17. mesačný synček začal krívať

cikra
2. nov 2013

Ahojte baby. Rada by som sa opytala, ci ma niektora z vas skusenosti ,ze im dieta zacalo krivat z nicoho nic, Ja mam 17 mesacneho chlapceka a asi pred tyzdnom mi zacal z nicoho nic krivat na nozku, nic ho neboli dokonca i spokojne beha , ale ked chodi tak kriva. nema niektora z vas skusenosti z coho by to mohlo byt? Alebo co robit , aby nekrival? masirujem mu nozku a stlacam a nic ho neboli. :(

zita19
2. nov 2013

@cikra Je to chlapec. Hned v pondelok k doktorovi. Chalani maju nejake klbove ochorenie (podotykam kludovym rezimom liecitelne), ktore treba vcas podchytit. Nemam viac informacii, len viem ze to mal susedin syn a pekne sa z toho vystrabil a teraz ma 25 a je v absolutnom poriadku.

deisinka1
2. nov 2013

my sme to mali z trampoliny,maly mi zacal z nicoho nic po obednajsom spanku krivat,boli sme s nim aj na pohotovosti a nic mu nezistili a potom sa ma kamoska spytala ci nahodou neskakal na trampoline a vtedy ma napadlo,ze veru doobeda v materskom centre skakal na trampoline 😉

hradnapani
2. nov 2013

@cikra ano, akurat pred mesiacom som to riesila aj ja s mojim malym. Po asi dvoch dnoch (myslela som, ze to prejde samo) som mu zacala masirovat obe nozicky Pupikom (ten gel, co sa dava na bruska) trikrat za den. Kazdy den sa mu to o nieco zlepsilo a do tyzdna nebolo po krivani ani stopy. Keby mu to dovtedy nepreslo, mala som v plane ist k lekarke, nastastie uz nebolo treba.

zuzanac1234
4. nov 2013

moj syn tiez strasne krival na nozicku a nakoniec sme mali zapaleny klb tak ortoped nam dal nato
iba sirup Brufen pretoze je protizapalovy a behom 2 dni bolo po krivani.

cobriatko
10. nov 2013

Aj mojmu synovi sa to stavalo, uz niekolko krat, ak si este nebola, chod na ortopediu, pravdepodobne ma zapaleny klb, ale je to aj indikacia na perthesovu chorobu, my sme boli aj na MR, aby sa vylucila, ale jemu sa to niekolko krat opakovalo, nastastie sa nepotvrdila

samantha223
1. máj 2014

@cikra dobry vecer, aj nasa zacala krivat a nic ju neboli odporucili mi pockat, ako ste dopadli vy?

cikra
autor
2. máj 2014

Presne to co ti odporucili... Ja som tiez pockala... a chvalabohu vsetko je v poriadku... tak pockaj tak isto a ked sa to nezlepsi do tyzdna tak navstiv lekara nech ta posle na ortopediu..

bronia13
2. máj 2014

hm zauimavy pripad skus k dokimj co to nie je "nerve sciatica" sorry neviem ako sa povie po nasom ja to uz mam 3 mesiae ale to je len odhad neviem presne idem k orotopedovu za tyzden tak uvidim... man boli noha ale je to vetcinou od chrbtice co ja s tym nemame problem... tak bela stastia..

kacena2611
8. mar 2018

@cobriatko dobry den,aj moja dcerka kriva uz treti krat od januara,ma 3 r,ako ste dopadli?opakovalo sa, vam to aj po mri?dakujem za odppved,je toto starsia disusia,no.snad sa mi niekto ozve...

cobriatko
9. mar 2018

@kacena2611 dobry den, nie neopakovalo, prenasali sme ho takmer tri mesiace na rukach, bol to len ten zapaleny klb, vybral velke mnozstvo protizapalovych liekov, ten zapal sa stratil a nastastie sa uz neopakoval. Ak dcera kriva, necakala by som, ortoped spravi sono a pripadne posle na rtg. Tieto zapaly, ale bohuzial aj perthes sa objavuju predovsetkym na jar, to nam vtedy povedala ortopedicka. Drzim palce, aby to bol iba zapaleny klbik.

kacena2611
9. mar 2018

@cobriatko dakujem za info,pisala som vam uz odppbed na ip,este raz vdaka...