2,5 mesačného syna svrbí hlavička

mary_en
5. jún 2013

dobrý den. Moj malý 2,5 mesacný sýn sa stale srabe na hlavicke. Je preto velmi nervozny a vzrusuje ho to aj v spanku. Boli sme u kožnej a akurat zhodnotila ze na hlavicke vzadu ma take to cervene znamienko a to zevraj svrbiet nemoze. Co by ste mi prosim poradili. Na kupanie použivame iba bupi mydlo a olejcek Aviril na hlavicku. dakujem

dazdovka
5. jún 2013

@mary_en taky drobcek este neovlada rucinky, robi to podvedome a mimovolne... Nervozny moze byt z toho, ak sa poti, alebo ho aj naozaj moze svrbiet hlavicka, vycesavas vlasky po kupani? Tym mu odstranujes zvysky odumretej koze z prenatalneho obdobia, preto sa deticky cesu, nie kvoli ucesu.. Daj pozor, aby sa neprehrieval a moc nepotil, hlavinku jemnou kefkou vycesat po kazdom kupani, ak mate dobru vodu nemusite vobec pouzivat penu ani mydlo, ak mate chlorovanu, tak po kupani namazat olivovym olejom (z lekarne) alebo kokosovym...

nikolet_89
5. jún 2013

@mary_en ahoj my sme malu nemydlovali vobec do pol roka a olejcek sme davali len na telicko na vlasky nie, mozno je v tom mysle niaka latka, ale to by ho svrbelo cele telo, tiez si myslim, ze ho nesvrbi nic ale je este malynky tak sa mecie 🙂

mummy01
5. jún 2013

@mary_en olej a mydlo-najnevhodnejsia kombinacia pre babetko.Babetka sa nemydlia,max. ritku a olej spravi akurat to ze na pokozke spravy mastnu vrstvu a koza nedycha....

googlinqa
5. jún 2013

nepouzivaj kozmetiku len cistu vodu a na ruky rukavicky

ebulobo
5. jún 2013

podla mna mydlo Bupi moze vysusovat, my sme spokojni so Sebamed, je to syndet, nie mydlo a krasne vonia. Nevysusi. /lacnejsia alternativa je detske Babylove z dm-ky aj to je fajn/ a po okupani natierame zarabanym kremom z kyseliny mliecnej/na predpis od lekarky/. vyborna kombinacia. Lebo moze ho svrbiet hlavicka, ze to ma vysusene. Olejceky sa vraj neodporucaju.

albao
5. jún 2013

Tie nepouzivame mydlo, nanajvys na zadocek. A olej pouzivame raz do tyzdna - obycajny olivovy z lekarne. Na vasom mieste by som najprv vylucila kozmetiku. Detska pokozka je v tomto veku extremne tenucka, vselico cez nu lahko prechadza a drazdi. A urcite pomozu tie rukavicky na ruckach, to je vyborny napad.

aristka
5. jún 2013

@mary_en olejček v momente vyhoď...ak nemá nič viditeľné,skús zmeniť značku mydla alebo umývaj len čistou vodou a natieraj mliečkom,olejček upcháva póry a to ho môže svrbieť a ak náhodou dávaš vlnenú alebo nejakú plyšovú čapičku,treba pod ňu dať bavlnu....

linda20111
5. jún 2013

@mary_en To, ze sa skriabe na hlavicke neznamena ze ho svrbi. Len sa uci robit pohyby rucickami a preto sa mu podari poskriabat sa na tvari aj na hlavicke. A co sa tyka toho kupania, netreba ziadne mydlo, staci cista voda a po kupani tiez pouzivame olej, ktory davame aj na hlavicku /znacky aviril, coop, johnson, stale ina a so ziadnym nebol problem/. Rukavice su sice dobry napad, ale podla mna ich rychlo zhodi dole lebo znich bude nervozny. Moj to tak robil stale tak som mu ich prestala davat.

mary_en
autor
8. júl 2013

kocky dik za rady... tento stvrtok mame 4 mesiace a hlavicka stale svrbi... no ako sa casom ukazalo, to cervene znamienko vzadu na hlavicke, co nas kozna ubezpecovala,ze to nas svrbiet nemoze, tak presne to nas svrbi, Ja som si to aj myslela, ale hladala som teda aj nieco ine, co by to mohlo byt. Koza na cervených miestach je stale sucha a praska. Skusali sme rozne maste a najlepsia je na to modra indulona, no ale ani ta nedokaze az take zazraky. Okolo toho znamienka sa nam robia male cervene bodky. Mame pocit, ze sa to mierne zvacsuje a tak... Kazdopadne, hlavicka furt svbi, ale dala som aj na vese rady. Olej, ci telove mlieko sme obmedzili uplne a mydielko pouzivame iba na konci kupania na zadocek, lebo sudokrem ide dole sakra tažko... mimochodom, tie rukavice si neviem predstavit.... On je na to velmi aktivny 🙂 zmurk

koniarova
8. júl 2013

@mary_en V momente meň kožnú. Svrbiace znamienka nie sú sranda, ak je ešte k tomu suchá a praskajúca koža.

mary_en
autor
8. júl 2013

teraz som nasla foto jedneho babatka, a oni to tam nazvali ako novorodenecke skvrny "ohen"... tak neviem, ci je to tak isto nebezpecne ako pri zanmienku...