12 týždňový synček sa nevie sám vykakať. Čo mám robiť?

danka25
19. apr 2012

Aj mu davam granulový feniklový čajík aj probiotiká Bio Gaia som skusila davať a nič , davam mu Nutrilon 1,kojila som iba 3 týždne lebo sa mi stratilo mliečko,najnovšie mu davam probiotiká Infants Dophilus a občas tak raz za 3 dni sa vykaka sam.A je normálne ked skoro po každom papaní zaspinká a ked sa zobudí tak chce kakať? lebo mi priberal skoro kilo no naposledy iba cca pol kila :( a papka dost rano skoro vždy 150ml,pobede viackrát 120ml a po navečer kupeli až 180ml.tak dufam že teraz ked pojdem k doktorke za týžden v pondelok tak bude mať už 3 mesiace a aspon 6kg,naposledy mal 5230g

anjelicek26
19. apr 2012

@danka25 - ved kakat vie, len kaka menej casto, niektore deti si usprtnu po kazdom kojeni/plienke, ine to skreckuju par dni, moja dcerka mala rekord 12 dni 😝

Nedzgaj ho prosim feniklovym cajom - a uz vobec nie granulovanym s kopou cukru! A aj probiotika sa davaju, ked ma dieta problem alebo je po liecbe, nie preventivne. Takto sa crievka same nenaucia pracovat! A deti nebudu vecne priberat kilo mesacne, to by sme skoncili, ved ma krasnu vahu...

ellit
19. apr 2012

Toto je skor otazka na pediatricku, ale myslim si, ze mu robi problemy ten Nutrilon...niektore deticky dost zapeka a zmenila by som aj ten granulovany feniklovy cajik, za normalny...tieto granulovane obsahuju vela cukru.

danusskaaa
19. apr 2012

nam velmi pomohli kvapky BabyCalm a par lyziciek harmancekoveho caju /iba slabunky vyvar/ medzi kojeniami. prvy den sme museli davat rurku, ale uz pocas noci pekne tlacila a kakala sama!!! vyskusaj a sama uvidis, co zaberie lebo kazde mimi je ine... drzim palce nech je zase vsetko OKI

xlucia
19. apr 2012

poziadaj admina o zmenu na diskusiu, dala si malo info. ako odpovies??
davaj mu normalny caj, nie granulovany. pokracuj v tom infant. dophiluse. ten je dobry. a kaka ze sa mu neda?
place? ma koliky?
ak kaka kludne, je to vsetko ok. priberat ti pribera dobre. nemusi ist podla tabuliek, nie je stroj.

euka210
23. apr 2012

takisto radim vymenit granulovany za obycajny feniklovy. Neviem ci aj nedojcene deti maju stolicu rozne. Ale ked je v pohode, brusko neboli, netlaci, nema krce, tak by som sa az na poradni opytala lekarky. Deti 3m priberaju rychlo, potom to uz ide pomalsie.

jabadaba
23. apr 2012

fenyklovy cajik klasicky, nie granulovany. Napr. Sunarka vyraba v bio kvalite. A poradit s lekarkou, moze ho zapekat mliecko.