11 mesačná dcéra má hnisavú angínu

yasminka123
26. apr 2017

Prosím vás babi poraďte moja ddcérka 11mesačná má hnisavu anginu a mapa vysoké horúčky a nechce papat us asi 5deň bola som snou u lekárky a predpísala jej antibiotiká tak us horúčky nemá ale papat nechce vôbec ani cajik nechce lebo nepije cez flasku nevjem co snou poraďte

lorela
26. apr 2017

Hlavne piť, lebo bude dehydrovaná, a to je vážny problém. Po lyžičkách, striekačkou.
No a nič iné ti nezostáva, len stále núkať a skúšať, čo by zjedla, napríklad piškóty namočené do ovocnej šťavy - ak teda normálnu stravu odmieta. Obľúbenú polievočku, nejaké cestovinky, nastrúhané/rozpučené ovocie...

katriona1
26. apr 2017

Moje dcera ma tesa uz 3 roky a od minuleho tydne ma anginu a jeste i zanet prinosovych dutin, byla i 4 dny v nemocnici, taky mi skoro nejedla a malo pila, jist zacala tak na 5-ty den a to tak rohlik, syra, acidko, postupne zacala jist i varene jidlo, deti pri angine boli krk, tak zkus neco kaaoviteho a mekkeho, cokoliv co bude ochotna snist a s pitim to je vetsi problem, neco so ni dostat musis aspon strikackou nebo jeatli je kojena tak at pije co nejcasteji mleko, slesuj jak casto cika a jestli to neni moc tmave, k ATB ji davej nejaka probiotika a dobre jsou i ty zakysane vyrobky a at se bry uzdravite 🙂

marllik
26. apr 2017

skuste sa posadit k rozpravke a davaj jej pit zo striekacky po kusockoch cistu vodu. ochuteny cajik ju moze stipat..

yasminka123
autor
26. apr 2017

Áno ďakujem za rady tak jedlá dnes polievku aj cajik vipila a išla spat

katulka1992
26. apr 2017

@yasminka123 my sme toto prekonali teraz nedávno...takisto mi odmietala jesť, lebo mala zapálené hrdielko...jediná potrava pre ňu bolo mlieko....s čajom sme nemali problé...až ku koncu ako sme doberali antibiotiká sa to pokazilo....ale teraz po vysadení tej skazy sa dostávame do normálu...zčali sme papať ako predtým....piť musím dať najskôr niekoľko piškót, aby vysmädla a napila sa...ale verím, že aj to sa časom upraví

yasminka123
autor
26. apr 2017

@katulka1992
Aha moja nie ona nepala prv nič ale nevedela som zeje chorá sa keď som snou bola u lekárky tak som sa dozvedela že má anginu a nechcela papat nič len mlieko lebo kojím as dnes po druhom dní čo berje antibiotiká tak us po trošku papa

katulka1992
26. apr 2017

@yasminka123 ja som tak isto nevedela, že je chorá...len výter z hrdla mám ukázal, že má angínu... tak isto bola na mlieku, lebo mi nič nechcela jesť a ani piť už potom...ale už teraz je to super...prestali sme brať antibiotiká a začala mi aj papať ako predtým ešte sa naučí piť ako predtým a budem spokojná...neboj to prejde..chce to čas....potrebuje sa jej malé telíčko zotavť....dokonca manžel jej raz dal striekačkou vodu, aby sa napila