13-ročný syn má nadváhu

9. máj 2024

Ahojte asi pred 2mesiacmi som bola so synom (13rokov na preventivke). A doktorka mu nakázala schudnúť aspoň 15kg. On veľmi chce aj sme zmenili jedálniček a chodí aj na futbal ale kila vôbec nejdu dolu no po zmene jedálničku zhodil asi 2kg ale zasa 1,5nabral.
Je tu niekto kto mal podobný problém s detmi?

gabriellka
9. máj 2024

Koľko váži? Meria? Čo jedáva? Problém je životný štýl alebo zdravotný problém?

jankabenji
9. máj 2024

Môj syn bol ako mala guľa..doslova. Boleli ho z váhy päty, takže mal naozaj nadváhu. Bohužiaľ to bolo z potravinovych alergii.Keď sme nato prišli,nastavili sme liečbu a dnes ma 13 rokov 178 cm a 68 kíl. Ľudia na ulici ho nespoznavaju, že to už nieje ten malý gulkaty chlapec ,ale vysoký štíhli mladý muž. Ale podotknem, že aj športuje,hra futbal ,takže pravidelne trénuje. Musí...muž je jeho tréner 😁

januska12323
9. máj 2024

No a má zdravotný problém alebo len veľa je?

deti95060810
9. máj 2024

neberie lieky?

nyusika
9. máj 2024

kolko kusov sladkosti zje za tyzden _ sladke napoje, energetaky...chipsy ?

napis, aky je cca jeho denny jedalnicek

luciaruz
9. máj 2024

Ma peniaze? Nekupuje si v skole hovadiny? Lebo akoze chapes, zakladna matematika prijem lomeno vydaj. Kedze nechudne, musi stále prijímať dost kalórií.

veselo_neveselo
9. máj 2024

@jankabenji Ahoj, prosim ta, popises trochu viac, ako to u vas bolo s jeho potravinovymi alergiami? Ako ste po nich patrali, a ako presvedcili doktorov nech ich otestuju? Dakujem!

jankabenji
9. máj 2024

@veselo_neveselo v skratke to opíšem..keď mal cca 3 roky,mal v škôlke celkom vážny úraz, hrozila mu otrava krvi, prvýkrát v živote bral ATB a to vo veľkých množstvách. Pediatricka to označila ako učebnicovy príklad co také množstvo atb dokáže narobiť. Začali mu problémy ako to,že strašne priberal nafukovalo ho,bolelo ho brucho a do toho jeho koza stratila imunitu takže mu všetko z tela išlo cez kožu...mal extremne ekzémy,to posledne štádium, pľuzgiere. Začali sme pátrať po príčinách a zistili ,ze ma alergie na množstvo potravin, ale naša alergologicka mu dávala len nalcrom pred každým jedením...z toho mal aj pečeňové testy zle. Zázrakom sme sa dostali do Martina k dr.Jeseňakovi,kde sme piaty rok na denerele a momentálne aj na biologickej liečbe,rinvoq. A klop klop mame to ako tak pod kontrolou,aj keď pubertiak miestami zje to co nemá

autor
12. máj 2024

@gabriellka ma 157cm , 72kg a jedálniček má nastavený od poradcu kam nás poslala pediatrička

autor
12. máj 2024

76kg som sa preklikla

titla
13. máj 2024

Tak to nadvahu ma. Ak dodrziavate jedalnicek, tak este by som patrala po zdravotnom probleme - stitna zlaza, alergie, intolerancie, gastro a pod.

autor
13. máj 2024

@deti95060810 nie nemá zdravitný problém