2,5 mesačne bábo ma užívať atb ospen

girlspower
2. jan 2019

Ahojte, včera som už spomínala, že sme mali teplotu 38, dnes ráno sme mali 37,3. Šla som k lekárke, ale zastupujúcej, ktorá mi dala predpísať atb, nerobila však Crp. Mala je zahlienena, ale zápal hrdla nemala. Druhej dcére tiež atb, ta ma teplotu večer 38 tiež aj zapálene hrdlo, najstaršia ma kasel, ale teplotu mala prvý deň.. ta to ako prvá priniesla zo škôlky. Dával prosím niekto tak malému dietatu atb a bolo to Ok? Bez Crp? Nie som tým moc nadšená, ale nepodcenujem samozrejme. Ďakujem za radu a nazor

diuska86
2. jan 2019

@girlspower nemam skúsenosť, ale nas lekar (ktory je podla mna velmi dobrý a uznavany) v oktobri ked bol chory starší syn (3 roky) a mladsi syn (vtedy 5 mesiacov) povedal ze nakoľko si pinpongovali sopliky jeden od druhého tak bol za riešenie ze obom nasadi ATB aby sa spolu vyliečili a neprenasali jeden na druhého, ze ma skúsenosti ze to pri súrodencoch najviac zabera aj ked je to na ukor zdravsieho jedinca

bagre
2. jan 2019

@girlspower nemáš možnosť kontaktovať vašu dr? Urobiť výtery, prípadne ešte počkať, či sa dieťatko bude zle cítiť nielen kvôli soplom (aj keď to je na malinké aj tak dosť), ako budú teploty, farba soplíkov... dieťatko je malé takže určite treba byť obozretnejší. Môj najmenší drobec mal 3 mesiace keď mal prvé atb, tiež pochytal od starších takže samozrejme dajú sa dať aj keď je bábo malé, skôr ide o to či ich fakt treba.a to my tu neporiešime, na to treba doktora..

bagre
2. jan 2019

@girlspower to moje chlapča chytalo sople od starších, ale oni nemali stále atb, on áno, lebo na rozdiel od nich mal furt nejaký nález.. ak sa ti nepodarí hodiť reč s odborníkom tak ich daj vzhľadom na sestričky a netráp sa... len probiotiká k nim samozrejme. Ono crp je dobrá vec, ale na začiatku choroby nemusí byť vysoké aj keď je bakteriálna infekcia. A my sme mali aj takú skúsenosť že dieťa bolo choré znova 3 dni po širokospektrálnych atb, príznaky mierne - len mrzuté dieťa a teplota okolo 37,3 ale šla som lebo sa mi to nepáčilo a crp skoro 100. Takže nás poslala do nemocky a problém bola inf. moč.ciest + mrsa a iné potvory... predtým mal iného bacila a nikde sme s ním neboli, deti tiež mimo škôlky.. neviem dodnes kde to nabral. Takže ani s crp to nie je vždy ako cez kopirák, ale jasné že význam má.

janifer
2. jan 2019

@girlspower nas bral v 6.tyzdnoch zivota Amoksiklav, nieco ako penicilin, doniseli sme si zlateho stafilokoka z nemocnice. A tiez mal len sople, teplota do 37.5. CRP v pohode, cize ak doktor tsk malemu dietatu da lieky, asi vie preco. Ak by bol starsi, ze by nedaval tomu nasmu.

A ina vec: teraz je strasne blba choroba ze to je clovek zahlieneny v dutinach a vraza to do usi!!! Ak ti bude dieta revat bolestou, su to usi! Vtedy ak sa mu zastavia sopliky a zahustimsa hlien, uz to ide na usi. zisti si kde mas pohotovost a kde je pohotovost ORL! Treba ist cim skor a nepchat dieta liekmi od bolesti. Nasi mali cely december so soplami a usami problem a to starsi uz vie smrkat. Proste aj tak to chcelo kvapky od doktora, dostal Uniflox a predtym Otobacid. Na pohotovosti ORL nas uz poznaju.

Odporucam: preventivne nejaky sirup na odhlienenie, opytaj sa doktora alebo v lekarni, my Sinupret a Solmucol sme davali, neviem ako take male. A poriadna hygiena nosa. Kup flasku Vincentky, sterilne kvapkadlo. Prevar 1 deci Vincentky a este vlazne kvapat do nosa. Ale treba poriadny zaklon hlavy, akoby az prevratit dieta dole hlavou. Spreje do nosa su na nic, ked ma dieta sople, potrebuje mu to poriadne pozatekat a na to je Vincentka TOP

janifer
2. jan 2019

@girlspower a mozno to bol ten Ospen, s tym asi nic nepokazis, tiez to je nejaky vylepseny Penicilin ako ten Amoksiklav. Druhykrat nas mladsi bral lieky v 4.mes veku, to dostal velmi silne antibiotika kvoli usiam, vtedy mal velke hnacky, aj sme boli na pohotovosti, len mavli rukou, ze mam mu dat ryzovy odvar. musela som mu dat pred liekom aj kusok ryzovej kasicky a vodu na zapitie lieku, Nemohol mat spolu s materskym mliekom.To boli uz ATB Klacid

0izidora0
2. jan 2019

My sme skoncili na novy rok na pohotovosti teploty 40 ,bolesti brucha k tomu. Spravili crp a ant nedali. A to sme mali vyoke teploty.V podstate este mame. Zrazam iba a davam smectu,kvapky do usi a nosa+ co mame na alergie a podobne.Ja by som neriskovala s tak mal.babom radila by som sa vzdy s lekarom. Ale crp vam spravit mohli teda.

babi81
2. jan 2019

nasa mala 2r tiez dostala na vianoce 40 teploty, 3dni trvali, vyter negativny, atb nedali po 5dnoch jej nic nebolo.