1,5 ročné dieťa má hnačku

slavkavan
6. jan 2014

ahojte maminy, poradte prosím:
náš miško má 1,5 roka a má hnačky, už týždeň. najskôr mal aj krče, tie už ustúpili. lekárka vzala výter, ale výsledky ešte nie sú. dala nám hylac a dávam probiotiká linex. trošku sa to upravilo, t.z. že nekaká 15-krát za deň ale cca 4-5 krát.zajtra ideme zasa k nej, ale chcela som byť pripravená, ked tam zajtra pôjdeme.ale trápi ma to, že v stolici má krv-nie veľa, viacmenej taký ružovkastý povlak. niekedy viac niekedy menej, niekedy nič. na hylacu píše, že pri krvi v stolici sa nemá užívať.tak už nedávam. máte také skúsenosti? čierne uhlie do neho neviem veľmi dostať, viac je ho mimo, ako v ňom. sme na diete, len ryža, suché staré rožky, mrkva, mlieko v ryžovom odvare a pod. ale už je to 5-6 deň, a ešte stále ho preháňa.... už neviem....

cerez
6. jan 2014

@slavkavan Moje deti mali obe krv stolici a výsledok znel salmonela. Počkaj si na výsledok steru a dr. vám nastaví cielenú liečbu. Moje deti užívali smectu.

barnica
6. jan 2014

Liek starých materí: čučoriedky 🙂 nám vždy zabral kompótik
Držíme palce nech sa drobčekovi čo najskôr uľaví

luba28
6. jan 2014

@slavkavan ano,cucoriedky su fajn,.... 🙂 aj banan by mohol,...

ishani
6. jan 2014

Slavka, podla najnovsieho najlepsie prispieva k obnove zazivacieho traktu po inkekte uplne normalna strava, takze sa prestante trapit dietami a daj chlapcekovi, co mu chuti. Napriek tymto novym odporuceniam som sa ja este drzala toho, ze som obmedzovala kravske mlieko a mliecne produkty a lepok. Lebo ked je porusena sliznica creva, moze byt prechodne neznasanlivst lepku. Takze by som ja prave tie rozky a mlieko v akejkovek forme v priebehu akutneho ochorenia, vynechala. Ale vy ste snad podla tvojho opisu z najhorsieho uz von. Preto mu uz teraz skutoce daj to, co ti dobre papa a na co ma chut. Skore uzdravenie zelam,

slavkavan
autor
7. jan 2014

dakujem za odpovede, našťastie salmonela sa nepotvrdila, ale je tam nejaký bacil. vyfasovali sme dnes antibiotiká, tak ideme skúšať, lebo zatiaľ dalej hnačkujeme... :/ čučoriedky každopádne vyskúšame... ešte raz dakujeme 🙂