14 mesačná dcérka ide na operáciu očiek

liluska2014
2. dec 2015

Ahojte Mamičky.Chcela by som sa informovat mate skusenost s operaciou ociek u dietata??Moja mala ma 14mesiacov a za mesiac by sme mali ist na operaciu ociek lebo skulime :( strasne sa bojim tak sa potesim vsetkym radam od vas...Dakujem pekne

bonaqa2013
2. dec 2015

@liluska2014 také malé dieťa už operovať na škúlenie? moja mala takmer 7 rokov keď jej navrhli operáciu. Tá sa v poslednej chvíli odvolala kvôli zlým predop. vyšetreniam. operovaná mala byť v júli a odvtedy dávame dokopy problémy, o ktorých sme nevedeli.

8291
2. dec 2015

Mne sa to tiež zdá veľmi skoro.

delatour
2. dec 2015

@liluska2014 Ja som takúto prvú operáciu absolvovala v štyroch rokoch. Následne v šiestich a poslednú v siedmich. Osobne mi to nepríde nejaký extra invazívny zákrok (teda samozrejme až na samotnú anestéziu, ktorú každý znáša veľmi individuálne). Pokiaľ viem strávite tam tri dni. Deň po operácii idete domov. Ja som deň po návrate z nemocky v 6 a 7 roku už sedela v škole. Ale vážne netuším ako je to u tak malého dieťaťa. Skôr by som to nechala na neskôr a počkala ako sa to bude vyvíjať. U mňa sa snažili tento problém najskôr roky riešiť rôznymi cvičeniami a všetkým možným.

simsalabim
3. dec 2015

Mojej maldsej operovali oci v 4 rokoch (koli migrenam). V nemocke bolo viac malych deticiek, cca rocnych, ktorym operovali ocka na strabizmus-skulenie. Zvladali to v pohode. Na KRamaroch to prebiehalo tak, ze 1 den vas prijali, druhy den operacia, trei den rano - ale ozaj rano - prpeustaju. My sme boli von z budovy uz o 8 😅 SAmotna operacia trvala par minut, deti boli hned po prebudeni privezene k rodicovi.

liluska2014
autor
3. dec 2015

@simsalabim Dakujem za info 🙂

sojorez
3. dec 2015

My sme tiez absolvovali operaciu vo vyssom veku,ale bolo to zial kvoli prvej dr,ktora zacala klasickou liecbou okuliarmi... az ina dr zhodnotila,ze dcera mohla byt uz davno zoperovana... myslim,ze mensie deticky to zvladaju lepsie,drzim palce,aby ste to zvladli co najlepsie...je to vacsinou fakt trojdnova hospitalizacia,prebudzanie z narkozy moze byt dramaticke...

liluska2014
autor
3. dec 2015

@sojorez Ďakujeme

liluska2014
autor
6. dec 2015

@sojorez neviete nahodou aka je ta izba ked si priplatimtych 35e na noc?

8291
6. dec 2015

@liluska2014 asi chceš nadštandard že?lebo štandardnu izbu do troch rokov dieťaťa hradí poistovna,samozrejme v štátnej nemocke.

sojorez
13. dec 2015

@liluska2014 mala by byt nadstandart,teda wc a kupelna na izbe,chladnicka,telka,konvica? Asi zavisi od nemocky...