17 mesačná dcérka má problém s kakaním. Poradíte?

jnana1
30. jún 2015

Skúšala som rybaciu masť, sudokrem, imazol, aj som jej urobila repikovy sedací kúpeľ, no keď som ju tam posadila spustila strašný rev. Už plače aj keď len ciká... Čo to môže byť? Ďakujem

79marry
30. jún 2015

A býva aj zapečená? My s tým bojujeme už veľmi dlho. Keď bola menšia, tak behala po celom byte a kakala len do plienky. Na nočníku vždy veľmi plakala, stačilo, že jej to raz išlo ťažko a odvtedy mala strach, že to bude bolieť. Po čase som ju prestala presviedčať a odrazu chodila sama na záchod. No musím dávať pozor čo spapá, aby dosť pila, občas jej dám aj Valosun vlákninu, klasické rady s marhuľami a slivkami a pod, nezaberajú, po kyslom sa vyhádže. My mávame aj problém, že ak nejde vtedy kedy má, lebo sa chce hrať a zadržiava, už máme problém a sedíme niekedy aj hodinu na záchode, niekedy to ide inokedy to vzdáme a dostane buď trochu dufalaku, alebo niečo iné. Robíme aj masáže s olejčekmi, teplý kúpeľ, teplé obklady... Pohybu má neúrekom, aj stravu pestrú. Trebárs ak vidím, že nechce jesť, tak už viem, že potrebuje pomoc, lebo tam má toho veľa a nešlo to von, takže jej nemá nové jedlo kam ísť. Ak majú plné črevá, tak pri tlačení ich až napína na zvracanie, vtedy veľký pozor . Radšej zájsť za odborníkom, ktorý skontroluje kolonoskopiou, či tam nie je prekážka. Držím palce, aby sa to rýchlo a bezbolestne vyriešilo.

mummy01
1. júl 2015

smer doktor

tutislava
4. júl 2015

my mame ten isty problem,zistili intoleranciu laktozy,na ostatne vysledky tj.celiakia,bielkoviny cakame.toto by sa malo riesit s doktorom a necakat

lucinkab
4. júl 2015

Ked place pricikani - zapal mocovych ciest.a kakanie,problem mame aj my....vysledky vsetky negarivne.ked jej ide zub tak je zapecena .pomaha nam easylax raz za 3 dni. A teraz pomaha cerveny melon pred alebo po kojeni a kaka sama raz za 3 dni