15-mesačná nechodí

miska7754
23. júl 2024

Ahojte idem si po radu bola som dnes pri doktorke na poradni s malou 15 mesačná a povedala že.je to chyba že ešte nechodí ona totižto chodí len za ruky boji sa sama pustiť a keď ju pustím tak hneď sadne pomaly na zadok a poslala nás ku fyzioterapeutke myslíte si že sa mám objednať či ešte počkať?

mmoonna
23. júl 2024

@miska7754 moje obidve deti začali chodiť,keď mali niečo cez 15 mesiacov

deti95060810
23. júl 2024

objednať sa môžeš... nič tým nestratíš.
ja si zas myslím že má ešte čas , ale tak názor lekára je dôležitejší...

sanssa
23. júl 2024

uskodit jej neuskodis ked ju objednas a budete chodit. mozno to chce len nieco postimulovat ale zase na druhu stranu mozno je len viac opatrna.

pukina
23. júl 2024

nevod ju za ruky. jednak to nie je zdravotne prospesne a takto bude mat vzdy istotu ze ju niekto bude drzat. do 18 mesiacov ma uplne v pohode cas, ale ak chces mat istotu, objednajte sa na fyzio.

miska7754
autor
23. júl 2024

@pukina a ako má chodiť keď.sama sa nepustí iba popri nábytku popri sedačke

30katrusa40
23. júl 2024

@miska7754 keď bude stáť pri nábytku podaj jej loptičku alebo inú malú hračku do jednej ruky a potom aj do druhej. Možno sa potom púšti chodiť. Bude sa niečoho držať ale pritom bude kracat bez opory. Ja som to tak skúsila pri dcére a zabralo to. Dcéra bola vždy opatrná a aj je a to ma 9 rokov. Syn je úplný opak.

esmeronka
23. júl 2024

@miska7754 malý má 14 mesiacov a tiež sám ešte nechodí len okolo nábytku a posledné dva dni sa sám postaví bez opory, tým že ju ty vodíš za ruky ona má oporu a nemá potrebu začať chodiť sama lebo sa spolieha na to že ju bude dakto držať a je to v podstate to isté ako keď ide okolo nábytku tiež sa ho drží rukami... objednať sa k fyzio môžete poradí a pomôže čo ako ďalej hlavne ako odnaučiť ten zlozvyk že ju niekto drží za ruky a možno tým nadobudla aj zlé držanie tela pri chodení

drake122
23. júl 2024

Ak doktorka povedala naozaj, že "je to chyba" tak máte na nič doktorku. Zbytočné stresy a výdavky vám chce narobiť.

zuju2
23. júl 2024

Môj syn sa tiež bal chodil iná popri nábytku alebo za ruku. Keď mal 15 mesiacov tak sa osmelil a začal chodiť sám.

pukina
23. júl 2024

@miska7754 ked bude pripravena sama sa rozbehne. kazde dieta je ine, ale tym ze ju drzis za ruky, zapaja nespravne svalstvo a nespevni si telo a neziska tym padom poriadnu stabilitu.

tanyan
23. júl 2024

Fyzioterapeut neuškodí, aj keď je všetko ok. Ono je to otázka okamihu, keď sa osamostatní a nebude potrebovať ani ruku, ani nábytok. Niektorí majú ešte medzifázu, že niečo držia v ruke a potom už začnú chodiť aj s prázdnymi rukami.

lenocka8894
23. júl 2024

@miska7754 kamoska mala synceka co tiez chodil len za ruky a sam sa bal pustit chodit...raz mu dala balonik na snurke a stacilo mu len drzat tu snurku a chodil sam 😊 ale dlhu dobu musel mat ten balonik v ruke a boli to velmi usmevne vidiet ako vsade chodi s balonikom 😊 skus mozno nieco taketo ak je teda fyzio a neuro v poriadku...

blaazi
23. júl 2024

@miska7754 jedneho dna sa sama pusti do priestoru, je to prirodzene. Vodenim za ruky ju brzdis v samostatnom vyvoji.

kitycat
23. júl 2024

@miska7754 je dost mozne, ze kym dostanete termin tak bude aj sama chodit

U nas pokus o samostatnu chodzu v tych 15m, no ak uz za ruku, tak nie ze ma ruky dohora ale len pridrzat a do sruhej ruky nech si mieco chyti. Ty s muzom oproti sebe a ona moze od jedneho k druhemu. To uz bide coskoro sama chodit

iivancova
23. júl 2024

Aj nám odporúčala dať dcére niečo ľahké do ruky, ako spomína @lenocka8894 a pomohlo, vykročila do priestoru a skúšala a skúšala, až chodí.

miska7754
autor
23. júl 2024

@iivancova áno tým pádom ste ju nedržali?

timea301196
23. júl 2024

Dcéra sa pustila ked mala skoro 16 M syn tiež

iivancova
24. júl 2024

@miska7754 nie, nedržali, nemali sme jej pomáhať vodením za ruku/ruky. Dieťa začne chodiť, keď na to bude pripravené (aj naša by to za ruky dávno zvládla, ale zbierala odvahu a stabilitu). Keď vyzerala pripravená, ale nie úplne odhodlaná, pomohlo dať jej do ruky napríklad ponožku čo mi mala na pár krokov doniesť alebo nejakú ľahkú hračku a tak 🙂 Skúšajte, niečo snáď vyjde, držím palce.