15-mesačné dieťa nechodí

1. apr 2023

Niekto skúsenosti? Popri nábytku stojí ale veľmi sa stavia na špičky

pribinak
1. apr 2023

Chodí aspoň popri stene a nábytku?
Inak norma je do 18 mes., čiže zatiaľ je to ok

Ale dala si malo info. Narodené v termíne? Koľko už stojí? Koľko už stvornozkuje?

kika2565
1. apr 2023

V pohode... naša malá začala chodiť na rok a pol.. taka bola lenivá... zase syn na 11 mesiacov.. a teraz sa to vymenilo... ona sekundu neposedi teraz... takže buďte kľudná...

mogaa
1. apr 2023

Pokiaľ chodí popri nábytku, tak len čakať až sa samo osmelý do priestoru....čím staršie dieťa začne s chodím, tým je viac opatrné, lebo už si pamätá že môže spadnúť....svoj rozumček už má...

cookie29
1. apr 2023

Ja som včera videla prvé kroky 22 mesačného. A je to v norme.

zuzkacik4
1. apr 2023

Moj zacal chodit v 16tich mesiacoch..tabulkovo to vychadzalo ok ale zacal takto "neskor" (oproti starsej, ktora zacala v 13tich mesiacoch), lebo mal oslabene svalstvo... takze v podstate odmalicka, ci uz s pretacanim sa, stvorkovanim, sedenim zacal vzdy az "neskor"... v podstate tabulkovo sa vzdy "zmestil", lebo vsak vzdy sa uvadza, ze dokedy by to mali deti zvladnut urobit...len teda patril do tej hornej hranice..neviem ci som to zrozumitelne napisala 😁

dejka77
1. apr 2023

Pokial chodi okolo nabytku, je to v pohode. Dcera tiez tak chodila a potom odrazu asi v 16.mes. sa pustila a skusala chodit. Na duhy den chodila ako nic. Sem tam spadla na ruky dopredu, ale islo jej to fakt dobre.