18 mesačná dcérka má laryngitídu

nikusssik
15. okt 2014

ahojte, dcérka má 18 mesiacov, raz už mala zápal priedušiek a teraz laryngitídu...ale vôbec nekašle, nemá soplík, len v noci chrapčí a zle sa jej dýcha..doktorka povedala, že laryngitída...je možné, že by mohla byť alergická? zvládli ste laryngitídu doma? ja som v noci zúfalá...ako dlho to múže trvať? cez deň jej vôbec nič nieje a v noci zle začne dýchať asi po 4 hodinách spánku...dávame kalciový, fenistil a aj ventolin sirup - ten sme dostali pri prieduškách teraz lekárka odporučila tiež na dva dni...už dve noci máme za sebou takéto :(

marikago
15. okt 2014

Ahoj..my sme odysli od svokrovcou do mesta lebo sa nedalo s nimi a hned svokra ze chcem len zle detom a klasika jej spravanie, lebo jej deti stale mali tuto laryn. Ale nasi a hlavne ocino nam poradil akvarko a rybky ..mame aj meteostanicu doma taku malu len samozrejme nak vieme vlhkost v byte tak pred tym sme mali vlhkost nejakych 30' a teraz ako mame akvarko tak mame nieco vyse 60' pred tym ako sme sem prisli kazde rano deti soplili v noci kadejak bolo tiez ale uz mame pokoj.. ja by som to akvarium odporucala ak je moznost ..my uz mame pokoj aj peknu obyvacku 🙂

mata128
15. okt 2014

@nikusssik ja mam doma kardiaka a tento rok od januara do aprila sme mali 4krat laryngitidu a raz bronchytidu,zatial sme to vzdy zvladli doma...syn ma teraz 2,5roka...tiez sme cez den boli celkom dobre a v noci cista katastrofa...ak mas doma zvlhcovac vzduchu,nalej do neho na noc odparovat vincentku...

petrouchka
15. okt 2014

@nikusssik
si vypytaj od doktorky rectodelt, to je na to
nas maly mal tiez okolo roka a pol, ked mal laryngitidu, hrozne v noci chrcal, az hykal, nemohol dychat, doktorka mu dala cipky rectodelt, a fakt potom celu noc dychal lepsie, odvtedy sme mu ich parkrat davali, nastastie uz asi 2 roky nemal laryngitidu (uz ma 6 rokov), ale rectodelt mam stale pre pripad nudze v chladnicke

jespera
16. okt 2014

@nikusssik ja mam kamaratku lekarku v Cechach a ta ani za svet neodporuca kalciovy pri laryng. vraj to drazdi este viac na kasel a hlavne ked das k veceru...v noci sa nevie dokaslat...A vlastna skusenost len potvrdila jej slova...Ventolin + fenistil ok - pripadne aeirus sirup namiesto fenistilu - je kvalitnejsi...A niektori lekari dokonca tvrdia ze fenistil moze zahlienovat...Pripadne este skus nejaku jazveciu mast alebo nieco podobne ( z lekarne) namastit priedusky, otvorit okno - studeny vzduch. A davaj ditustat v plnych davkach alebo sinecod - na suchy kasel aby utlmilo to dusive sialenstvo...Pozri si na nete bio oleje zo zdravej vyzivy - jedna mamicka tu raz odporucala olej z ciernej rasce - na taketo kasle..pripadne matovy olej - oreganovy olej...- treba precitat...Ja mam 2 rocneho doma a ten z nicoho nic ma jeden den sople a na druhy uz kasle ako tuberak...takze viem o com hovorim....A rectodelt ti nedala doktorka...keby nahodou...

jespera
16. okt 2014

@nikusssik Idealne je aj dieta naparovat, len v tomto veku to nie je lahke, robim aspon to - zapnem rozpravku, dam do obyvacky na stol hrniec s vriacou vodou - sol, cibula, sadnem k malemu - on sa zabava + dycha tu paru, ...ale to sa ani od neho nepohnem, vriaca voda nie je sranda...

stanislavao
16. okt 2014

@nikusssik ventolin je super na priedusky, ale pri laringitide nepomaha. moj syn ma laringitidu tie od sobotu. na hrdlo jej dajte na noc teply zabal z olivoveho oleja a zvlhcovat vzduch studenym vzduchom a slanu vodu inhalovat pored spanim. kalciovy mozete, fenistil ano - ten pomaha a este jej dajte napr stoptussin sirup - pomaha na kasel. nam laringitida po 3 dnoch presla na zapal priedusiek, tak uz mame aj antibiotika. je to uz vyse tyzdna a choroba stale neodisla. pevne nervy a skore uzdravenie.

jasminet
16. okt 2014

aj syn mava laryngitidu, tak 2-3x do roka,daveme kalciovy sirup, fenistil a nieco na kasel - stoptusin, sinupret... a vela zvlhcovat miestnost (my mame naozaj sucho), vetrat, studeny vzduch, rectodelt v chladnicke.
ten som musela davat teda len raz nastastie, pri uplne prvom zachvate mi lekarka dala, odvtedy mame doma a vsade ho nosim so sebou.
a pri kazdom naznaku kasla tiez davam tuto kombinaciu - radsej dat preventivne ako potom hodinu stat pri okne v noci a pozerat sa ako sa nemoze nadychnut 😅 ☹

loxa
16. okt 2014

treba dbat na vlhkost v byte..optimalna je od 50- 65 co je ale maximum--nesmie byt viac, lebo potom sa tvoria plesne, nemusia byt pritomne na stenach..to uz je posledne stadium..plesne sa ti mozu drzat aj v hrackach, perinach , kobercoch a zavesoch..tak isto aj vo vzduchu..nemusis ich ani citit..preto je velmi dolezita optimalizacia vlhkosti vzduchu..pokial sa nekuri a vonku je vlhko, kupit odvlhcovac a vlhkomer, a nastavit ho na tych 55% ked sa zacne kurit, vlhkost drzat na 55/60% . kupit si zvlhcovac na radiator ( taka keramicka nadobka), dolezite je velmi casto vetrat, ale nie ventilackou!! vetraj raz za 3-4 hodiny tak ze otvoris velke okno, a pockas kym sa uplne odrosi..tak isto je velmi dolezite udrzovat v izbe kde dcerka spi nizsiu teplotu..idealne do 21st. , ak si kupis tunel na spanie ( taky spacak na ramienka aby sa neodkopala) a jemnulinku ciapocku na spanie, ktora netaha urcite mozes aj menej..ale to uz je extrem pri astmach..pravidlene jej cisti nostek ked idete niekam do prostredia kde je potencialne vacsie mnozstvo bakterii a tak isto aj ked pridete (napr, obchodak , materske centrum , od doktorky) bud sa na to pouzivaju spreje s morskou vodou, alebo vincentka, alebo si ho mozes aj doma zarobit, z prevarenej vody a soli a dava sa to do takej nadobky , vola sa to ze dzalaneti, a tym sa preplachuje nos..ak uz dostane suchy drazdivy kasel..otvor mraznicku a daj ju blizko k nej , aby dychala ten ladovy vzduch..moj otec trpel na laryngitidu ako dieta, vtedy nikto nic neriesil a postupne si vypestoval tazku astmu, takze sme cel zivot doma viedli taketo opatrenia a vdaka bohu , my s bratmi sme nikdy tieto problemy nemali..moja odpoved je vycerpavajuca, tak dufam ze pomoze 🙂