10 mesačné dieťa má 3 dni horúčky a upchatý noštek

marika1230
24. nov 2013

Dobry den baby...moja dcerka ma 10 mesiacov a uz 3 dni ma horucky.v utorok zacala brat klacid sirup no zda sa mi se z neho ma upchaty nostek,nemoze ani dychat ☹ na zaciatku to tak nebolo,,,,,,poradte mi ake su najlepsie kvapky do nosa alebo sprej.a na tie horucky je lepsi sirup alebo cipky?

zuuzika
24. nov 2013

my davame do nosa physiomer sprej,najlepsie nam zabera,na horucky kludne aj sirup ak toleruje,moj maly vyvracia ,tak musim davat cipky,a maju aj rychlejsi nastup ucinku. a soplik z klacidu nebude.

marika1230
autor
24. nov 2013

@zuuzika klacid mi napisala sestricka ,kedze tam lekarka nebola tak mi napadlo ci nahodov nenapisala zle kedze doktorka dcerku ani nevydela...neviem nieje lepsie ist na pohotovostnu??ja jej davam nurofen no zabera jej asi tak po hodine,uz som zufala z toho

mammaroma
24. nov 2013

Presne ako napísala zuuzika, upchatý noštek či soplík nebude z Klacidu, len sa spustil neskoršie ako začali teplotky, ale je len príznakom choroby. Do nošteka prípadne aj Nassivin-podľa veku, myslím že je najslabší pre kojencov a potom viac druhov. Na zníženie teploty v tomto veku radšej čípok.

zuuzika
24. nov 2013

prosiiim sestrick predpisala atb a dr ani dieta nevidela???? k sa ti mala nezda,tak skoc na pohotovost. Sirup by mal zabrat tak do 30min,postupne by mala zacat klesat teplota.

darina1952
24. nov 2013

hmm...na teplotu by som odporučila skôr lieky s obsahom Paracetamolu - skôr zaberá asi do 20min. a nie je taký taťažujúci na žalúdok ako Ibuprofen v Nurofene a ten zaberá tak do hodiny ako píšeš (mojim deťom do cca 45-50min.) A na soplík určite nasaď kvapky - napr. Nasivin. Najprv noštek vyčisti odsávačkou a potom aplikuj kvapky 3x za deň.
Skoré uzdravenie malej 🙂

marian86
24. nov 2013

nurofen sirp kludne možeš dat, a existuje nasivin kvapky na upchate nosčeky, to kludne kup v lekarni..

billam
24. nov 2013

Najprv panadol sirup, ak neucinkuje potom nurofen.

marika1230
autor
25. nov 2013

dakujem baby bola som na pohotovosti vcera,doktorka vravela ze nejaky virur ze deti maju 3-4 dni horucky.nakupila som v lekarni.kupila som aj nasivin spray no ten nestrieka ale kvapka,nechapem v com je rozdiel od kvapiek asi len v cene stal 6,85e.Idem s malou k obvodnej tak dufam ze tam bude 😒

marika1230
autor
25. nov 2013

@darina1952 suhlasim paralen cipky zabralli skor

majafuk
30. nov 2013

moj malý má tiez 10 mesiacov a uz treti krát za mesiac a pol má vysoké teploty z nicoho nic,2-3 dni nema problem byt taká vysoká teplota, a vybehnu mu za hodinu a pol....nechápem co sa s ním deje....keby prvý krát....ale my uz tretí....a doktorka nám dala antibiotiká uz druhé koli tomu

chances
30. nov 2013

@marika1230 nam sa velmi velmi osvedcil do nosu Libenar, su to take ampulky s fyziologickym roztokom - vela nim vyplachovat a odsavat odsavackou na vysavac