1,5-ročná dcéra vracia

17. aug 2024

Ahojte, je teraz nejaký vírus alebo niečo ? Dcéra sa dnes zobudila vypila mliecko išla sa hrať a začala vracať, viete mi niečo poradiť čo máte odskúšané a je účinne ? Zatiaľ bez teploty
Dalujem

tramtada31
17. aug 2024

Ano, každé leto niečo býva. Dala by som soletky a vodu po duskach, ak sa to bude zhorsovat, pripadne pribudne hnačka, išla by som na pohotovost, lebo take male dieťa sa veľmi skoro dehydruje

koniarova
17. aug 2024

Môže to byť hocičo. Čakaj,ako sa to vyvinie. Držím palce nech je skoro fit .

gabsisi
17. aug 2024

Ja som mala presne túto situáciu...dávala som vodu po dúškoch po pol hodine....stále vracal. Na obed sme utekali na Kramáre že čo a tam ma riadne hresila doktorka že som mu tou vodou vyvolávala zvracanie. Vraj 4 hodiny nemá niiiic piť ani jesť. Tiež bolo vonku pomaly 40 stupňov. Tak sme tam čakali 4 hodiny v tejto horúčave a potom mu už nič nebolo...potom postupne rehiydratacny roztok kulisek.
Na pohotovosti mi ale z kvapky krvi z prsta zistili či nie je dehydrovaný.

autor
17. aug 2024

@gabsisi toto mi kázala aj naša lekárka že ak dieťa vracia nemám podávať tekutinu aby som nevyvolávala vracanie preto len ovlažujem ústa a potom začnem podávať roztok
Už sme toto raz mali keď sme boli na dovolenke a toez ma vtedy lekárka zfúkla že nemôžem jej davat piť keď vracia až po nejakej dobe

patka06
17. aug 2024

Žiadnu vodu, kým zvracia a ani potom, jedlo až keď nezvracia pár hodín a začať slanými tyčinkami alebo suchármi, nedávaj piškoty.
Po lyžičkách klasickú červenú Coca-colu s trochou sol v pravidelných intervaloch 10 - 15 minút. Ak máš Kinedryl môžeš dať 1/4 tabletky tesne po zvracaní.

zuzuliennka1
17. aug 2024

vodu nie!
soletky jej davaj, a po malinkych duskoch vychladena cocacola pomaha

autor
17. aug 2024

@patka06 Kinedryl môže aj keď má 1,5 roka ?

autor
17. aug 2024

@zuzuliennka1 ďakujem za radu

patka06
17. aug 2024

Môže 1/4 Kinedrylu

autor
17. aug 2024

@patka06 ďakujem veľmi pekne za radu 😊 9:45 vracala naposledy a aj zaspala tak dúfam že sa v spánku žalúdok trosku ukľudni

patka06
17. aug 2024

Držím palce, snáď už bude dobre
Aj keď nebude zvracať, s tekutinami a jedlom opatrne.
Najprv len mierne osladený čierny čaj po lyžičkách, jedlo až keď sama prejaví záujem. Začnite suchým, varené ideálne až zajtra - Dodržať diétu
Žiadne mlieko minimálne 24 hodín.

andulka1988
17. aug 2024

Nám odporučili po lyžiciach coca colu.

autor
17. aug 2024

@patka06 určite pôjdem nato opatrne aj s tekutinami aby nezačala vracať zase, ak sa zobudí a bude vracať stále tak dám len Kinedryl ten by to mohol ukľudniť dúfam

katie253
17. aug 2024

Ja som mala v utorok zvracanie, lekárka mi vravela, ze som si mala dat smectu alebo niečo podobné, aby sa tie baktérie alebo co spôsobuje zvracanie vylúčilo z tela a až potom podávať kinedryl.