10 mesačná dcérka má na pätách ako keby podliatiny

26. sep 2020

Ahojte. Prosím vás mám 10 mesačnú dcérku ktorá práve začína pomaličky chodiť a dnes som jej na oboch pätičkach objavila ako keby podliatiny. Na jednej to ma silnejsie na druhej slabšie. Neviete čo to môže byť? Je aj nachladnuta... Doktorku máme pn az koncom týždňa má prísť a ten čo ju zastupuje u neho je všetko viróza 🤦‍♀️. Ďakujem

moonlight1210
26. sep 2020

Asi zaciatok choroby ruka-noha-usta. Pozri na nete.

nesma
26. sep 2020

Nechcem strašiť ale nemôžu to byť petechie? Mne príde že to má aj na palceku či sa mi to len zdá? Má to aj inde na tele? Neurobí sa jej to pri tlaku na nejakej časti tela? Každopádne by som išla k dr a nečakala.

lasoninka
26. sep 2020

Choroba ruky,nohy,usta

autor
26. sep 2020

napadlo ma jedno aj druhe :( na chorobu ruka-noha-usta mi tam chyba teplota a vsade pisu že vysyp je prvy na ustach myslim a pozerala som aj tie petechie na niektorych obrazkoch mi to pasuje ak by to bolo ono co to znamena? doktor google ma straší... pojdeme hned v pondelok skúsiť ineho dr ci by ma nezobral... a ma to zatial iba na pätach...

20erika07
26. sep 2020

Moja mala mala toto raz pri vacsej zatazi a asi nevhodnej obuvi ,zmizlo to rychlo

autor
26. sep 2020

@20erika07 môže to byť tým že teraz je skoro stále na nohách? Čítala som že práve tie petechie vznikajú pod vplyvom tlaku

20erika07
26. sep 2020

No u malej to bolo len z jedneho dna, ale to uz mala 5rokov, dovtedy nic podobne nemala a minuly rok v lete ked doslova cely den v pohybe lietala ,skakala atd a neviem ci nemala nejake tvrdsie sandale , tiez som bola prekvapená co to ma ale nic jej nebolo ani ju to nebolelo tak ani sme neriesili.

andreatytler
27. sep 2020

Prepac neviem co to moze byt ale chcela by som vediet, pre pripad ze sa nieco podobne stane aj u nas. Drzim palce aby to boli len obycajne podliatinky z behania po kamienkoch.
ja som akurat citala o Kawasaki chorobe a tak ma to napadlo pri pohlde na tu fotku ale aj tam je horucka...

alzbetazat
20. jún 2022

Dcéra toto máva a ma reumatické ochorenie ciev.

lenik888
27. nov 2023

Môžem sa spýtať čo to napokon bolo ?