2,5-ročný sa bojí jesť

luciferka93
10. apr 2024

Dobrý deň, chcem sa spýtať ci tu nie je niekto s podobnou skúsenosťou.... Pondelok mal malý (2.5roka) teplotu 38.5, sopeľ, kašeľ a z hlienov aj vracal asi 2x...utorok tiež teplota ale žiadne vracanie... Dnes už bez teploty no nastal iný problém.... Odkusne si 3x z chleba a už nechce lebo ze chce vracať, ide k hrncu a snaží sa akože vracať ale nič mu nejde ani ho nenapina...a toto mame celý deň, nechce jest lebo sa bojí že bude vracať, jedine co tak mi vypije vodu a mlieko, ale akonáhle príde k jedlu hľadá hrniec že ide vracať..... Ako s tým bojovať? Prejde to? Alebo mam vyhľadať lekára? Dnes mi zjedol iba polievku, štvrtku palacinky, 2x odkusol z chleba...A samozrejme mlieko.. . Ale pritom keď videl ze muž jedol čokoládu to reval aj 20 minút že mu nechceme dat 🫣 co stým? Ako ste to riešili? Je to len prvý deň tak nechcem hneď panika rit a letieť k Dr.. Ďakujem za každú radu, skúsenosť 🙏

matrioshka333
10. apr 2024

@luciferka93 je to krátka doba... určite by mal byť po zvracaní 2-3 dní na diéte. Nič sa mu nestane ak bude jesť celý deň piškóty, rožok, banán a podobne. Mlieko by som na pár dní vynechala.

malebiele
10. apr 2024

@luciferka93 neboj prejde, aj my sme si presli takym obdobim, davaj mu jest, ponukaj, trpezlivo aj ked sa to tazko povie, nam obdobie trvalo cca 3 mesiace a potom zmizlo, zabudol... Ponukaj to co vies ze zje a hlavne si to nevsimaj a nerob z toho tragediu, nezvelicuj to pred nim, nekric, ked na to prestanes reagovat, aj on si to bude menej vsimat a zabudne casom

luciferka93
autor
10. apr 2024

@matrioshka333 lenže on nevracal pre virozu a podobne, tu ide oto že on jedlo odmieta lebo sa bojí že bude vracať. Nezje mi ani to co ľúbi ani banán ani rožky, tu je problém úplne inde, on ani z mlieka nevracia.... Neviem ci ste čítali pozorne môj príspevok ☺️☺️

luciferka93
autor
10. apr 2024

@malebiele ďakujem 🙏🙏 toto som potrebovala, budem musieť tak, lebo človek sa bojí že keď nebude jest aby mu horšie nebolo atď... Ale budem musieť naozaj zmeniť taktiku ako píšeš. Dnes večer vypil mlieko a jak ho vypil už že on ide vracať, tak som mu vysvetlila že si iba odgrgne po mlieku atď tak bol taky šťastný konečne, ale v posteli zasa že vracať tak sme mu začali rozprávať mimo toho a zaspal 🙏. Kks 3 mesiace? To teda más môj obdiv, ja som z toho na nervy po 1 dní, ale budem musieť nato tak ako pises. Moc ďakujem.... To sme mali problém aby poriadne jedol už predtým a keď konečne začal jest tak toto 🫣🫣🫣

lukbe
10. apr 2024

@luciferka93 asi má blok. Je ešte maličký, aby to pochopil. Ja by som skúsila dávať po troške to, čo môže a má rád, vysvetľovať. Dúfam, že sa to zlepší.

luciferka93
autor
10. apr 2024

@lukbe áno tiež si myslím ze to bude blok. Lebo vlastne on v vracal len hlieny a kyselina mu šla, a to stipalo isto tak sa bojí teraz..... Ved akurát sme sa aj bavili s mužom že zajtra mu skúsime ponúkať ak keď zje len hryz alebo lyžicu niečoho aby vedel ze sa nepovracia. Dnes pýtal slizikovu polievku, musím mu ju zajtra uvariť. Aj ja dúfam ze sa to zlepší 🙏 dakujem

lukbe
10. apr 2024

@luciferka93 vidíš, super, ze už si niečo pýta🙏💪. Len na to choď pomaly.

luciferka93
autor
10. apr 2024

@lukbe pýtať pýta aj dnes vypýtal palacinky ale odkusol 2x a ze vracať, tak sme vysvetľovali a pohode, tak zajtra skúsim ten vývar, uvidíme, ja chápem ze to chce čas, len človek sa bojí, aby mu nechýbalo alebo tak, už beztak je to ťažké ma alergie na vajce a mliečne všetko takže moc nemá na výber co by mu chutilo ☺️ Ďakujem za podporu

lukbe
10. apr 2024

@luciferka93 jasné, ten organizmus si to hádam vypýta a on to spracuje aj psychicky😊

nika11103
10. apr 2024

Jooooj , ja ti neviem poradiť ale moc ti držím palce . Neviem ako ti pomôcť, ale ja som sa v tom “našla “ , ja som si v približne jeho veku vypestovala ten chorobný strach z grcania, viem že to ma aj názov že to je normálne diagnóza , nechce sa mi guglit. Držím moc palce

thoughtfulweirdo
10. apr 2024

Podľa mňa to nie je úplne neobvyklé. Náš takmer 3 ročný zvracal pred mesiacom v aute, odvtedy sa autom voziť nechce, stále hovorí, že bude zase zvracať. Je mi jasné, že s jedlom je to akútnejší problém, ale určite by som postupovala pomaly, nenásilne, nesnažila sa do neho dostať viac jedla, nijako nekomentovala množstvo. Aj dva hryzy sú úspech, o pár dní môžu byť 4, o ďalších pár 10, o ďalších zas o kúsok viac a postupne sa to v hlavičke zrovná.

pattulda
10. apr 2024

@luciferka93 ja by som tak 2-3 dni pockala. Ved nieco dnes zjedol a bude mu lepsie, zacne papat. Poznam to podla mojich, ked vracali, potom bolo tazke nieco do nich dostat.

malebiele
11. apr 2024

@luciferka93 je to tazke nehovorim ze nie, ale tak dieta to vnima inak, dovtedy ked nevracalo, toto bolo nieco pre neho z coho sa zlaklo a teraz sa boji ze sa to bude opakovat, neprijemna skusenost... treba ubezpecovat, ze sa to nestane a ak by aj ano, ze sa nic nedeje, ze to je normalne aj tebe sa niekedy stane, hlavne trpezlivo aj ked je to na nervy ked dieta nechce jest a odmieta vsetko, presla som si tym... ale cim menej si to budes vsimat a robit z toho halo a cim viac ho ubezpecovat, nech sa neboji, postupne to zmizne, hlavne nic nerob na silu a nenut jest, ponukaj ale nenut 🙂

luciferka93
autor
11. apr 2024

@nika11103 ďakujem veľmi pekne, ved dnes vypil mlieko. A uvidíme ako bude pokračovať ☺️☺️

luciferka93
autor
11. apr 2024

@thoughtfulweirdo
@pattulda
@malebiele baby ďakujem vám, presne s takou taktikou dnes idem nato, ráno som mu ponúkla mliečko a vypil, a pýtal slizikovu polievku tak varím za hrniec 😃 pôjdem nato pomaly ako vravíte aj 2 hryz sú úspech a o pár dní možno zje celý chlieb ☺️ moc si to vážim ďakujem ☺️☺️ dám vedieť ako pokračujeme

luciferka93
autor
11. apr 2024

Žienky, dnes ráno ešte katastrofa ved nečakala som iné, ale na obed mal teda slizikovu, tak zjedol za tanier a ešte zapil 90 ml mlieka 😃 a poobede reku objednám pizzu no navalil sa 😃 a teraz večer zasa pýtal slizikovu, zjedol za tanier a už teraz večer pije aj čaj, tak dúfam ze to takto bude pokračovať 🙏🙏 od obeda naozaj nai náznak že chce vracať, ale škola som všetko co sa podobá hrncu a lavoru 😃😃 strašne sa teším, ďakujem vám každej jednej z vás 🍀

lukbe
11. apr 2024

@luciferka93 to je super, aj keď pizzu by som ešte nedávala.

luciferka93
autor
12. apr 2024

@lukbe prečo? ☺️

lukbe
12. apr 2024

@luciferka93 tak čerstvé kysnuté cesto by som neriskovala, predsa ak vracal, ten žalúdok možno ešte nie je OK😊