10-mesačné dieťa má horúčku a je spavé

25. jún 2024

Ahojte dcera 10 mesiacov ma od vcera vecera horucku, od 38,4 - 39,1. Rano o 6 mala 38,6, teraz o pol 1 mala 37,8. Striedam paralen cipky a nurofen sirup. Ide o to ze od rana skoro stale spi, hore bola mozno dokopy pol hodku. Rano vypila umele mlieko a inak zjedla za cely cas max 10 lyziciek jedla. Ked je hore snazim sa do nej dostat co najviac tekutin. Este taketo teploty nemala, vzdy iba kasel a sopel. Je to ok ked tolko spi ci radsej ist na pohotovost? Rano som volala doktorke a povedala ze len zrazat teplotu a vo štvrtok sa mame prist ukazat.

endzi83
25. jún 2024

Keď spí je to super, telo sa lieči. A robíte správne keď je hore treba dostať do nej čo najviac tekutín. Keď má dieťa teplotu veľmi mu nechutí jesť, ale čajík, voda, vývar jej treba stále dávať. Skúste aj telo na telo (nahé) pomáha znižovať teplotu aj ju tlkot vášho srdca ukľudní 🙏🍀☀️

autor
25. jún 2024

Cely cas spinka na mne, ale nie naha. Len sa bojim aby nebola dehydrovana.. Je drobnejsia, ma 7 kg,rano vypila cca 140 ml mlieka a potom cca 150 ml zriedenej jablkovej stavy..

autor
25. jún 2024

Teraz vypila dalsich cca 80 ml zriedenej stavy

katie253
25. jún 2024

Hlavne nurofen sirup, dávka na jedno podanie je polovica váhy dieťaťa, čiže keď má 7kg, tak dávka sirupu je 3,5ml. Čipky mate tiež podľa váhy, aby ste ju nepoddavkovali.

autor
25. jún 2024

@katie253 ano viem davkovanie, ale dakujem 🙂

endzi83
25. jún 2024

Veď dobre pije, stále ak je možnosť jej podávajte nápoje či vodu, čaj aj vývar môže vypiť dať do pohárika. A ľahšie jedlo napr.zeleninka z vývaru a nech papá keď ba chuť. Teplota už lepšie?

autor
25. jún 2024

@endzi83 o 14 mala 38,4.a teraz predchvilou 36,9

autor
25. jún 2024

@endzi83 a zacala strasne slintat tak mozno pojdu zuby. Zatial ma prerezane iba 2 spodne

nina7762
25. jún 2024

Moja (10m)mala pred mesiacom 9 dní vkuse až na jeden den takéto horúčky až do 40..každé 4 hodiny som jej striedala capiky nurofen/paralen...po 4 dňoch som isla k dr zobrala jej crp ( mala 70) takže nasadila antibiotika na 7 dní. Poslala aj moč do labaku aj to bolo čisté bez leukocytov...Antibiotika pekne znížili crp na tuším 7 ale teploty neprestávali ďalšie 2 dní a nakoniec mala jemný výsev takže zrejme sa pridružila nejaká 6 choroba...tiež sme zvažovali ci to nie sú zuby ( prerezaval sa jej vtedy 7.zub no nemyslím si ze to ma suvis) usi tiež pozerala aj hrdlo to bolo tiež ok
.vraj su takéto choroby teraz bežné..dôležité je to CRP uz len kvôli tomu by som šla k dr. po 4 dňoch

autor
26. jún 2024

Teplotu celu noc ani teraz rano nemala ale zato sliny jej tecu ako keby ma vodovodný kohútik pusteny 😀🙈 ale zajtra pojdeme k doktorke nech sa na nu pre istotu pozrie

endzi83
26. jún 2024

Môže to byť od zúbkov naša tak slintala, raz mala zvýšenú teplotu potom jej klesla. Ako sa správa? Je apatická alebo mrzutá, spokojná, spavá?

autor
26. jún 2024

@endzi83 je dost mrzuta a placliva, furt len na mne chce byt. Chvilkami sa aj pohra ale potom zas place..

endzi83
26. jún 2024

áno teraz Ťa potrebuje, potrebuje bezpečnú náruč, tvojím objatím jej pomôžeš prekonať tie nepríjemné možno aj bolestivé pocity z rastu zúbkov, zo zmeny teploty. Skús jej vytvoriť to bezpečné prostredie, kým je taká plačlivá a je super ak sa vie aj sama pohrať.

autor
26. jún 2024

@endzi83 samozrejme som pri nej stale, mojakme sa atd... A dakujem za podporu 🙂

endzi83
26. jún 2024

zvládnete to, keby bolo ťažšie ako horúčka, apatia dieťaťa že na Teba nereaguje alebo nespolupracuje, nepije, neje treba to riešiť. Ale tvoja je šikovná ako aj Ty, to zvládnete v kľude doma len jej dopriaj čas na to liečenie /prerezanie zúbkov/ niekedy to trvá krátko niekedy to dá zabrať dlhšie. Držím palce.

autor
27. jún 2024

@endzi83 tak boli sme dnes u doktorky a ze ma afty a slintavku. Crp mala 15, takze virusove ochorenie. dostala lieky, snad to cim skor prejde.

endzi83
27. jún 2024

Ste nespomínala, že má afty v puse, skoré uzdravenie 🍀 aj teploty má, mala stále?

autor
27. jún 2024

@endzi83 vcera doobeda ked som jej pozerala do ust som tam nic nevidela, uz vcera nemala teplotu a dnes uz ma aj lepšiu naladu tak snad sa to cim skor zahoji

endzi83
27. jún 2024

Jj držím palce 🙏 nech je fit 🍀 čo jej dala doktorka nato?

autor
27. jún 2024

@endzi83 isoprinosine sirup, vitam c a d a s tantum verde potierat. A nurofen od bolesti