16 mesačná dcéra má na pyskoch červené bodky

vicsstef
5. mar 2012

dcera (16m) ma na vonkajsich pyskoch cervene bodky a na mieste kde sa pysky spajaju ma ten garadik prasknuty, navyse sa jej to zapaluje. neviete co to je, pojdem s nou k lekarovi v stredu, ale chcela som si prestudovat o tom probleme nieco viac. vdaka

koniarova
5. mar 2012

@vicsstef Čakať do stredy je maximálne nezodpovedné. 😖 Nehnevaj sa, ale čo máš dôležitejšie, ako vlastné dieťa. Ešte napíšeš, že to má aj zapálené a prasknuté. Nestačím sa diviť, nad tvojou nezodpovednosťou. 😠 😠 😠

traktor
5. mar 2012

@vicsstef ak ma vasa lekarka dovolenku, urcite ju niekto zastupuje..urcite by som vyhladala lekara hned a riesila to, kedze to ma prasknute a hnisa to, musi ju to aj riadne boliet, ked vykonava potrebu..

vicsstef
autor
5. mar 2012

@koniarova vdaka za radu, supermatka. velmi si mi "pomohla". ked musim pockat do stredy tak to ma asi nejaky dovod.

koniarova
5. mar 2012

@vicsstef No ten dôvod by som teda chcela poznať.Napísala som len môj názor. Teba by som nechala zo zapálenou a prasknutou šušurou do stredy. A pohotovosť neexistuje?

simonaroskova
5. mar 2012

aj my sme pred casom nieco podobne mali az nato ze to namala prasknute,ani hnisave,zmenili sme prasok,bolo vela prasku aj pradla.zle to preplachlo a malej to tam dole vyzralo stale kazdy den po troska,mala to fakt skarede,ale nebolelo ju to.boli sme na koznom a dali nam namiesanu masticku,do 3 dni nam to zmyzlo.ale pred tym som skusala vstko mozne a nic nepomohlo.

simonaroskova
5. mar 2012

alebo mozno nieco mala zjedla,skus porozmyslat.dievcatka to tam maju dost haklive.ked ma este plienku,mozno sa jej zacinaju robit zapareniny,neviem.pozri na net.

simonaroskova
5. mar 2012

@simonaroskova ale treba ist cim skor k lekarke,to je fakt.

vicsstef
autor
6. mar 2012

@koniarova nie si kus hysterka?! nabuduce ked sa malej vyhodi nejaka vyrazka tak rovno budem volat 112 😖

bola som teda dnes s tym pri lekarovi a dal jej na to masticku a povedal, ze jej to do 3 dni zmizne.
a este sa spytal, ci sme prisli za nim, aby ona zdrava nieco chytila v cakarni....

emkab
6. mar 2012

@vicsstef Nedal jej na to Imazol? A nema to nahodou plienkovu dermatitidu? Lebo my sme mali podobne, ked sa nam tlacili zubky a stolica je vtedy dost "agresivna"...a mozes prebalovat a vetrat kolko len chces....

monr
6. mar 2012

@vicsstef nedá mi nenapísať, kočky ti poradili v dobrom a do každej si sa navážala, prípadne odpísala ironicky.
načo si pýtaš rady, keď o ne nestojíš?

cmulinko
6. mar 2012

@monr ja tu vidim konflikt iba s jednou...nie s kazdou...netreba prehanat 😉 a @vicsstef tebe poradim tolko,ze je to tvoja dcerka,zvaz zavaznost situacie..ak je to nevyhnutne,myslim,ze to sama zbadas,kedy je to zrele na pohotovost a kedy sa s tym da pockat....moja dcerka mala nieco podoben jediny krat...z plienky a bolo to dost skarede az krvacave...a davala som jej an to sudokrem...za 3 dni sa to zacalo zlepsovat....ja som zvazila,ze to zvladnem aj sama a nesla som k lekarovi.

aliza
6. mar 2012

@monr este raz si precitaj prvu reakciu, kde tam vidis radu? ja tam vidim len opvrhnutie a utok. Ako si vobec moze niekto dovolit nazvat druheho nezodpovednym len na zaklade jedneho jedineho prispevku? to by vytocilo aj mna, a nielen vytocilo, ale by sa ma to osobne velmi dotklo. Zakladatelka temy reagovala este dost mierne.

vicsstef
autor
6. mar 2012

@monr precitaj si prvy prispevok... kde tam vidis radu na nas problem? bol to cisto utok na moju osobu.
@emkab ano, dal nam Imazol a ano idu jej zubky. nenapadla ma ta suvislost. vdaka.

@cmulinko aj ja som jej na to davala sudokrem, ale pomohlo to len kus a docasne.

koniarova
6. mar 2012

@vicsstef Keď sa ti vyhodí jedna vyrážka a keď napíšeš, že to má zapálené a prasknuté, je značný rozdiel. Tak potom si ty zbytočne hysterčila. Ale aj tak som rada, že to nie je nič vážne.
@aliza A rada tam bola jasná. Choď k lekárovi. Podľa opisu, toho čo napísala ako situáciu vykreslila, sa nič iné radiť nedalo. A áno, stojím si za tým, že je to nezodpovednosť. Odkladať takýto problém 3 dni. Mysli si čo chceš. A dúfam, že sa ťa to moc nedotkne. 😝

emkab
6. mar 2012

@vicsstef mna by to tiez nenapadlo a tiez sme sli k lekarke, ale teraz sa nam tlacia stolicky a mali sme opat nabeh na to :-/ inak skus aj dat do kupela repik, teda vyvar z repika, celkom to pomaha...a nam v tom case lepsie zaberala rybacia mast ako sudocrem, teda som to troska striedala, aby nebol stale len Imazol

mamaroka12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alyca
11. máj 2016

@koniarova ako si dovoľujes zadávateľku témy tak drzo osocit? Ak nevieš poradiť, tak neurazaj.

kytula
15. máj 2016

@vicsstef ahoj, je to uz sice stara tema, ale ako ste to poriesili? moja dcerka ma toto iste. zajtra s nou idem k dr. , bojim ☹

lilu74
25. máj 2017

Tiez som hladala na forach .nieco podobne som riesila so synom len nemal pluzgiere ale vyrazky-preliecila som mu to bepanthenom care kremom - natierala tenkou vrstvou pri kazdom prebalovani a na noc dala hrubsiu vrstvu a samozrejme som ho castejsie prebalovala.