2,5 mesačné bábätko má teplotu

girlspower
1. jan 2019

Ahojte. Sme chori v rodine a žiaľ aj babo ma teplotu 38,1 po odčítaní. Mám doma nurofen a paralen pre deti. Mám dať pól cipku paralenu? Alebo čakať nad 38,5? Ďakujem pekne za každú radu

tamaris
1. jan 2019

@girlspower Akú ma dieťa hmotnosť? Dáva sa 10-15mg paracetamolu na kg telesnej hmotnosti. Napr. 5kg dieťa môže dostať 50-75mg Paralenu. Čípok treba okrajovať po dĺžke. V hrote čípku je najviac účinnej látky.

nikpa
1. jan 2019

@girlspower s tak malým babom pri vyššej teplote ako 38 po odpočítaní na pohotovost. Ja som tak so synom, tiez mal vtedy dva mesiace čakala do rána k obvodnej a nakoniec sa z toho vyklul zapal močového mechúra, hned nás brali do nemocnice. Nechcem strašiť, pises ze ste doma chorí tak zrejme to chytil od Vás ale nic by som neriskovala. No a lieky na teplotu daj podla návodu, ak už stúpa nad 38

janamexico
1. dec 2019

mala keď mala 38.5 teplotu radšej sme išli na pohotovosť ale určite podám paralen panadol pre tým ako pôjdete nevieš ako dlho tam budete určite zober moc do z hernej nádobu aj keď tam budete môžeš odobrať taký malín bábätká buď na cibuľu áno lebo susulku sa ti prilepiť a do toho cikajuvela veľa pit