17 mesačné dieťa ešte samo nechodí

30. júl 2021

Dobrý deň mám 17 mes dieťatko ktoré ešte samé nechodí, chodíme cvičiť lebo sa dáva na špičky, keď sa sam postaví tak stojí na celých nohách aj keď spraví jeden krok dopredu tak pekne doslapne, keď chodí popri nábytku tak bokom a po špičkách. Podľa neurológa je v poriadku a máme to vycvičiť. Podľa fyzioterapeutky to cvičením doladime a bude všetko ok ale zlozvyk vraj môže zostať a časom to vymizne. Keď nestihneme normu 18 mesiacov pre samostatnú chôdzu bude to problém a treba nejaké špeciálne vyšetrenia? Od dvoch mesiacov do piatich nosil pavlikove remienky (preto vraj môžeme meškať s chôdzou podľa fyzioterapeutky) takže aj otáčanie na bruško sme stihli tak hraničné do 6 mesiacov, plazenie bolo v 8m sedenie cca v 10-11m vstávanie sa okolo 12m pôrod bol v termíne narodil sa 4kilovy bez komplikácií. Čítala s aj o DMO ale podľa trakčných skúšok mi povedala fyzio že na 95% to nebude a nemám stresovať aj. Sú tu maminy deti čo začali chodiť po 18m a deti máte zdrav?

vierka82
30. júl 2021

Môj posledný začal chodiť dva mesiace pred druhými narodkami .všetko v poriadku❤️

kacena4
30. júl 2021

nestresuj a hlavne netabuljuj dieta najma ak ma zdravotne problemy, je nirmalne ze telesny vyvin bude oneskoreny

cecilia29
30. júl 2021

Naša bola motoricky pozadu. Začala teda tesne pred dosiahnutím 17m . Ale chodili sme k súkromnej fyzioterapeutke - od 10 mesiaca po 1 rok kým nezačala stvornožkovat. Chodenie som jej neurychlovala, chcela som aby bola na 4 čo najdlhšie. Ale čo sa týka hlavy tu má riadne popredu 😁 aj slovnú zásobu. Potom už to bolo ok, len ma trošku problém s padajúcou klembou v 3r