10 ročná dcéra sa z ničoho nič nemohla nadýchnuť

emilllll
22. máj 2022

Ahojte náhodou nemali ste niektorá z vás taky prípad,ze sa vaše dieťa nemohlo nadychnut?Mne sa to stalo včera dcéra 10rocna z ničoho nič začala plakať keď som prišla k nej tak nemo stala a nemohla sa nadychnut trvalo to asi 30sekund potom začala dýchať.Dakujem

eeffka
22. máj 2022

Ano stava sa to ze sa dieta "zajde" neviem ako sa to vola odborne, akurat ze to byva u takych 2-4r deti. Riesenie je buchnat do chrbta alebo ofrkat vodou

emilllll
autor
22. máj 2022

@eeffka však práve,že u detí malých pochopím,že zájde pri plači,ale moja dcéra má 10 a bola v kľude

anjelicek26
22. máj 2022

Mohla byt proste uzkost, stiahnute hrdlo, pocit, ze nemozes dychat, potom panika, plac...

luccija
22. máj 2022

@anjelicek26 tiež si myslim

emilllll
autor
22. máj 2022

@luccija ďakujem za názor no bojím sa zajtra radšej zájdem k lekárovi

jaskolka
22. máj 2022

Úzkosť, záchvat paniky, čo tomu predchádzalo? Ci len tak, z ničoho nič?

hlubik
22. máj 2022

@emilllll moja sestra mala takéto stavy, mala cystu v dutinách. Treba to konzultovať prečo sa to stalo. Sestra má aj astmu.

emilllll
autor
22. máj 2022

@jaskolka to je šťastné dieťa no neviem

emilllll
autor
22. máj 2022

@hlubik ďakujem no zajtra sa popýtam nech nás poposiela všade kade

jakubrianka
22. máj 2022

@emilllll aj zablokované rebro, alebo tetania , (doplniť vápnik, horčík), epi záchvat, alergický záchvat, panický, úzkostný...

emilllll
autor
23. máj 2022

@jakubrianka boli sme poslala nás na alergologiu čo chodíme pravidelne a ešte na gastro či reflux,ale som rada,že srdiečko to nieje robila EKG aj ultrazvuk

jakubrianka
23. máj 2022

@emilllll ja som to ako dieťa mala asi 3x. Neriešili sme to vtedy. Spätne keď na to pozerám, myslím že to bolo z pohybového aparátu, doslovn3 mi vyrazilo dych na pár sekúnd "z ničoho nič".
Dieťa rýchlo rastie, stačí ak urobí zlý pohyb, prípadne sa hrbí nad mobilom a pod a môže nastať problém s dýchaním. Samozrejme je dobré vyšetriť aj iné príčiny pre istotu. Prípadne ti odporúčam dať jej skontrolovať chrbátik, či sa jej nezačína skolióza.

emilllll
autor
24. máj 2022

@jakubrianka no rozmýšľala som aj nad FRO či náhodou bloknuta nieje.