15 mesačná dcéra bola očkovaná. Môže antibiotiká?

leloza
13. apr 2012

4.4. sme boli na očkovaní MMR, od 11.4. má horúčky,tak sme boli dnes u Doktorky,tá nám predpísala antibiotiká, ale mám obavu jej to dať, kedže som počula že dva týždne po očkovaní by sa nemalo antibiotiká brať! čo je na tom pravda? čo sa može stať?môžem teda dcérke podať antibiotiká?dakujem za odpovede, Lenka

halienka
13. apr 2012

Ahoj Lenka, a má potvrdený nejaký zápal? Robila jej pediatrička CRP? Pretože po MMR očkovaní je vcelku typické, že teplota z tohto očkovania môže prísť 5-10 dní po očkovaní, čiže ak nemá iné príznaky a žiaden zápal, tak táto teplota môže byť priamo z toho očkovania a antibiotiká by tým pádom boli zbytočné. Po očkovaní je aj tak imunita oslabená, zbytočné by bolo oslabovať ju ešte viac antibiotikami, ak tam nie je iný dôvod. Moja pediatrička nám práve kvôli užívaniu antibiotík presne posunila o 2 týždne očkovanie po doužívaní, takže asi by sa to nemalo moc kombinovať ak tam naozaj nie je závažný dôvod. Neviem aké vysoké má teploty, či jej zaberajú lieky proti teplote alebo to nemôžeš zraziť... skús ďalej zrážať a vydržať ešte aspoň zajtra a uvidíš ako sa to bude vyvíjať, ak máš doma vit C dávaj vysoké dávky, ale nie naraz ale postupne to rozdeľ počas dňa napr. do každého pitia trošku, kľudne aj v noci ak sa ešte malá budí. Držím palčeky nech ste z toho rýchlo vonku 🙂