17-ročný dostal ovčie kiahne

tanicka2345
27. aug 2024

Moj syn má 17 rokov a dostal ovcie kiahne ma ich po celom tele a nič nezaberá co je podla vás dobre ma aj lieky no stále nič zakázali mi dávať tekuté pudre ale určite je aj iné nejaký sprej na svrbenie prosím vás o radu ďakujem veľmi pekne

taktotedanie
27. aug 2024

@tanicka2345 tamtum verde alebo tanno hermal
Tekuty puder sa uz nedava, to vam povedali dobre
Mozte dat nejake antihistaminikum, nedavat nurofen
Skoda, ze nebol zaockovany, bude sa trapit horsim priebehom vzhladom na vek

petamich
27. aug 2024

Nejake antihistaminika a ak ho to velmi svrbi pokojne aj kupel v hypermangane

melli88
27. aug 2024

@tanicka2345 krátka kúpeľ v hypermangane. A jemne pofukat bolestivé. A tiež fenistil na najviac svrbiace som dala. A zavolaj Dr. Ved v 17 je veľký chalan môže mať horší priebeh nech poradí ale aj v nemocnici s tým končia

thirstymonk
28. aug 2024

Mal som spoluziaka s tym istym ochorenim. 2 mesiace ho v skole nebolo a potom este pol roka bol zjazveny jak vyrazkovy chlebicek. Ale prezil 🙂

feketka
28. aug 2024

ja som mala v 17tich kiahne a bol to masaker. Obrovske bolesti hlavy, take vyboje, to som uz potom nikdy nezazila a cela som bola vysypana. Nepamatam si co mi davali, ale nic velmi nezaberalo, bolo to narocne, ale prezila som a som tu. Ja som si na svrbenie zobrala cistu stetku na puder a tym som sa hladkala ked som sa nemohla skrabat a pomahalo to :D Bol to aspon nejaky sposob ulavy od svrbenia.

fineta
28. aug 2024

Chúďa syn. 😔 Dobre radia vyssie - tanno hermal, sprej do hrdla tantum verde a este mi dosť pomohol aj tea tree olej + kúpeľ v hypermangane (len po ňom prikladať potom jemne osusku, nezmyvat to, má to protizápalové ucinky). Doktorka odporucala aj fenistil kvapky. Nezostáva nič iné ako to pretrpieť prvých pár dní.. na ten šiesty sa uz začne upokojovať situacia. Mne takýto postup pomohol... ale už keď som nevedela co so sebou, tak som sa fenovala po miestach, kde najviac svrbelo, bodalo. Viem, ze to skôr uskodilo, no nevedela co so sebou. Rodila som s nimi v teplote, viem čo to je a mala som ich riadnu nálož.🤦🏻‍♀️
@tanicka2345

pininka1
28. aug 2024

Určite fenistil kvapky a niečo chladivé na vyrážky. Síce to už zavrhuju ale nám tekutý púder s mentolom veľmi pomohol a vôbec vyrážky nemokvali, krásne sa hojili. Druhému synovi som dávala betadine a tiež to bolo ok