11 mesačný syn má šupinky na hlavičke

limenka
24. sep 2014

Ahojte, prosim o radu nasmu 11mes syncekovy sa opakovane objavuju take supinky na vlaskoch a opakovane.Nemenila sme ani mydielko,psok na pranie a stale ho mazeme olejcekom len s lekrne od narodenia.zo zaciatku mi bolo povedane mame vycesavat a bude ok len jemu sa to castejsie opakuje a nechcem mu to nejako drasticko robit sak je malinky ani rypkat nech mu to zmizne vzdy sme jemne s kefkou cesali. co by ste poradili alebo doktora navstevit alebo ako ste to riesili vy????

majusqa77
24. sep 2014

Ak je to mliecna chrasta, tak sampon babe. Je sice drahy (okolo 7€), ale u nas velmi pomohol...

masinka
24. sep 2014

@limenka povedz to pediatricke, napise ti recept na salicylovy olej - zarobia ti ho v lekarni, stoji to par centov, natries ho pol hodinku pred kupanim, supinky zmaknu a pri umyvani to jemne nechtami das dole.

vilenka
24. sep 2014

určite to prejde samo. Nám sa stratili až teraz ked ma Alex 5 rokov. Stratili sa potom ako sme ho teraz v lete ostrihali dohola a slniečko to vyrriešilo. Do tej doby sme používali šampon podľa odporúčaní kožnej lekárky. Dr nam neodporučala nič drastické - vyčesávanie a odstranovanie, len použiť ten šampon a malo to postupne prestať. My sme to nejako veľmi neriešili, keďže malý je blonďáčik a tie šupinky nebolo vidieť.

nicolle21
24. sep 2014

Presne ako pise masinka sme postupovali aj my,plus som mu zmyla kazdy druhy den vlasky tym babe,po 2-3 kurach salicylom mu to zmizlo a viac sa to nevracia,zatial,v novembri uz bude rok ako sme sa toho zbavili.. urcite to nasilu lupat netreba,iba po zmakkceni olejcekom,ale len tak by som to nenechavala

limenka
autor
24. sep 2014

no holky ono to je take chrasticky no len raz to mame potom nie a take suche ma dost na temene no skusim

gab
24. sep 2014

@limenka ja som to nasmu natrela kokosovym olejom, nechala cele poobedie pôsobit, vecer umyla hlavu, cista.... a vôbec sa mu to nevratilo 😉

janikes
24. sep 2014

nam tiez lekarka poradila sampon BABE a pomohlo velmi rychlo a hlavne bezbolestne 🙂

evittam
25. sep 2014

@limenka Veď to je normálne, moja malá to má stále, síce už menej ale vôbec to neriešim a nedávam dole. Ono im rastie hlavička dosť rýchlo tak preto to majú. Zmizne to postupne samo. Vôbec by som to teda nedávala dolu nechtami a pododobne 😖 A umývam len mydlom aj hlavičku. Načo zbytočné chémie... 😝

sakura77
25. sep 2014

Babe na100% dvakrat som.umyla nim vlásky a hotovka, vybavene😉

nefertiti7
25. sep 2014

presne, Adam ke´d bol malý, mal ich strašne veľa zbavili sme sa ich okolo 3 rokov a teraz má 5 a ešte sa mu občas vyskytnú, ten francuzky šamp Babe je super, stojí okolo 9€ a teraz moja malá, ked sa narodila mala to po celej hlave, po 3 mes, som jej to nejako vyšesala, otrhala doslova, teraz má 5 mes a ešte trochu má, ja ked som bola malá, tiež som to vraj dlho mala, nie je to nič skodlivé, len neestetické, časom to zmizne, nebojte