2,5-ročná dcérka stále mrnčí

21. sep 2023

Mám pocit, že to začalo asi 3 týždne dozadu, keď jej išli zúbky. Mala vysoké teploty, bolesti a dokym jej zabral capik alebo sirup veľmi sa trápila. No pokračuje to ďalej. Keď v noci alebo ráno musí ísť na záchod, keď ju trochu boli bruško, lebo potrebuje kakať, keď je hladná, unavená. Predtým bola v tých situáciách nespokojná, podráždená, no nie takato umrnčana. Už začínam byt z toho i ja na nervy.
Kto s tým ma skúsenosti, prešlo to? Ako dlho to trvalo? Ostane to? Nejako ste to korigovali? Čo vám pomohlo ostať v pohode?

zorkahorka
21. sep 2023

Normalne bezne obdobie. Mne to tiez liezlo na nervy. Neviem, kedy to prechadza, deti stale mrncia. Moj bude mat 3 a niekedy mrnci viac, niekefy menej a niekefy vobec
Co pomaha?odidem do inej izby a slahnem si cokoladu 😅

patricka
21. sep 2023

moja dcéra ma 6 rokov a mrnčí nonstop, tiež som na nervy, ale ako píše vyššie odídem do inej izby a neriešim

lucia851
21. sep 2023

Naša suseda ma 2,5 ročného syna a ten keď zrovna nespi tak od rána do večere skrieka ako páčia.sa čudujem že ešte na nich nezavolali sociálku

mamelka
21. sep 2023

Nechce sa mi veriť,ze si týmto nikto neprešiel. Zostať v pohode? 🙈 ja som očami tlačila čas,len aby prišla hodina kedy ma ísť spať. Lenže potom som už tak muzovi písala,že mám pocit,ze spánkom sa dobíja, a potom išla opäť svoje.
Ja len,že sme v tom viaceré. Nebudem strúhať machra,že sa to dá zvládnuť. Teším sa na každý druhý víkend čo má manžel prísť a ja môžem ísť kľudne do sprchy, či na wcko

cookie29
21. sep 2023

mne to lezie na nervy a teda obcas aj vybuchnem. U starsieho som to neznasala o to viac, ze este nerozpraval poriadne, takze bolo komplikovane pochopit a teda pripisovala som to aj tomu, ale mladsie uz davno perfektne rozprava, vie vyjadrit emocie a pod a vtedy je to na vrazdu. Priznam, ze obcas aj zhuknem, ze nech place alebo povie co nie je v poriadku, vsetko len nie to mrncanie

majlo1234
21. sep 2023

Mne pomahaju sluchadla v tom najhorsom

tinka_1807
21. sep 2023

Náš má rok a 9 mesiacov a posledné týždne je to o držku. Mrnci a mrnci a mne tiež už dochádzajú nervy. 🙈 Neviem, či to pripísať zubom, alebo obdobiu, alebo čomu, ale teda je to veľká skúška môjho psychického zdravia. Držme si palce ženy 💪😀

autor
21. sep 2023

Verím,že je to len obdobie. Je to skôr take hulakanie-uaaa-uaaa-huuuu, riadne vysky, niekedy bez, niekedy máličko slz.
Ide o to, ze veľmi odísť od nej neviem, je mi stále v pätách. Od vyjadrenia potreby po jej uspokojenie, keď napr. kráčame na záchod, do postele, kým dostane jesť, je to chvíľa na prášky, kedy by som ju asi i prizabila, mám chuť na ňu nakricat, strašne ma znervózňuje. Občas si zakryjem uši, ale tak sa nič urobit nedá.
Dnes konečne asi po týždni sa zobudila bez mrncania, lebo bola na záchode v noci. Bol to však čistý des. Povedala som jej už, nech skúsi byt ticho aspoň kým prídeme naspäť do postele.. no ona na to, ze “nechce byt ticho, ze ona chce plakať” 🤦‍♀️

0silvia0
21. sep 2023

Ja ti neviem, ja by som asi od zufalstva mrncala tiez... nemozes si aj ty zamrncat?

jablkovastrudla
21. sep 2023

Uplne ta chapem, syn bol maly ked prisiel COVID a museli sme drepiet doma pomaly 2 roky, a ja som myslela ze Sa zblaznim, tiez za vsetko mrncal 😭 teraza ma 5 rokov a uz je dobre a je to partak
@mamelka strasne som sa zasmiala na tvojej vete: mam pocit ze spankom sa dobija 😂

mamelka
21. sep 2023

@jablkovastrudla 😄 ale je to pravda. Normálne potom vstane a valí ďalšiu ligu. Raz muž prišiel z dvora a on ,,počuješ? Nebudeme len my taka hlučná rodina,, (susede plakala mala)😂 keď som ju stretla som povedala,ze to až tak dobre padne počuť aj iné dieťa revat (nie plakať, lebo placu keď si ublížia, ale toto vydobijanie je rev leva)

nyphadora
21. sep 2023

Hah nasa puska mrnči tiež a to ma 3,5 😂. Ona je od narodenia taka umrnčana. Veľmi pomohla školka, začala ako 2,5 ročna.

jablkovastrudla
21. sep 2023

@mamelka Moj syn je uplakany, mna sa uz aj cudzi ludia pytali preco tolko place ked bol maly 🤦🏼‍♀️ podla mna bol taka mala chodiaca antikoncepcia 😂 vekom je to lepsie ale obcas ma aj teraz take dni ked na neho nieco lezie a mrnci za vsetko. Inak ma skvelu tvrdohlavu povahu 😭🤷🏼‍♀️💪

mamelka
21. sep 2023

@jablkovastrudla ešte keď sa opýtajú, ale niektoré ako posahane,,joj jaka si upistana, si ta vezmem,, to neznášam

jablkovastrudla
21. sep 2023

@mamelka este lepsi je spomienkovy optimizmus mojej mamy napriklad, lebo my sme taki neboli 😁 ja od pol roka v jasliach aby bolo jasne. A ano,u nas sme zase pocuvali- taky velky chlapec a tak place 😏
Sama si uvedomujem ze maly bol uplakany dieta, tak ale co ho pojdem vymenit? 🤷🏼‍♀️ ( nie zeby som obcas nad tym obcas nerozmyslala 😁)

mamelka
21. sep 2023

@jablkovastrudla ja mam chuť povedať,,taká dospelá a také hlúpe poznámky,, 🙈😂 ale raz mi vyletí z úst, u mňa sa to zbiera postupne.

hennyinnsbruck
21. sep 2023

Juj moja mala 2x mrncacie obdobie zakazdym trvalo asi 2 tyzdne….dookola som vysvetlovala ze mrncanim jej nerozumiem musi povedat.pochopila.
Ale o nervy to bolo trochu😂