2,5 ročný syn začal zadržiavať stolicu

srnka19
16. mar 2022

Styri mesiace po úspešnom a bezproblemovom odplienkovani zacal syn zadrziavat stolicu. V domacnosti nenastali ziadne zmeny, žijeme doma v klude a laske s muzom. Stravu ma syn podla mna super, oVsene kase, ovocie, polievky, pitny reziM. Berie aj probiotika a sirup na zmakcenie stolice. K psychologicke mame termin az o dva tyzdne.
Uz to trva skoro tri nesiace, dovtedy kakaval rad.
Aj teraz sa stane že trikrat po sebe sa vyprazdni v klude, uz sme sa tesili ze to prekonal a potom znova to zacne.
Aj som ho davala do tej skrcenej polohy nad zachod, to vzdy pomohlo ale uz dokáže zazadrzat aj to aj cipok

simona92101
16. mar 2022

@srnka19 mali sme po odplienkovani rovnaky problem,lekarka mi vravela ze obcas byva po odplienkovani este regres,staci ze raz pri vyprazdneni stolica podrazdi konecnik a dieta si to spoji a boji sa tlacit.u nas to bolo vacsinou po chorobe,ze sa kakanie pokazilo.pomohol sirup Dulcosoft,tam nebola sanca zadrzat stolicu,cipky nikdy nepomohli.skusila by som aspon tyzden davat tak aby o tom nevedel vzdy rano,a postupne uberat davky ak uvidite zlepsenie.prestala by som o kakani rozpravat,netlacit nanho

bublinka1426
16. mar 2022

.

majamat
16. mar 2022

aj moja dcera to robila. raz mi niekto poradil, ze jej mam zakazdym, ked sa vykaka dat nejaku odmenu. davala som jej nalepky, take male a mohla ich lepit na nejake konkretne miesto ( nech nemame vsetko oblepene ). chvilu to trvalo,a le vzdy sme ju povzbudzovalia zabralo to. nakoniec uz ani nalepky nebolo treba

marcellka32
16. mar 2022

Nesustredit deň len na vyprázdňovanie, zamerať sa na program dňa, ak to príde nesledovat ho pri tom (ani teba nikto nesleduje keď tlacis na wc), psychologicka ti s týmto nemá čo riešiť, ty nebehaj za ním so serblom, daj plienku a buď rada, že to pôjde ľahko...na Slovensku je trend rýchlo odplienkovat, najlepšie hneď po 1 roku, ale ver, že každému to v hlave raz dôjde (vek 3 roky), že kakame do záchoda

marcellka32
16. mar 2022

V Holandsku behajú deti aj 2.5-3 ročné s plienkou a nikto sa nad tym nepozastavuje, u nas sa už s tým chodí za psychológom

rudik0987654321111
16. mar 2022

Nemal niekto v rodine taktiež taky podobný prípad?. Može to robiť aj genetika po starých rodičov,tak tiež može to robiť aj psychické ťažkosti stres ak ma dieťa taky to problém.Sú lieky na ukludnenie nervov len sa treba spojiť s neurologičkou ona bi vám poradila netreba tlačiť dieťatku silu mocu isť na stolicu a ešte veľa piť a skúsiť dietu

srnka19
autor
16. mar 2022

@marcellka32 plienku odmieta, davala.som mu ale nechce ani pocut. Ked je fyzicky vsetko v poriadku, dobry psycholog moze poradit, ako pomoct dietatu strach prekonat. A rovnako sa mylis ked pises az za nim nebeham so serblom a netlacim na neho. Nas den neni len o kakani, vzdy cakam kedy mi povie ze mu je treba a vtedy ide, ja ho nesledujem, ani sa ho nevypytujem. Takto sme fungovali a bolo to ok, len zrazu sa nieco polazilo. Nevratim mu nasilu plienku len za to ze v holandsku nosia detinplienky dlhsie. Nemam nic prori tomu, ale nemusi byt toto riesenie 😉

marcellka32
16. mar 2022

@srnka19 nikde nepíšem, že mu máš dať plienku naspäť...veď keď myslíš, choďte psychologicke, aj by ma zaujímalo čo povie

srnka19
autor
16. mar 2022

@marcellka32 " ty nebehaj za ním so serblom, daj plienku a buď rada, že to pôjde ľahko..."

whatever1
16. mar 2022

@marcellka32 Téma je o zadrziavani, autorka nerieši odplienkovanie. Ak by sa dieťa vytoto do plienky, určite ho nebude trápiť a da mu ju. Je to častý problém a dosť nepríjemný. Stolica môže po pár dnoch stvrdnut až tak že ju uz nebude možné vytlačiť. Take stavy sa potom riesia na pohotovosti.

whatever1
16. mar 2022

@srnka19 na youtube je rozprávka "O krtkovi, který chtel vedet, kdo se mu vykakal na hlavu", je aj knižka. Alebo veľmi populárna knizka je aj"co je to hovienko". Možno niekoho poburi, ale podstatou je že dieťa vidí že kakanie je normálne, prirodzene a robí to každý.

bonynka1
21. mar 2022

U nas pomohlo stanovit hranice. Syn vymyslal, ze nechce kakat, pobehoval, videli sme ze je uz nervozny a potrebuje. Povedali sme mu “vidim, ze potrebujes kakat. Mozes sa vykakat bud do nocnika alebo na zachod.” Vsetko s kludom ziadny stres ani natlak. Chvilu to trvalo ale potom to prekonal. Psychologicka ti urcite poradi aky pristup zvolit, co konkretne u vas. U nas chybali hranice 🙂 inak sme sa mu snazili vela vysvetlovat ze je to normalne a kazdy kaka, a ze to pomaha telicku aby skodlive latky odisli prec. Nas syn je velmi na vysvetlovanie takze to pomahalo. Drzim palce nech mu to rychlo prejde

srnka19
autor
21. mar 2022

@bonynka1 dakujem **

henka123123
21. mar 2022

Moj tiex.to robil potom kakaval na 30krat po kuskoch..nasadila som veganske probiotika.green food a konecne mame pokoj