17-mesačné dieťa nechodí

tinkabublinka
29. máj 2024

Chcem sa opýtať na radu, ako naučiť pomaly 17 mesačné dieťa chodiť? Chodí za jednu ruku alebo po štvornožky, no za žiadnu cenu neurobí ani 1 krok sama bez držania...Vopred ďakujem za tipy a rady...už som zúfalá 🤦‍♀️

viestta
29. máj 2024

Dieta sa neuci chodit, ono sa ma pustit same. Vdenie za ruku vobec nie je dobre, zasahuje do prirodzeneho vyvoja. Uz si to konrźultovala s pediatrom? Mozno by pomohla aj konzultacia u fyzioterapeuta

pribinak
29. máj 2024

@tinkabublinka takéto dieťa by malo čím dkor skončiť u fyzioterapeuta

A nepíšeš ani ako dlho stvornozkuje, či chodí popri stene a nábytku, alebo či dokáže samé vstať v priestore

tetapetra
29. máj 2024

@tinkabublinka choď za pediatrickou a žiadaj vyšetrenie zraku! Dieťa môže mať aj zle oči. Známej dcéra, podobný prípad. Dieťa svornozkovalo, za ruku šlo, ale samo nie. Zistili jej -7,0!!!

denithestrange1993
29. máj 2024

@tinkabublinka toto treba riesit s pediatrickou urgentne.

reanda
29. máj 2024

moj syn tak bol.. v tych sedemnastich mesiacoch sa konecne odvazil pustit.. mozno aj tvoja sa coskoro osmeli 🙂

deedol
29. máj 2024

taky trik je, ze dat mu nieco do ruk, nejake male lahke predmety. bude si mysliet, ze sa drzi, a mozno sa osmeli. pokial viem, s pediatrickou sa riesi, ak dieta nechodi po 18m.

tinkabublinka
autor
29. máj 2024

@pribinak stvornozkuje od 10 mesiacov aj odvtedy sama sedi...na necely rok sa prvykrat chytila konferencneho stolika a sama postavila okolo nabytku chodi uz davno...dokonca aj postoji sama bez drzania pol minuty no ked spravi krok pada ale radsej skor nez spravi si sadne alebo cupne a sup na stvotnozky

tinkabublinka
autor
29. máj 2024

@reanda dakujem 🙂

hanaxxx
29. máj 2024

@deedol presne tak.
Do 18tich mesiacov je to v ramci tabuliek.
Autorka neplas sa, nevod ju za ruku.
Mozes skusit vytvorit taky chodnicek, my sme mali po jednej strane gauc (sedacia plocha) a po druhej strane sme dali stolicky (tiez obratene sedadlami do chodnicka). Cize na jednej aj druhej strane sa ma coho chytit. A niecim motivovat, aby presla z jedneho konca na druhy (hracky,jedlo). A potom mozes stolicky oddialit od gauca, aby bol chodnik sirsi, aby bola motivovana sama udrzat chvilu rovnovahu.

tinkabublinka
autor
29. máj 2024

Mne islo skor o radu ze pavuk asi uz teraz nie je vhodna volba vsak?

tinkabublinka
autor
29. máj 2024

@hanaxxx dakujem krasne 🙂

hanaxxx
29. máj 2024

@tinkabublinka nase dieta bolo na tom skoro tak isto ako tvoje dieta (stvornozkovanie, obchadzanie nabytku, statie) a tesne pred 18stimi mesiacmi zacalo chodit

tinkabublinka
autor
29. máj 2024

@reanda super 🙂

w3ronika77
29. máj 2024

@tinkabublinka môj syn sa teda pustil trocha skôr- v 15m,ale keď sa pustil chodiť, už nespadol... zato dcera začala v roku a uplne bezhlavo, na hlave hrča na hrči.... čo najviac s ním choď za ruku, nech naberie istotu, pavúk urcite nie

wiccawicca
29. máj 2024

@tinkabublinka aj moja dcéra chodila dlho za ruku a práve v tých 17 mesiacoch som jej ju už nedávala ale som ju pridŕžala zozadu za tričko alebo mikinu, moc sa jej to nepáčilo ale lepšie ako nič keď nebola tá ruka a jedného dňa išla a som pustila to tričko a ona išla a išla a odvtedy chodila sama.

kitycat
29. máj 2024

A neboji sa padu a tvrdej zeme? Moja taka fajnova, najskor po posteli, po gauci 😂

Este mozete skusit si vy sadnut na zem a ona bide nosit od jedneho druhemu. Podla mna uz len osmelit sa musi

reanda
29. máj 2024

@tinkabublinka pavuk by to iba spomalil, si myslim

angel993
29. máj 2024

@tinkabublinka môj syn urobil prvé kroky do priestoru keď mal 19 mesiacov. Sadol si sám keď mal 13 mesiacov. Štvornožkoval od 10 mesiacov. Nikdy som nedovolila vodiť za rúčky, všetko zvládol sám, svojím tempom. Pediatrička nás v roku poslala na neurológiu, ale tam lekárka kázala posadiť a vodiť za rúčky, že ináč sa to nenaučí. Tak sme už ani na kontrolu nešli. Teraz má 2,5 roka a nijako na ňom nepoznať, že začal chodiť neskôr.

deedol
29. máj 2024

pavuk nie je nikdy dobra volba.

lucia147852
29. máj 2024

@tinkabublinka pavuk nie je nikdy dobra volba

adkalu
29. máj 2024

@tinkabublinka určite to pre konzultuje s pediatričkou a s fyzio. Nemusí to nič znamenať,ale aj môže, je to ešte v tabuľkovej norme, je však potrebné tomu venovať pozornosť. Môže to mať rôzne príčiny, ako napr. oslabené brušné svaly a tam je potrebné to podchytiť čo najskôr a cvičiť. Určite by som sa poradila s odborníkom, ktorý pozrie tvoje dieťatko, ako s inými mamičkami, ktoré to nemôžu vedieť posúdiť.

oblecenie99
29. máj 2024

Dať jej niečo do ruky, aby mala pocit istoty. Ak ju už vidíte za ruku, tak skús jej dať len jeden prst. A prípadne prvé papučky: pre môjho to bola podpora stability, potom sa už odvážil do priestoru aj sám, lebo sa mu nesmykala noha (nie, nie je to to isté ako tie protišmykové ponožky. Posledná rada v našom prípade bola priamo od fyzio, ktorá s ním cvičila predtým). Pomohlo.

theanak
29. máj 2024

Ahoj, ja som začala chodiť až v 18 mesiacoch a bez stvornozkovania. Ak sa nemýlim, do 18 mesiacov je to ešte v norme. 🙂

biglovemom
29. máj 2024

Tak dieta neni blbe , drzite ho za ruku ,ma istotu.
Prestat drzat za ruku a rozchodi sa sam.
Pavuk urcite nie

nwnw
29. máj 2024

@tinkabublinka chodite na nejake kruzky? Baby balance, detske plavanie? Moje tam neskutocne odkukavali veci od druhych deti aj sa osmelili od rozpravania, pohyb no vsetko... Ten zrak je tiez dobry napad.