11-ročná dcéra má skoro nadváhu

misienka123
22. mar 2023

Dcére bude v juni 11.ma bližšie už k nadvahe podľa BMI. Syn je veľa,je tenky ako prútik..niekedy chcú pizzu,alebo McDonald's.. keď boli mensi,2-3 krat mesacne sme im objednavali.vyhýbam sa takým jedlám kvôli dcére,aby nepriberala,ale zas na druhej strane syn je ukrátený.. čo by ste robili?

janetinka27
22. mar 2023

@misienka123 ahoj, co znamena niekedy? raz za cas take jedlo nikomu neublizi, ak sa inak stravuju racionalne. ja mam s vahou problem od puberty. treba potom davat pozor na stravu a podporovat k pohybu.
a teda ked som bola dieťa, tak pizzu som nejedavala, vtedy neboli hamburgery atd. a aj tak som mala problem s vahou, jedla som normalne.

lb1984
22. mar 2023

@misienka123 ak má dcérka dostatok pohybu, racionalnu zdravú stravu ja by som v tom nevidela problém ak si dá par krát do roka pizzu alebo MC Donalda. Z 5 porcii ročne predsa nepriberie 🤗

akiana
22. mar 2023

Mozno od toho oducit oboch a uplne to prestat objednavat? Vidis, ze dcera je pribrata uz teraz a syna to pri takomto rezime spolahlivo caka.

akiana
22. mar 2023

@lb1984 Pise, ze 2-3 krat mesacne to objdnavaju, to je podla mna celkom dost pre decka.

misienka123
autor
22. mar 2023

@akiana syn ma 15 rokov,on už by davno pribral podľa mna v puberte..si myslím že skor ma geny po mne a dcera po manželovi

kacernakokse
22. mar 2023

@misienka123 2-3 krát mesačne je celkom dosť, zo syna tiež neubudne, keď sa bude stravovať zdravšie.

martinkatinka
22. mar 2023

@misienka123 ved syn si zajde na pizxu raz mesacne aj sam, popripade s kamosmi...

januska12323
22. mar 2023

Prečo si myslíš, že inak bude syn ukrateny? Také jedlo nemá dokopy žiadnu výživovu hodnotu, radšej sprav hamburgery doma a potom choďte na prechádzku.

lb1984
22. mar 2023

@akiana 🤗 som myslela ze keď boli malí ale teraz už nie. Tak.urcite 2-3 krát do mesiaca je celkom dosť toľko by som ani ja nedala a to MC Donalda mam fakt ze rada .....

akiana
22. mar 2023

@lb1984 No ved to, ze ja som dospela, ale keby som sa napchavala takmer na tyzdennej baze mcdonaldom, tak budem mat 100 kil. A take 11-rocne dieta ma ovela mensi kaloricky objem ako dospela zena.

luccija
22. mar 2023

@misienka123 dcéra ešte len teraz najviac naberie, ale aj vyrastie.Ked bude športovať, behať po vonku ani mekac 2x mesačne jej neublíži.

juliet86
22. mar 2023

2-3krat mesa ne nie je problem. napis ako vyzera dcerin bezny jedalnicek. kazdodenny ranajky desiata obed olovrant vecera. ono ak by si si sdala salat dvatrikrat do mesiaca tiez neuvidis ziadny efskt. funguje ti aj opacne. za mesiac zjes 60 hlavnych jedal. takze naozaj 3z toh osu nizke perce to. je to o tim co je kazdy den. ak ma rano sladke cerealie a biele pecivo na obed a veceru vez certvej a varenej zeleniny a ovocia to je skor problem

lucik194
22. mar 2023

ty brdo, zase matky bio eko raw.... co blbnete 2-3x do mesiaca fast food nie je ziaden problem, ak ma inokedy vyvazenu stravu.
plus vy si myslite ked urobite doma biele cestoviny s hotovou rajcinovou omáčkou date na to syr je to zdravsie? no ani nahodou ....

ropucha6
22. mar 2023

A preco ma dcera nadvahu? Skor by som riesila to ako ten mcdonald dvakrat mesacne.

misienka123
autor
22. mar 2023

@lucik194 aj ja si myslim, že to nieje veľa..biele pečivo,cestoviny jsu tomu podobne🤔
@luccija ma 147/45 kil.. není extrém tučná,len podla BMI už nema ďaleko k nadvahe,nie obezite.a teraz pride puberta,tak myslim, že bude viac priberať..pohybu ma dosť

laurita285
22. mar 2023

@januska12323 prosím ťa o akej výživovej hodnote tu točíš. Pizzu môžeš mať aj s mozarelou a rukolou, ktorá je určite zdravšia alternatíva než rezne s kašou... slovenská potrava je celkovo otrava a 80% slovákov hamká pekné patoky čiže kľudne môžu chodiť aj do mekáčov či žrať pizzu... vôbec v tom nieje rozdiel oproti tomu čo varí gro slovákov doma.

mirko84
22. mar 2023

@misienka123 geny a zas tie geny… je to fyzika, ak je kaloricky prijem vacsi ako vydaj, tak sa uklada vo forme tuku v tele. Dcera ma malo pohybu vzhladom na to, co ma na tanieri - tam je zakopany problem.

misienka123
autor
22. mar 2023

@mirko84 nevidim do toho,len som napísala že myslim,tak sa mi to rysuje podľa stavby tela..🤔🙂 pohybu ma dosť,aj v zime aj v lete.

anjelicek26
22. mar 2023

Cakala som ine miery, ale pre pana 147cm a 45 kil je skor malo ako vela... ide do puberty, chyta zenske tvary, pribrat musi, aby mala s coho rast...

simca06022011
22. mar 2023

no tak ak ideme cisto bmi tak este ma nejaku rezervu, zaital je ok, cize menej telky, menej pizze a viac pohybu dennodenneho, dostatok spanku.. a bude ok. zase tintitko nemusi byt. Vela srpavi aj vyzor, proste ci vidis, ze ma "faldy" , co ona urcite nema, alebo je to normalne zdravo vyzerajuca slecna.

macekovam
22. mar 2023

@misienka123 dcéra keď. A 11 rokov.. To znamená ze koľko váži? Zamerala by som sa skôr na predchádzanie ďalšiemu zbytočnému priberanie... Určite nie chudnútiu.. Ani cvičiť nemusí podľa mňa.. Viac ovocia.. Zeleniny.. Bielkovín.. A podľa mňa to stačí úplne..

vikusjk
22. mar 2023

@misienka123 aj moja dcera ma spoluziacky, ktore vazia do 50 kg a nie su ovela vyssie, Nevyzeraju tucne a kedze ich je viac, tak pri nich vynika skor moje sparadlo.
Nemyslim si, ze je to nieco extremne, ale ak si myslis, ze by mala vazit menej, zvaz pre nu nejaky pohybovy kruzok.

misienka123
autor
22. mar 2023

@macekovam 11 bude v juni..vyska 147,45 kil..nevyzera tučne

macekovam
22. mar 2023

@misienka123 ani nie je... Určite žiadne dietovanie...skor menej nezdravého jedla... Nema to veľa... Skôr dohliadni aby si udržala váhu ako tak a dorast la výšku optimálnu k hmotnosti...

simca06022011
22. mar 2023

@misienka123 tak sa netrap, ak robite vsetko ako mate,nie je tucna, tak je vsetko ok... teraz sa bude menit z roka na rok... my mame napr. pizza piatky, robim ju doma, podla "lenivej kucharky" (vygoogli), aaspon viem co jeme... urobim nam vsetkym dve, zjeme to teda traja a aj na ranajky ostane a neriesim. Je to uz ritualne a fast food neobjednavame :D

misienka123
autor
22. mar 2023

@anjelicek26 ona sa velmi porovnava so spolužiačkami a mi niekedy plače, prečo nieje taka chudá..hovorim jej,ze nie každý môže byť rovnaký

yoxinka
22. mar 2023

@misienka123
Tak ja neviem, moje deti jedia McDonald 5x ročne pri extra výnimočných situáciách a mám blbý pocit, že im to dovolím často 🤷‍♀️

anjelicek26
22. mar 2023

@misienka123 dievcata medzi 10-13 rokmi priberu vsetky... potom ich vytiahne... mam dve aj "velke" deti tak to vidim, ako vyzerali ich spoluziaci a spoluziacky v tom veku... niektore jak prutik, ine pribrate - dnes su chude vsetky prakticky... moja ma 152 cm a 50 kil a idealny stav, stihla je az az, len ma take venusine krivky chudatko 😅 Nedovol, aby jej pocit nejakej inakosti pokazil zdravy vztah k stravovaniu, k vlastnemu telu a celkovo k puberte... s toho potom mozu byt vazne problemy v prijme potravy cely zivot... je nadherna taka aka je... ak chce nieco robit, ved nech sportuje, moja chodi kazdy tyzden par hodin na trening k poziarnikom, chodi plavat... nie je to vela, ale staci...

simca06022011
22. mar 2023

@anjelicek26 presne, ja som tiez stresovala, ked mi deita nejak zagulatilo.. za pol roka ju vytiahlo na 172cm a je to.. pás ako osa, dlha ako tyzden pred vyplatou a tak... a zje za dvoch.
Priadla som jej akurat cvicenie doma :D

breznica
22. mar 2023

@anjelicek26 ani nie,ja som bola stihla, drobná stále, pribrala som v 15-16 keď som prestala normálne jedavat a len vyjednal sladkosti a somariny