2,5-ročné dieťa s horúčkou a 3,5-hodinová cesta v aute

17. apr 2024

Mamičky ,prosím poraďte 🥲Nas malý dostal dnes poobede horúčku do tej 39..zobudil sa s horuckou,po lieku je živý papá pije hrá sa ,no prejde liek zimnica ,znova horučka ..Nas zajtra caka 3,5 hodinova cesta autom aj 4 podla kolón…Nieje to odkladna zalezitost vraciame sa domov ..Nas maly neni zvyknuty moc cestovať dlho v aute a teraz ked nas postrehla horúčka ,máte nejaké rady ako to zvladnut?

dettilv
17. apr 2024

Nedá sa to posunúť o deň-dva?

guiseppinka
17. apr 2024

Ak sa neda vybavit ocr alebo posunut odchod o 1 2 dni, tak by som sla na spanok. Pred spankom nastopkala maleho liekmi od teploty. Keby pospal aspon 2 hodiny, tak by to bolo super. Ked sa zobudi spravit prestavku, mat rezervne veci, aby si ho prezliekla, trochu pochodit a ist dalej.. 4 hodiny zase nie su az taky masaker, ale zasada ist tak, aby co najdlhsie spal... a ty vzadu s nim...

pralinka86
17. apr 2024

Ideal ist presne pred spankom... Chvilu sa zabavi, zaspi... Mozno ak bude unaveny z choroby a liekov, tak potiahne aj viac .. mozno nejaku novu neopozsranu hracku nachystat, rozpravku, pesničky na pustenie. Lieky pri sebe, ak by cosi..

martinka13
17. apr 2024

Nabaliť lieky, ja som raz vzala aj nádobu so studenou vodou a malé uteráky, kvôli obkladom. Je to ale ozaj extrém, pokiaľ sa cesta nedá odložiť. Bude to náročné....

lb1984
18. apr 2024

Podľa toho ako reaguje na horucky. Ak ti antipyretika pomôžu tak tesne resp pol hodinu pred podať liek. Aj u Dr s horuckami vysokými sa sedí aj 2 hodiny. V aute môže aspoň pospať.....hlavne ho nie príliš naobliekat a tekutiny pri sebe mať....

kamatopo
18. apr 2024

Tri hodiny akurát pokryjú lieky od horúčky...vyrazte pred spánkom. Máš šťastie ,že idete autom. Autobusom by to bola hrôza.

simca06022011
18. apr 2024

Normálne. Zobrať lieky, teplomer, dostatok pitia, a bude spat v aute. Keď sa inak nedá nič nenarobite.

mclissa
18. apr 2024

Ved ked mu podas liek tak davas kazde 4h, striedas paracetamol s ibuprofenom. Ak mu klesa horucka po podani lieku tak to ma akurat. Ak je unaveny zaspi v sedacke.

anavixy
18. apr 2024

Ako pisu zeny, vyratat si to tak aby tak pol hodinu pred cestou dieta dostalo (plnu davku podla vahy) antipyretika, v aute neprekurovat, dieta nenaobliekat (radsej dat deku a potom odokryt), vetrat a podavat tekutiny. V idealnom pripade max ucinok lieku vydrzi celu cestu a dieta ju v pohode zvladne. Drzim palce 🍀