15-mesačný syn žmúri a pozerá do boku

6. jan 2024

Ahojte môj 15 mesačný syn začal niekedy počas dňa žmúriť ocami respektíve ich zatvárať. Najčastejšie to robí keď napríklad uteká a tak nasilu zovrie oči častokrát si pri tom chytá aj zuby tak som to najprv pripisovala tomu keďže mu ide naraz veľa zubov aj obidva očné ale začal robiť aj takú vec že sa oprie napríklad o gauč niekedy si aj akokeby ľahne alebo položí hlavu do zadu a očami sa pozerá to ľavej strany. Vyzerá to strašidelne, viem že toto robievaju autisti, ale on iné priznaky nemá… ukazuje prstom, zdieľa radosť, očný kontakt ma, opakuje… keď to robí a oslovím ho tak prestane a pozrie na mňa.. neviete čo by to mohlo znamenat? Ďakujem

pribinak
6. jan 2024

Natoc video a úkaz pediatricke

kacena4
6. jan 2024

prepáč ale co je na tom autisticke? kľudne to mozu byt oci, neurologicky problem... ale aj nic vazne typický prejav dozrievania dietata

anketkarka
6. jan 2024

Chodíte k neurologičke? Pediatrička na to nepovedala nič? Neposlala vás na odborné vyšetrenie?

dotka04
6. jan 2024

Skúša, co vsetko dokaze, objavuje svoje telo a schopnosti 🙂 Pride aj chodenie po spickach, tocenie okolo osi, chodenie po patach, … nirmalna vec 🙂

autor
6. jan 2024

@pribinak snažím sa to natočiť lenze on vždy keď uvidí telefón prestane s tým. Čo ma aj kúsok utesuje lebo teda nie je to také že by “vypol” a nevnímal len proste to robí

autor
6. jan 2024

@kacena4 ja som to nemyslela v zlom ale áno su to priznaky autizmu, na slovenských stránkach o tom až tak nepíšu ale na zahraničných je to často spomínané, pohľad do strán, skenovanie miestnosti..

autor
6. jan 2024

@anketkarka k neurologicke nechodíme, ja som to pediatricke už spomenula, ale povedala mi nech odsledujem či pri tomto vníma a on vníma. Nie je to ako keby mal záchvat

anketkarka
6. jan 2024

Však za návštevu detského neurológa nič nedáš. Lepšie ako pýtať sa na koníku 🤷🫣

luciazahornadska
7. jan 2024

My máme 16-mesačného syna - okrem iného má aj epilepsiu a ďalšie neurologické problémy. Keby išlo o záchvat, tak by pravdepodobne nereagoval/neprestal s tým, keď ho oslovíte. 🙂 Môže to byť normálna súčasť vývinu, dozrievanie dieťaťa, možno prišiel na niečo nové (pre neho zaujímavé) a preto to opakuje. 🙂 Keby išlo o autizmus, sú k tomu pridružené ďalšie veci - nereagovanie na meno, neporozumenie reči, nezdieľanie pozornosti a podobne.

svokrinjazykmonika
7. jan 2024

Moja má 14m a tiež mala práve obdobie že strašne divne žmurkala. Asi týždeň ale už to nerobí. Proste iba objavila žmurkanie a že môže ovládať svoje oči.

maryetta
7. jan 2024

Bud skusa nove veci ktore dieta zistilo. Alebo pre pokoj chod k dr. Pripadne aj na očne ak to neprejde.
Ja som prave spozorovala ze syn tiez daval oko nejako divne. Potom to uz bolo viditelne a nosi okuliare. A dr sa pytala ci aj nezmuril ocami-to ale nerobil.