2,5 mesačné dieťa kričí a kričí

majca1581
13. dec 2013

Ahojte baby... dnes som zasla za doktorkou lebo po to neuveritelnom tyzdni si vravim ze to uz stacilo ...mala vkuse len krici a krici a ja na nervy z toho....dnes sme zasli tak nas poslala ku krcnemu ci nahodou to nebudu uska a on vravel zeby to malo byt v poriadku ...tak sme sa vratili naspät ku doktorke a predpisala nam otipax L kvapky do usiek ale su od 6 mesiacov a moja ma 2,5mesiaca a este nam kazala rozmixovat mrkvu na kasu a pred kojenim jej kusok dat ale zda sa mi to priskoro a taktiez nam dala paralen cipky do ritky co su od 7 kg a moja ma 4,7 kg ...neviem mozno stresujem zbytocne ale tak zda sa mi ppriskoro no a ona este sama nevie co to moze byt malej ked tak place ale ja si myslim ze brusko ju boli lebo ked kaka alebo prdi tak place pritom velmi a kaka mi taku zltozelenu stolicu :/ nemate niektora skusenosti ??myslite ze jej mozem kupit nieco od bruska...lebo doteraz bolo vsetko v poriadku ale od tohto pondelka je nenormalne nervozna ...kojim ju a streda stvrtok mi dost casto grcka , tak neviem ci od prejedenia alebo co,,fakt.. bola by som vdacna dakujem baby :D

tanja0808
13. dec 2013

@majca1581 to je kolika kup si espumisan daj pred kazdym kojenim 15kvapiek aj moj to mal tiez tak neskoro a tot nam pomohlo

majca1581
autor
13. dec 2013

@tanja0808 s infacolom nemas skusenosti ??

susanne5
13. dec 2013

ahoj ja mam skusenosti s Infacolom, nam pomohol malej na brusko. odporucila nam ho doktorka

bubu1111
13. dec 2013

Moj maly ma 2 mes. a tiez len place.ma silny reflux, casto vracia, nahlta sa vzduchu, vracia sa mui to spat a dookola..Idem kupovat Gastrotuss, skus sa na to popytat

susanne5
13. dec 2013

bolo treba dat malej ale celu trubicku. 🙂

kkl82
13. dec 2013

zaobstaraj si babysatku a malinkeho v nej nos kludne aj niekolko hodin denne. na koliku niet lepsieho receptu a navyse ta bude stale citit, takze bude pokojnejsi. a neboj sa, nerozmaznas ho tym. nosene deti su vacsinou vyrovnanejsie a vobec nie "rucickove" v neskorsom veku. https://www.modrykonik.sk/group/1862/
a k tym radam a predpisom od lekarky, no comment. to fakt chcu davat tolko chemie tak malym detickam systemom pokus/omyl? a mrkvicku v 2,5 mesiaci? ufff

anjelicek26
13. dec 2013

@majca1581 moze mat intoleranciu laktozy, pytajte sa na gastro a daj zobrat malej krv a ty preventivne vyluc kravske mlieko akehokolvek druhu zo strqvy. A mrkvu urcite nie, cipok viburcol, alebo polku 125ky paracetamolu, ape aj to bude vela.

ada510
13. dec 2013

@majca1581 no z mrkvy sa jej nič nestane ale myslím že take malé bank ju nebude chcete zjesť skús jej dať skôr mrkvovu stavicku len za lyžičku očistiť jej to crevka a v lekarni majú aj probiotika nám moc ten espumisan nepomáhal skôr feniklovy cajik...a pokiaľ nemá teplotu volil jej dávať nemusíš a ked tak daj jej len polovicu tak mi to povedali v lekarni...

zitaje
13. dec 2013

@ada510 no z mrkvy sa jej moze stat ze to bude este horsie - mam doma jeden taky exemplar, dceru mrkva pekelne zapekala (prve prikrmy). A toto je malinke babatko...

@kkl82 dobre radis, tiez som za satku, uz si to bez nej neviem ani predstavit

hermiona368
13. dec 2013

@majca1581 najskor by som zacala s kojenim. Moze byt ze bud silno tecie mlieko alebo pomalsie, nepises kedy krici. Tazko radit, ta satka je super napad. My sme tiez mavali reflux, ale upravila som stravu. Ziadne polievky, cierne korenie a bublinkovu mineralku. Ono treba pomalicky skusat z coho boli brusko. Infacol sme mali aj my, ale vadila mi tam ta pomarancova aroma, ked grckal tak som nevedela ci to nie je nahodou aj z toho.

hermiona368
13. dec 2013

@hermiona368 a ta stolica u kojenych deti uplna pohodka. Nasa je aj s takymi cudnymi kuskami 🙂 je to vlastne nestravene mliecko, ktore bolo navyse.

katka1981
13. dec 2013

@majca1581, mala ma reflux, nam tak plakala nosntop. Nepi ziadne caje s obsahom feniklu, anizu a maty, zvysuju kyselinu. Koj po leziacky, neodgrgavaj. My sme si presli peklom. Mozes davat espumisan alebo sab simplex, urcite ju aj brusko boli.

vavrenka
13. dec 2013

@majca1581 ahoj, na infacol pomohol najviac zo vsetkyh prirpavkov. este je n trhu coliprev - ale v lekarnach o nomvlemi nevedia, vraj tiaz pomaha. a este musim malemu robit pravidelne specialne masaze, a zda sa, ze to zabera. tiez som vynechala z jedalnicka jedla, ktore su silne kyselinotvorne- u mna hlavne cokolada a sladke a vylucila som mliecne vyrobky. ostatne jem dosyta. a este, ak mas satku alebo ergonomicky nosic, tak nosit, nosit, nosit. to velmi pomaha brusku dobre fungovat. a este cosi, babatko sa do cca 1 roku nedokaze prejest, papa len tolko, kolko potrebuje. takze neboj, neprejeda sa.

katy1979
14. dec 2013

Troska divny postup doktorky. A tak zistit ci to nie je reflux? Ci to moze byt kolika. Nosit nosit nosit a vsetko raz prejde.