2,5-ročná chrápe

bebe99
29. nov 2022

ahojte moja 2.5 ročná dcérka odkedy azčala navštevovať školku fungujeme týžden v škôlke, dva týždne chorá… a teraz začala chrapať chrápanie nie je pravidelne ale už chrápe aj ked nema hlieny a ani nesoplí na orl ideme až v januári… neviete čo by mohlo pomocť?

nikpa
29. nov 2022

@bebe99 my sme boli na ORL lebo malý mal vyše 2 mesiacov sople a už mu nič na ne nezaberalo, dostal kortikoidy sprej do nosa. Nie som z toho nadšena ale už sa to nedalo počúvať, v noci akoby traktory štartovali z jeho izby a cez deň chuchmavy. Zatiaľ ich berie týždeň ale zlepšenie minimálne. Za 2 týždne máme ísť na kontrolu tak som sama zvedavá.

zuska_bluzka
29. nov 2022

Zrejme to budú nosné mandle, pomôže mu ich vybrať 🤷

tehotna40
29. nov 2022

@bebe99 ahoj, moja mala bude mat 2 roky. Starší nosi zo škôlky všelijaké sopliky a z posledného sme sa naozaj dlho spamätávali a mala mi chrápala aj keď už bola OK. Išli sme na orl robili jej stery a zistili ze ma moraxellu, z ktorej mala zväčšené nosné mandle a preto chrapala, brala antibiotiká orálne a ďalší týždeň pamycon kvapky do nosa. Postupne to prešlo, po 3 týždňoch kontrolné stery čisté. Takže toľko moja posledná skúsenosť s chrápanim. Stery z nosa môže spraviť aj pediater skus sa spýtať. Veľa zdravia.

weronika692
29. nov 2022

@bebe99 ak sa dá ísť hneď na ORL. Prvý krát dal dr mojej sprej, pomohlo. Teraz sa jej zase mandla zväčšila, chrape a dal jej sirup, keď nepomôže tak znova sprej

misickaa4
30. nov 2022

@weronika692 prosim Vas, aky sprej?

weronika692
30. nov 2022

@misickaa4 to bolo na predpis, bez receptu nekúpite