1,5 ročnému žltnú končatiny. Čo to znamená?

mimimi11
7. sep 2010

dobry den prosim vas o radu skusenosti chlapcekovi zltnu nozicky aj ruky , dlane ,chodidla a nostek co robit ???zazili ste podobne uz ma rok a pol?

ludka140281
7. sep 2010

ocka nezltnu? nemoze mu zacinat zltacka? radsej chod co najskor k lekarke....u nas to mala tyzdnova dcerka a mala zltacku ☹

andika10
7. sep 2010

suhlasim choď k doktorovy lebo ak ma žltačku, tak je to nákazlivé, to nie je sranda a ako sa hovorí radšej sa báť ako zlaknúť sa ☹

traktor
7. sep 2010

pri zltacke/ tu som mala ako siedmacka/, a pokial viem pri zltacke ti neozltne cele telo,ozltnu ti oci, mas silne zafarbeny moc...a tazko sa dohadovat co to je...najprv by som zavolala doktorke / kedze nevies, ci to nie je infekcne/ a tak az isla k nej...aby si nesla priamo medzi inak chore deti...

rebecca2006
7. sep 2010

mimi, určite je to na vyšettrenie u lekára, traba odobrať krv na pečeňové testy. M"že to byť aj celkom neškodné "žltntie" pri včšom príjme karoténov- nedávala si mu viac mrkvičky? Pozri sa mu na očé bielka- ak má žltačku, ako prvé budú do žlta sfarbené tie.....Ale radšej doma netŕpni a skočte na odbery, za pár hdín budeš múdrejšia... Inak, ak b to aj žltačka bola, u drviej vačšiny detí má neškodný priebeh, len je nevyhnutná izolácia a diéta ☹ Držím palce, nech je to radše od tej karotky