15-ročný syn má teplotu a žalúdočné problémy

9. dec 2022

Ahojte baby, syn 15rocny ráno pocit na zvracanie a pálenie záhy, pol hodinu dozadu dostal čierne uhlie, už mu je lepšie no vystúpila teplota zvýšená 37,6 a chcem sa spýtať Paralen môžem dať? Lebo v kombinácii s čiernym uhlím vraj nemusia iné lieky zabrať. Ďakujem

euka210
9. dec 2022

Pri takej nizkej teplote nie. Nech to vylezi a ked Panadol, tak az neskor...zbytocne podrazdis viac zaludok ked ho boli.

dadka128
9. dec 2022

37,6 je iba zvýšená teplota nie horúčka, ktoru je nutne raziť paralenom. Ľahnúť sprav mu nejaky bylinkový čaj najlepší zázvorový, .. veď nezvracal a nehnackuje aj čierne uhlie bolo zbytočné...
Skôr by som povedala stres, nemá mať nejakú pisomku aleno nejaký problém v škole?

rebeka7501
9. dec 2022

15 ročný alebo 15 mesačný.....
Prepáč, ale zvýšená teplota sa nerieši Paralenom. Možno nejaká črevná viroza. Nesladené tekutiny, ľahké jedlo.....

iwesska
9. dec 2022

Mozes dat Paralen,ale s odstupom min.2 hod.od uhlia,ale pri 37,6 je zbytocny. Pravdepodobne to bude stupat,nechaj ho na neskor.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. dec 2022

@euka210
@dadka128
@rebeka7501
@iwesska ďakujem baby, nakoniec som mu ho nedala, viac ako 37,6 to nestuplo. Vypil čaj, leží... Stres zo školy to nie je, dnes mali ísť do divadla a práveže bol ofučany že nejde. Pred chvíľou ho prehnalo, zrejme mu niečo včera nesadlo. Na večeru mal 4 palacinky s nutelou, okolo siedmej ešte jedol banán a mandarínky. Je možné že si pretazil žalúdok. Inak je štíhly len toho niekedy dosť zje. Snáď z toho nebude viróza. Dnes je na diétnej strave a už frfle že je hladný 😀

autor
9. dec 2022

@mb2021 však som ho nedala len som sa spýtala keďže mal čierne uhlie a tam píšu, že stráca účinok iných liekov ... Len som sa pýtala... Nevedela som ako to je pri užití toho uhlia a paralenu, ak by teplota prestrelila do horúčky... Toto fórum je na to, že sa môžu maminky spýtať a druhé maminky ak vedia poradiť, tak poradia... Nájdu sa aj také, ktoré neporadia a píšu celkom od veci, občas skúšajú hejtovať, občas uraziť, ponížiť alebo si len pohladkať svoje ego. Nevadí, krásny deň prajem aj takym ❤️

euka210
9. dec 2022

Cierne uhlie absorbuje skodlive latky zo zaludka, ale vstrebalo by aj lieky, preto nie naraz, tak tie 2h odstup.
Ak vyvracia napr.liek proti teplote do pol hodiny od podania, moze sa dat znovu, lebo este sa nestihol vstrebat.

autor
9. dec 2022

@euka210 ďakujem velmi pekne, toto som nevedela že ak vyzvracia liek tak sa smie podať ďalší 🙂

euka210
9. dec 2022

Do pol hodiny...nasa detska mi tak vravela

saxana000
9. dec 2022

Teraz su tie virozy vsade teploty a hnacky bolesti brucha.doniesol zo skoly.hlavne nech vela pije a oddychuje.nasad mu suchu dietu ziadne ovocie.ryza suche maso suche pecivo.v pondelok bude v pohode