18-mesačná dcérka nechce kakať

18. jan 2024

Ahojte, 18mesacna dcerka sa stale brani tomu ked sa jej chce kakat, uplne to zadrza kruti sa az od bolesti a proste nie a nie, posledne 2 dni som musela dat cipok dokonca....potom rev este vacsi, ale nakoniec uz to nezadrzalaa urobila na zem...Neviem ci je to mozne ale mam pocit ze vzdy ked jej idu zuby su s tym vacsie problemy ako normalne...Zapchu urcite nema, opatrenia ktore sa dali urobit v ramci stravy sme urobili, takze ohladom toho rady nepotrebujem. Skor ako ju psychicky motivovat....Kupila som vcera knizku "Co je to hovienko?" , vysvetlujeme ako sa da, snazili sme sa ju aj nevsimat a neriesit to prilis atd. ale to tazko ked tu place od toho co jej je neprijemne.....Neviem uz ze co skusit, chvilu mala obdobie aj ze kakala do zachodu alebo serbliku, to bolo uplne super, bolo vidno ze konzistencia je ok, len potom zase prestala a tym padom ked zadrza ma to potom aj tuhsie....davnejsie som skusala aj "Lactecon" od zufalstva, ale to bolo este horsie strasne ju z toho naduvalo....

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
18. jan 2024

Prešli sme si tým a nepomohlo bohužiaľ nič. Trvalo to vyše pol roka, denne trápenie. Syn zvykol zdržiaval aj vyše týždňa. Postupne si našiel miesto za gaučom kde chodil ale to bolo tiež tak raz do týždňa. Napriek tomu, že bol už odplienkovany, na kakanie si pýtal plienku. Dali sme, nepomohlo, nechcel ani na WC, na nočník,
ani na redukciu. Proste mal voľáky blok, až časom to postupne samé odznelo.
Dovtedy len dodržiavanie stravy aby mala viac-menej riedku nech sa jej to tam dlho nedarí zdržiavať a nech sa jej ten blok ešte neprehlbi, tým ze ju to bude bolieť keby mala tvrdú stolicu. Trpezlivo vysvetľoval, dávať možnosti kde a ako môže, nech si vyberie.

sinusoida
19. jan 2024

U nás to bol a občas ešte aj je tento problém...veľa piť najmä nesladené, veľa ovocia, zeleniny, vhodná strava...niekedy sme nikde nešli, doma sme čakali, kým konečne potrebuje na záchod...

konikkon
19. jan 2024

Často sa toto deje, keď sa dieťa posadza na nočník, keď ešte nie je pripravené, keď sa tam samé nepýta, vytvorí si blok. Potom jeho odstránenie trvá veľmi dlho. Často potom dieťa s týmto bojuje aj roky. Schovať nočník, dať plienku a nevšímať si. Ponúkať stravu bohatú na vlákninu. Nočník vytiahni najskôr o pol roka, alebo aj neskôr, keď už sama bude pripravená.

timea301196
19. jan 2024

@konikkon súhlasím!