18-mesačné dieťa dvíha plece k hlavičke

20. okt 2022

Prosím vás,čo to môže znamenať...dieta(18 mes) mi tak dviha plece k hlavičke a spraví to viac krát za deň,tak ako keby to boli tiky alebo neviem čo to môže byť...bojím sa

margaretka1990
20. okt 2022

Aj náš ak isto starý začal pliecka počas chôdze zdvíhať a vyzerá to ako keby sa nudil a nevedel do čoho pichnúť 😁😁 myslím že je to ok 😁😁

lulaby1982
20. okt 2022

Ak Vám pediater povedal,že dieťa sa vyvíja správne a nemá nejaký neurologicky problém a všetko je s rastom ok tak ok. Je dieťa fyzicky na Tom dobre?Nebude to niečo so slachami a vazivom medzi hlavou a krkom? Malého niečo vyrušuje?

Asi Vás zarazilo a je pre Vás záhada,že malý robí niečo čo nerobil . Deti veľmi reagujú na situácie emocionálne,lebo nemaju iné zdroje. Keď uvažujete v psychických dimenziách,čo sa mohlo stať u Vas doma ,prípadne čo zažil ,že toto robi,keď ma tento tik, Vy ste to pomenovala už natvrdo , že má dg. neurotickeho charakteru. Pre co Vás to napadlo, kam smerujú Vaše myšlienky ?? Odsledujte si počas dňa kedy to robí, kedy to najintenzívnejšie,čo sa deje, či to robí stále,kedy to slabšie , alebo je to paušálne rovnaké , pri akej činnosti to je viac ,menej , kde ste Vy ,čo robíte . A záhadu rozlustite veľmi rýchlo. Môže to byt nejaký stres ,kt.dieta nevie spracovať ,možno je že senzitivejsi na stres,alebo zmenu udalosti ,neviem. Je to batola ,kt. skúma svet a na neho reaguje svojimi zdrojmi .

Vylučovacou metódou na to prídete, to môže byť hocičo ..Diagnostika u tak malého dieťaťa je veľmi ťažká.

annnna18
21. okt 2022

Toto sa stalo aj nam, dokonca krutil hlavou ako keby ukazuje nie, strasne som bola z toho zufala ze su to nejake tiky, hovorila som to pediatricke, posielala videa, dokonca sa podarilo aj na poradni, ze to urobil priamo pred nou.A vtedy mi povedala ze ona v tom nevidi nic neurologicke ze skor si objavil hlavu a jasi sa. Ale ze pre moj klud ak to neprejde posle nas na neuro. A ono to preslo 🙂 este ma napadlo nejdu mu zubky na tej strasne? Usko neboli ked stlacis?

autor
21. okt 2022

@lulaby1982 sme predčasné narodeny,a nedávno sme aj prekonali febrilne kŕče,ale ona to robila aj predtým...ale spraví to aj ked počuje nejakú hudbu ktorá sa jej páči ako keby prejavila radosť,ale spraví to aj pri chôdzi alebo pri hraní sa...tak neviem asi to musím spomenúť našej doktorke

skaja_111
21. máj 2024

Ahoj, prestalo to u vás ? Moja 13mes. to začala robiť keď začala chodiť