15-mesačný syn prestal chodiť

laurina23
18. mar 2024

Dobrý deň chcem sa spýtať maly ma 15 mesiacov behá od 10,5 mesiaca normálne sám dnes zrazu prestal chcieť chodiť ani za ruku nič . Ako keby sa bál nič sa mu ale nestalo také. Začal zas stvornozkovat. Je síce chorý ale to je od piatku a ma antibiotika. Ale dnes nejaký blok a nič. Aj keď ide sám začne plakať a sadne si.. neviete čo by to mohlo byt? Všade ho prenasam

gabriela2952
18. mar 2024

@laurina23 nebol teraz očkovaný?

tilly
18. mar 2024

@laurina23 15:38 a ty si ešte nebola u lekára? Okamžite, aj na pohotovosť, nemusí to byť nič, ale normálne to nie je..
Ja teda rozhodne nie som rodič panikar, nechodím k doktorom s blbostami, ale ak mi dieťa z ničoho nič pri užívaní atb prestane chodiť a plače, to už by som sa zľakla

cookie29
18. mar 2024

nemal teploty? Akoze niekedy to moze zist na bedrove klby... ale zase take caste to nie je a zvycajne je to nasledok virozy, ktora sa nelieci antibiotikami...

jarmila2010
18. mar 2024

mozu ho boliet nohy,klby z choroby..zapal...aj dcera sa tak kedysi,ani nemohla postavit na nohy...tiez nemala,ani 2r...boli sme aj na odbery a u neurologicky,ale pediatricka hned tvrdila,ze to nebude nic ine...kazal normalne nasadit nurofen na 3dni..od bolesti a ako protizapalovy a vsetko sa upravilo

joesvk
18. mar 2024

Dávaj dieťaťu zatiaľ Nurofen. Na pohotovosť nemusíš chodiť, ale zajtra by som išla za detským doktorom.
Asi ťa pošle skontrolovať dieťa na ortopédiu.
Najpravdepodobnejšie to bude výpotok v oblasti bedrových kĺbov. Niektoré deti to mávajú popri infektoch dýchacích ciest.

ariannazara
18. mar 2024

Môj to mal minule bol chorý a 3 dní nechcel chodiť...

sella38
18. mar 2024

Ak je chory, moze sa mu tocit hlava.

tamtumdo
18. mar 2024

Nejdem strašiť...môj mal v 15 mesiacoch 23 dní po vakcíne mmr nejakú o oneskorenú reakciu...zobudil sa a nechodil,hýbať sa vedel..bežala som do nemocnice..nechali si nás tam...všetko dopadlo dajme tomu okej...mal niečo ako zápal bedrového kĺbu...bolo to z mmrky.
Pokiaľ teraz niekedy nebol očkovany toto asi môžeš vylúčiť...ale aj tak by som minimalne zavolala lekarke

dotka04
18. mar 2024

náš sa takto vrátil asi po mesiaci k 4nožkovaniu na 2 týždne a potom chodiť len za ruky ďalšie asi 2-3 t. 😀 Nič mu nebolo, proste stalo sa, kamoškin detto - vrátil sa na čas zase k 4nožkovaniu, potom doma už v pohode, ale kým sa zase rozchodil vonku v exteriéry, trvalo...

svetlonos
18. mar 2024

@tamtumdo
prosim ta aj to mas na papiery od dr, ze to bolo z mmr ? Zaujimalo by ma to.

laurina23
autor
18. mar 2024

@tamtumdo mmr očkovať nejdem dávať vôbec. Čiže z toho nie nakoniec som mu dala nurofen a už dobre chudáčik asi ho bolelo telo z tej choroby :/ ale ďakujem

laurina23
autor
18. mar 2024

@joesvk Anoo dala som nakoniec a už bolo dobre. Nechcela som dávať keďže horucku nemal a nevedela som ale skúsila som volala som aj našej doktorke a povedala dať. O pól hodinku už chodil. Asi bol oslabený z tej choroby chudák najhoršie že takéto dieťa ešte nepovie

tamtumdo
19. mar 2024

@svetlonos áno mám papier z nemocnice že je to postvakcinalne...(Diagnózu ti nenapíšem,bol, to dlhý latinský názov, nepamätám sa...)ďalšiu dávku nedostane ani on, ani jeho brat...staršiemu na imunológii zistili aj tak,že je len na jednu chorobu má na pár percent imunitnú odpoveď....na ďalšie choroby nič....čize akokeby mmrku ani nemal...najlepšie by ju dala znova, ale to som odmietla....súhlasím keby to bolo jednozlozkovo ale ja mmr už nedám...lenže jednozlozkove na všetky choroby neexistujú...tak neviem....ja som tu jeho reakciu napísala dosť zjednodušenie aby si sa nezľakla....ono tam toho bolo viac....spamätával sa z toho ešte po nástupe do škôlky,teraz vyzerá že je to už okej...tou jeho ,,ochrnutou" nohou to len začalo...kým som dobehla do nemocnice,do max. hodiny som bola na príjme,tak už mu visela aj ľavá ruka...potom sa to rozbehlo....

laurina23
autor
19. mar 2024

@svetlonos môj brat tiež dostal z toho nežiadúci reakciu a skončil v nemocnici a ma to tiež na papieri ďalšia bola zakázaná

simca06022011
19. mar 2024

podla mna ho bolia nozicky, preto toto... ja som bola v januari chora, dcera predtym a obe sme ledva chodili...

livi123456
21. mar 2024

Nas po piatej chorobe a tyzdni vysokych horuciek nechodil tyzden. Presne tak isto, plac a nechcel, len po styroch. Potom sa v pohode rozbehal zas