2,5 mesačná dcérka má hemangióm

erika64
15. jún 2017

Dcérka má 2,5mesiaca a má hemangiom v plienkovej oblasti.
lekárka nám navrhla liečbu sirupom- HEMANGIOL. Viete mi poradiť? Alebo máte niektorá skúsenosti s tou liečbou?

yanni
15. jún 2017

@erika64 uplna pohoda. Dieta bude sledovane. Nasa copana mala na hornej pere, ale len taku bodku. Objavil sa jej ako dvojtyzdnovej.
Ono liecba sa odporuca len v tom pripade ak to rastie alebo je na taom mieste, ktore je kriticke (napr. v tvarovej oblasti atd.). Inak sa len pozoruje a väcsinou zmizne sam do roka, popripade do 6. rokov.
Nasej to zacalo rast, tak jej ako 3,5 mesacnej nasadili hemangiol. Samozrejme predtym 3dnovy pobyt v nemocnici na pozorovanie, napojena na pristroje, ako bude reagovat. Brala ho nepretrzite do 10 mesiacov. Nezizol jej dovtedy uplne ale uz nerastol a zmensil sa. Teraz ma 22 mesiacov a nema uz nic.
Ono v nasom priipade je to dedicne, zdedila pomuzovi. ten mal tiez ako dieta na hornej pere ale zvnutra, nebolo mu to vidno, dlho nik o tom nevedel. V tej dobe sa to este nejak neliecilo. jemu to nakoniec museli odstrani chirurgicky v 20. rokoch, lebo zacal krvaca. Odvtedy ma pokoj a to je uz vyse 20 rokov.
Neboj sa toho lieku, babätka liecnu znasaju väcsinou v pohode. Moze sa trosku viac potit na hlavicke ale to je Ok.