ta zvykne byt 3-4dni vysoké horúčky a potom sa vysype. Vtedy, uz horúčky nebudú
7 choroba -silná bolesť hrdla, a potom sa urobia na rukách, nohách a v ústach také drobné pupaciky.

autor
18. sep 2024

@zuzpar hmm má 11kg a dávam 2,5ml. Dávam zle? Ani nesrandujte.

kleopatra114
18. sep 2024

Ak dávaš nurofen , tak daj 5 ml. A neplač, ja pri 38,5 ešte len začínam zrážať . Všetko bude v poriadku.

autor
18. sep 2024

@kacena4 áno plačem lebo 2 dni má teplotu ale že vkuse. Nejde vôbec dole
@jaskolka v ústach má na jazyku nejaký biely fľak akokeby vyrážka. Ale myslela som si že od hrdla, teda keď má zapalene alebo čo má vlastne, ja ani neviem :(

pribinak
18. sep 2024

Antibiotiká potrebuju aspoň 2 dni aby zabrali v plnej sile, z 1-2 dávok nemôžeš čakať zázrak

Akože doplac. Počas choroby môže teplota vyjsť aj nad 40C

hanaxxx
18. sep 2024

Ako to myslis, ze nejde dole? Ked das liek proti horucke, tak teplota neklesne?

autor
18. sep 2024

@kleopatra114 naozaj 5ml? Podľa čoho až toľko? Ja dávam podľa tej tabuľky na krabičke, že 1-2r 2,5ml.. Aspoň myslím že tak to tam je. Už sa mi pletú tie sirupy všetky

sapetka
18. sep 2024

No nejde sole lebo davas malo. Na 11kg daj kludne 6ml.. a atb by som este nedavala

autor
18. sep 2024

@pribinak a ako zvládne tak malé telíčko také horúčky? Veď horí celý a len plače a plače. Ja som si z toho ešte včera nič nerobila ale dnes už áno lebo vždy je v teplotách od včera

autor
18. sep 2024

@hanaxxx klesne ale pod 38 nejde

jaskolka
18. sep 2024

Kľud, deti mávajú teploty a horúčky, na to si musíš zvyknúť. Dávkovanie Nurofenu je váha :2,cize kľudne mu daj 5,5 ml.Len pozeraj, akú gramáž máš, lebo je aj Nurofen, ktorý je pre staršie deti,ten je silnejší.
Škoda, ze neurobili to crp. Môj mal presne v 1,5 roku 6 chorobu, 4 dní mal horúčky 39 a tiež som mu nevedela ich znížiť. No crp mal nízke, čiže bolo jasné, ze je to vírus, a zbytočne ho budem pchať antibiotikami. Presne na 4 deň sa komplet vysypal a bolo už jasné, co mu je

autor
18. sep 2024

@sapetka to vážne? Prečo je to tam tak napísané potom? :/

hanaxxx
18. sep 2024

Precitaj si toto

snehulak77
18. sep 2024

Nurofen má na obale najnižšie dávkovanie. Dávaj podľa hmotnosti. 11:2=5.5ml môžeš dať 3x za 24 hodín.
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/nur...
Túto na stránke, trošku nižšie je aj kalkulačka podľa hmotnosti.
Ak dáš 5.5ml, tak ďalší nurofen za 8 hodín. Ak mu stupne teplota skôr a potrebuješ zraziť, tak po 4 hodinách môžeš podať panadol (iná účinná látka).
Ak máš IG tak doktora Denisa Jassova (@denjas) to má pekné spracované, práve tento nurofen pre deti.
Držím palce, ja ti úplne rozumiem, aj ja som vyklepana g teploty....

hanaxxx
18. sep 2024

Vzdy ked ti dieta ochorie, odvaz ho a vypocitaj si, kolko mu mas dat.

sapetka
18. sep 2024

Vzdy sa riad hmotnostou dietata a nie vekom.

pribinak
18. sep 2024

Plače lebo je to dieťa a necíti sa dobre

Treba dávať veľa piť, nemusí papať, stačí napr niečo ľahké trosku ovocia kde sú tekutiny

Čo má oblečené? Určite ho neprikrývaj ničím hrubým a ťažkým

kleopatra114
18. sep 2024

Hlavne sa upokoj . 38,5 nie je žiadna veľká teplota . A kľudne teplota môže trvať aj viac ako 5 dni. Naposledy mala dcéra 40 tky ( sem tam sa mi podarilo zraziť na 38) 6 dni. Dodržuj pitný režim, podávajú antipyretika, vitamíny , popr. Zábaly. A kľud, takých teplotiek ešte zažijete .

1mina
18. sep 2024

Su deti co su teplotove tipy. Moja uz 6 rocna mala teraz 4 dni horucky, a to iste manzel -myslim ze to po nom, mali sme covid ale ja a syn len kasel, oni par dni horucky. Takisto sa stalo ze mala 5 dni horucky - z toho bola hnisava angina, alebo mala skoro tyzden tam uz sa prislo na mononukleozu neskor. Ale teda 2 dni je uplne normal podla mna. To u nas ak zmizne teplota len za den tak to je zazrak

autor
18. sep 2024

@hanaxxx ďakujem!! Tem screenshot sa mi úplne hodí, presne náš prípad. V noci budeme vstávať kvôli antibiotikám ( tiež som si to úplne blbo nacasovala) a dám teda 5.5ml a dúfam že ráno vstane spokojný. Ďakujem ti naozaj

autor
18. sep 2024

@snehulak77 ďakujem za vysvetlenie. Ma to štve teraz, že som taká nesčítaná a pcham tu doňho mizerne dávky lieku čo mu absolútne nepomáhajú a pritom len stačilo prečítať normálne dávkovanie nurofenu. A keď tých 11kg je +-? Aj tak dať 5.5ml?

autor
18. sep 2024

@pribinak tenké tričko a perinu, nie hrubú. Aj vetram.. Poriadne vyvetram, zavriem okno, zas vyvetram a tak par krát denne dookola

zuzpar
18. sep 2024

Kludne skus dat tych 5. Ale ono sa hovori, ze do 38.5 netreba na teplotu davat nic. Nech sa s tym aj telo popasuje a zabojuje proti chorobe. Na noc by som dala isto. Ale pocas dna, ak sa drzi okolo tych 38 a dietatko je v pohode, ze sa aj zahra, je relativne aktivne, ze len nelezi, tak by som nedavala.

lonely66
18. sep 2024

ja žasnem nad nasadením ATB bez odberu CRP. pretože ATB sú vysoko kontraproduktívne, ak ide o virózu. no ale nič už teraz, čo načal, nech doberie, inak vznikne iný problém. horúčku zrážaj aj naďalej kombináciou napríklad nurofenu a paralenu (neviem presne, aký názov nesú tieto lieky pre tak malé deti, už nepamätám). zatiaľ ostávaj pokojná, zažila som s dcérou 3 dni nie že 38,5, ale 39,5 - 40. a to mi takmer neprijímala tekutiny. samozrejme, skončila v nemocnici, kde jej 9 rokov po epidémii prasacej chrípky po odberoch diagnostikovali práve toto ochorenie. tam ju dali potom dokopy.
u vás to vyzerá na ťažšiu chrípku (covid?). ATB už doberte, iné vám neostáva. po uzdravení dieťaťa by som uvažovala o zmene lekára. lebo ak dal ATB bez nálezu na pľúcach, bez odberu CRP, bez bielych zájdených mandlí.... tak o tom potom. nejdem hodnotiť, len usúdim, že debil....